Opieka wytchnieniowa

Opieka wytchnieniowa

Postautor: Tomalq » 18 wrz 2019 18:50

Czy ten temat będzie jakoś realizowany w ramach systemu Pomost Std (lub Świadczeń)?
Tomalq
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Opieka wytchnieniowa

Postautor: pszczuka » 19 wrz 2019 7:35

No ale to są usługi opiekuńcze....tyle, że finansowane z programu rządowego....
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: Tomek » 19 wrz 2019 8:36

Czekamy na stanowisko MRPiPS w tej sprawie, czy ma to być w SD dla PS czy nie.
Tomek

Postautor: pszczuka » 19 wrz 2019 10:40

myślę, że powinni to zrobić tak jak program Posiłek w szkole i w domu....bo tylko rożni się źródłem finansowania no i te 240 godzin darmowych.....a tak to są normalne usługi opiekuńcze....
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: Tomek » 19 wrz 2019 10:45

Z tego jakie są "przecieki" nie będzie to objęte naszym obszarem, ale czekamy na potwierdzenie pisemne.
Tomek

Postautor: pszczuka » 19 wrz 2019 11:48

Acha. Pozyjemy zobaczymy, z tego co wiem na pewno trzeba przerobić uchwałę o usługach opiekuńczych jeśli wchodzi się w temat.
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: Tomalq » 19 wrz 2019 18:13

Tomek pisze:Czekamy na stanowisko MRPiPS w tej sprawie, czy ma to być w SD dla PS czy nie.

Dziękuję za info.
Tomalq
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: krisu » 30 wrz 2019 10:25

A miał już ktoś takie wnioski? Rozumiem, że decyzja wtedy z worda robiona?
krisu
Konsultant
Konsultant

Postautor: PawełR » 30 wrz 2019 10:45

Z tego jakie są "przecieki" nie będzie to objęte naszym obszarem
czyli wydatki nie będą wchodziły do wyliczenia ZBC?
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Tomek » 30 wrz 2019 10:47

Czekamy wciąż na potwierdzenie pisemne.
Tomek

Postautor: krisu » 30 wrz 2019 10:53

Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
krisu
Konsultant
Konsultant

Postautor: mama Samiego » 01 paź 2019 9:56

Nasza gmina przystąpiła zarówno do programu opieki wytchnieniowej jak i usług opiekuńczych współfinansowanych z Funduszu Solidarnościowego. Rozmawiałam tel. z panią z Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej, z której to rozmowy wynikło, że świadczenia finansowane ze SFWON nie powinny być liczone w sprawozdaniu MRPIPS. To sugerowałoby, że powinnam to wydać na jakimś innym kodzie - poza sprawozdawczością i zbiorem centalnym lub wogóle w Wordzie.
Decyzji na te świadczenia będziemy mieć jeszcze w tym roku dość dużo - kilkaset i jeśli zaczęłabym wystawiać to poza pomostem to jest to samobójstwo. Wiadomo programy to pieniądze znaczone i trzeba się przygotować na serie sprawozdań i pytań typu w tym okresie kile osób, ile pieniędzy, ile godzin przy jakim dochodzie w jakiej lokalizacji i nie wiadomo co jeszcze autorowi zestawień przyjdzie do głowy. Nie wyobrażam sobie liczenia tego z zeszytów. Łatwiej będzie zmodyfikować kilka komórek w sprawozdaniu niż obsługiwać tyle decyzji poza pomostem.
Dlatego po przemyśleniu sprawy i konsultacji z Panem Arturem z Sygnity zdecydowałam się na dodanie rozszerzeń lokalnych do kodów usługi opiekuńcze (zwykłe i specjalistyczne) oraz skierowanie do ośrodków wsparcia. Decyzje już się wydają i nie mogę czekać aż Ministerstwo wymyśli kody a Sygnity dorobi funkcjonalność odpowiednich decyzji.
Jak się pojawią nowe kody i funkcjonalności to może Sygnity da możliwość przekodwania automatycznego tych decyzji, albo a jak nie, to sie wszystko wycofa i wklepie jeszcze raz (wiem, że zaboli ale nie takie rzeczy się robiło). Zresztą kończy się rok - więc i pierwszy rzut decyzji też się szybko skończy więc może się je po prostu zostawi tak jak są. Skoro są na oddzielnych "podkodach " - to łatwo je będzie wyłapać. Zobaczymy - tak czy siak wystawiać trzeba już i na to nie ma rady.
mama Samiego
Ekspert
Ekspert

Postautor: TheSaint » 01 paź 2019 10:06

mama Samiego pisze: nie mogę czekać aż Ministerstwo wymyśli kody
dodanie do słowników centralnych DPS-u dla osób uzależnionych zajęło w MPiPS 2 lata :x
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: TheSaint » 01 paź 2019 10:09

mama Samiego pisze:zdecydowałam się na dodanie rozszerzeń lokalnych do kodów usługi opiekuńcze (zwykłe i specjalistyczne) oraz skierowanie do ośrodków wsparcia.

ja dodałbym jeszcze oznaczenie decyzji rodzajem projektu (coś jak na zasadzie zaznaczania w decyzjach PO-KL) ten słownik też jest rozszerzalny
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: mama Samiego » 01 paź 2019 10:16

No ja tam jeszcze ustawiłam źrodła finansowania
mama Samiego
Ekspert
Ekspert

Następna

Wróć do Jak to jest?