JAVA

Re: JAVA

Postautor: kdjk » 15 maja 2019 12:13

JacekD pisze:bo za chwilę powiedzą, żeby komputery z Pomostem - celem bezpieczeństwa - były odłączone od Internetu.

Sewer odłączony od internetu, stacja robocza również ...
Ciekawe jak połączycie się z empatią (poczta, weryfikacje), ściągniecie aktualizacje programu (liveupdate), wyślecie WAWy na CAS o komunikacji z BIGami w FA nie wspominając.
Choć w sumie od dawna już twierdzę że właśnie tak powinno to wyglądać, tylko potrzebna jest sieć na wzór ŹRÓDŁA.
kdjk
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: tadek » 15 maja 2019 13:07

To nie jest jakoś szczególne skomplikowane, nasze serwery mogą inicjować połączenia poza sieć lokalną tylko do konkretnych IP, na konkretnych portach, empatia, liveupdate, cas nam działa.
tadek
Amator
Amator

Postautor: JacekD » 16 maja 2019 0:43

TheSaint pisze:to akurat często praktykują domorśli informatycy w urzędach/OPS-ach

Paweł, niech sobie praktykują - ich sprawa. Mi nie chodzi o serwery, tylko o końcówki z JRE, które albo powinno być zaktualizowane, albo jako nieaktualne i potencjalnie dziurawe usunięte z komputera. Widać nie macie w pracy takiego "grzebacza", o którym wspomniałem, ale nawet jeśli, to nie jest to powód, dla którego mam używać na komputerach klienckich niezałatanej Javy.
JacekD
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: TheSaint » 16 maja 2019 7:36

zgadzam się

Tomek pisze:analizujemy możliwość zastąpienia JDK darmowym odpowiednikiem

zapewne nie jest to rzecz prosta, więc na pewno jak wymyślą jak - to zrobią. Nie zapominajmy, że to nie jest jeden program - w którym pewnie trochę rzeczy przyjdzie poprawić.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: tadek » 16 maja 2019 10:03

Owszem, praca i tak by ich czekała, od Java 11 nie ma już JWS, więc zmiana sposobu uruchomienia klienta byłaby nieuchronna.
tadek
Amator
Amator

Postautor: JacekD » 17 maja 2019 1:46

No i teraz podpowiedzcie mi, skąd ściągnąć paczkę z Oracle JDK na 32b Ubuntu? Repo z webupd8.org nie działa, a muszę zainstalować Pomost na takim systemie. Jeszcze na Win mam gdzieś pościągane, ale na Linuksa nie. Na ftp Sygnity tylko rpm.
JacekD
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: TheSaint » 17 maja 2019 8:08

prostsza może się okazać zmiana systemu
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: JacekD » 17 maja 2019 10:09

No chyba zaciągnę Fedorę, bo nie mogę znaleźć nigdzie paczki. Pytanie tylko, czy pójdzie, bo komp starszawy, Ubuntu z Mate chodzi idealnie a Fedora bywa kapryśna.
JacekD
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: kamyk » 22 maja 2019 13:20

Tomek pisze:Jednocześnie przypominam, że serwer systemu POMOST Std nie musi i nie powinien być udostepniony na zewnątrz

ZAPOWIEDŹ OPROGRAMOWANIA MOUS pisze:natomiast w przypadku współpracy z kontrahentem, konieczne jest albo udostępnienie usług sieciowych przez Internet, albo korzystanie z wymiany rozliczeń poprzez szyfrowane pliki

Trochę się to, Panie Tomku, kłóci :oj:
kamyk
Specjalista
Specjalista

Postautor: Tomek » 22 maja 2019 13:27

Nie kłóci się: po pierwsze tamta informacja była aktualna na dzień jej napisania, po drugie w zapowiedzi MOUS jest alternatywa albo udostępnienie usług sieciowych, albo wymiana przez pliki.
Tomek

Postautor: JacekD » 25 wrz 2019 0:50

I co z tą javą, jakieś ruchy? Minęło kilka miesięcy i cisza. Niedługo koniec wsparcia dla W2008, zmiana serwera i konieczność instalacji nowej wersji JDK.
JacekD
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: MarcinD » 25 wrz 2019 8:16

Dołączam do pytania o javę i dopytam kiedy podbijecie Firebirda?
MarcinD
AS
AS

Postautor: Tomek » 25 wrz 2019 10:10

Wykonano pierwszy krok - przekodowanie bazy danych na UTF-8, wprowadzono też aplikację MOUS która może działać na OpenJDK. O dalszych krokach będziemy informować.
Tomek

Postautor: marcinromster » 09 sty 2020 10:22

Czy można instalować adoptopenjdk panie Tomku ??
marcinromster
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Tomek » 09 sty 2020 10:27

Chodzi o MOUS?
Tomek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Jak to jest?