Weryfikacja występowania osoby w CBB

Weryfikacja występowania osoby w CBB

Postautor: Tomek » 30 maja 2014 14:11

Udostępniliśmy na serwerze automatycznych aktualizacji pakiet DPP002 do wersji 2-2.0.

Dostosowuje on system POMOST Std do zmienionych zasad przeprowadzania weryfikacji danych osobowych beneficjenta w Centralnej Bazie Beneficjentów (CBB), przy pomocy usługi udostępnionej przez Centralny System Informatyczny Zabezpieczenia Społecznego Emp@tia.

Wspomniana usługa obecnie zwraca jedynie informacje o tym, czy osoba występuje w CBB oraz czy występują rozbieżności między danymi osobami w CBB, a danymi w systemie POMOST Std. Nie zwraca natomiast pełnych danych osobowych przechowywanych w CBB.

Szczegóły rozwiązania:

Na oknie (załącznik cbb_weryfikacja.jpg ) pojawia się opcja "jeśli to możliwe, zaprezentuj dane osoby z Centralnej Bazy Beneficjentów". Jeśli będzie zaznaczona, będzie wywoływana usługa udostępnienia danych i w przypadku uzyskania wyniku, zostanie zaprezentowany wynik w załączniku cbb_dane.jpg, a jeśli nie uzyska wyniku, lub opcja będzie oznaczona, będzie wynik z załączniku cbb_werf.jpg.

DPP002 zawiera DPP001, który zawierał analogiczne rozwiązanie dotyczące weryfikacji w rejestrze PESEL. A więc jeśli ktoś nie instalował DPP001 może od razu zainstalować DPP002. Ale trzeba mieć aktualną wersje Pomostu, czyli 2-2.0.

Obie aktualizacje wynikają z zablokowania od strony Empatii usług udostepniania danych z CBB i z rejestru PESEL. Zastosowane w tych aktualizacjach rozwiązanie, pozwala na korzystanie z tych usług, jak tylko od strony Empatii będą odblokowane.

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Tomek

Wróć do Jak to jest?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości