GUS - dane o świadczeniobiorcach

Re: GUS - dane o świadczeniobiorcach

Postautor: RobertK » 01 paź 2019 16:12

Tomek pisze:Dla ciekawych.
Zastosowaliśmy tam tzw. tymczasową tabelę, która przerzuca koszt obliczeń na serwer bazy danych, dzięki temu możliwa jest taka wydajność. Trafiają tam osoby znalezione w trzech krokach (najpierw wg świadczeń, potem wg wniosków, potem wg członków rodziny), potem z tej tabeli jedno zapytanie wrzuca dane do pliku, po czym tabela jest usuwana. Podobny mechanizm zastosowaliśmy po raz pierwszy w mechanizmie obliczającym WAW.
pozdrawiam

Za dawnych lat człowiek odpalił sprawozdanie/raport i miał 4 godz. dla siebie :-D

Teraz nawet Pan Tomek ściga ludzi 5s i do roboty :-x

.... ech to se ne wróciiii
RobertK
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Bożena » 02 paź 2019 12:02

Mam problem jak wykonuje raport wyskakuje mi informacja że brak dostępu do zapisu w lokalizacji C. Zrobiłam zapis pliku na pulpicie ale nie wiem jak go dalej wczytać? Pomocy!
Bożena
Specjalista
Specjalista

Postautor: slivkam » 02 paź 2019 12:05

Bożena pisze:Mam problem jak wykonuje raport wyskakuje mi informacja że brak dostępu do zapisu w lokalizacji C. Zrobiłam zapis pliku na pulpicie ale nie wiem jak go dalej wczytać? Pomocy!

Ale wykonać czy wczytać do GUS?
Jak wczytać to tu instrukcja postępowania Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
slivkam
Omnibus
Omnibus

Postautor: Bożena » 02 paź 2019 12:20

Tak mi się generuje C:\SPS_1002072.zip i wyskakuje mi komunikat brak dostępu do zapisu w lokalizacji C. Ale jak robię zapisz na pulpicie to mi się generuje.
Po zapisaniu na pulpicie nie wiem co dalej.
Bożena
Specjalista
Specjalista

Postautor: krisu » 02 paź 2019 12:24

Musisz ten plik który zapisał Ci się na pulpicie wczytać do GUS. W poście wyżej, kolega slivkam podał linka.
krisu
Konsultant
Konsultant

Postautor: Bożena » 02 paź 2019 12:27

Zrobiłam, poszło dzięki za pomoc
Bożena
Specjalista
Specjalista

Postautor: wisnia90090 » 02 paź 2019 12:30

wszystkie jednostki mają obowiązek to zrobić? ja nigdzie u nas żadnego pisma w tej sprawie nie widziałem...
wisnia90090
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: krisu » 02 paź 2019 12:36

Pismo pewnie trafiło do Waszego urzędu. Może sami chcą przekazać do GUS? Ale i tak musicie im wtedy plik z raportem przekazać żeby wczytali.
krisu
Konsultant
Konsultant

Postautor: Tomek » 02 paź 2019 12:39

wisnia90090 pisze:wszystkie jednostki mają obowiązek to zrobić? ja nigdzie u nas żadnego pisma w tej sprawie nie widziałem...

Kompendium wiedzy na temat transferu danych z pomocy społecznej do GUS znajduje się na stronie
Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
Tam pod linkiem "Pismo do podmiotów" jest umieszczone pismo z Urzędu Statystycznego Łódź do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w sprawie wykonania transferu danych z gmin do GUS. Według GUS, oprócz opublikowania tego pisma na stronie GUS zostało ono przesłane przez US Łódź do wszystkich gmin na adresy mailowe UG.
W prace dotyczące transferu danych do GUS zaangażowane są US Łódź i US Kraków, pozostałe wojewódzkie US mogą nie mieć wystarczającej wiedzy na ten temat.
Tomek

Postautor: wisnia90090 » 02 paź 2019 12:44

dzięki, no to musze się zapytać w Urzędzie, bo z tego co wyczytałem to login i hasło też na maila powinni dostać
wisnia90090
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: Łukasz W » 10 paź 2019 15:12

RobertK pisze:Za dawnych lat człowiek odpalił sprawozdanie/raport i miał 4 godz. dla siebie

:-D :-D
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Łukasz W » 23 paź 2019 8:06

Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Ojciec76 » 23 paź 2019 8:14

Ciekawie, chociaż mnie bardziej boli szeroki zakres zbieranych przez GUS danych osobowych (po co mu wiedzieć ile konkretny Kowalski pobrał świadczeń, jakie ma wykształcenie itp.?)
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Łukasz W » 23 paź 2019 8:36

Tą kwestię podnosiłem od razu jak zobaczyłem jakie dane GUS chce.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Ojciec76 » 23 paź 2019 8:49

Ja nawet go UODO napisałem, nawet szybko odpisali to, co wstawiał tu Tomek
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Poprzednia

Wróć do Jak to jest?