rejestr

rejestr

Postautor: Judyta » 12 lis 2019 12:05

Mam prośbę, muszę przygotować rejestr zasiłków stałych za lata 2018-2019 z POMOST i niestety nie wiem jak..............
Judyta
Konsultant
Konsultant

Re: rejestr

Postautor: TheSaint » 12 lis 2019 12:09

a co ma być w tym rejestrze?
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Judyta » 12 lis 2019 12:11

dostałam maila z prośbą o przygotowanie do kontroli "rejestr zasiłków stałych za lata 2018-2019(wydruk z systemu komputerowego, którego używa Ośrodek" i tylko tyle wiem
Judyta
Konsultant
Konsultant

Postautor: karson » 12 lis 2019 12:16

należało by dopytać o jaki rejestr chodzi, osób korzystających z zsiłku stałego, czy może rejestr decyzji wydanych a dotyczących zasiłku stałego, a możę rejestr list wypłat zasiłku stałego, a może jeszze coś innego...

pytanie o rejestr zasiłków stałych jest zbyt ogólne
karson
Omnibus
Omnibus

Postautor: PawełR » 12 lis 2019 12:18

należało by dopytać o jaki rejestr chodzi, osób korzystających z zsiłku stałego, czy może rejestr decyzji wydanych a dotyczących zasiłku stałego, a możę rejestr list wypłat zasiłku stałego

to znacząca różnica.
Ja co roku robie rejestr zasiłków stałych (dla potrzeb prowadzenia rejestru papierowego) z wydruku list wypłat zasiłku stałego. Mam zrobiony specjalny szablon wydruku dla potrzeb rejestru i na nim przedstawiam sobie listy które następnie zapisuje jako : single sheet XLS. Dalej obrabiam te listy w excelu (scalam konta z gotówkami, pomijam jakieś puste wiersze, sortuje, dodaje jeszcze kolumne odnośnie składki zdrowotnej i stopnia niepełnosprawności oraz oznaczam konto i kasę, dodaje puste strony na ewentualne nowe decyzje w ciągu roku żeby było je gdzie ręcznie rejestrować ) następnie drukuje i daje do zbindowania. I tak oto od nowego roku jest rejestr aktualny na koniec poprzedniego roku. Jest z tym dzień pracy redaktora gazety ale efekt jest ok. Nie trzeba pisać ręcznie ani utrzymywać takich samych rejestrów przez kilka lat. Osobiście wywaliłbym wszystkie rejestry bo przecież wszystko jest w programach. Zostawiłbym jedynie jakiś ogólny rejestr korespondencji dla wszystkich pism przychodzących i wychodzących łacznie z fakturami i notami. W tej chwili prawie wszystko jest rejestrowane ręcznie i nie widać dążenia do upraszczania tego niestety.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: TheSaint » 12 lis 2019 12:19

Judyta pisze:dostałam maila z prośbą o przygotowanie do kontroli "rejestr zasiłków stałych za lata 2018-2019(wydruk z systemu komputerowego, którego używa Ośrodek" i tylko tyle wiem

napisz i dopytaj - kontrola nie gryzie

Być może wystarczy analiza zrealizowanych świadczeń za podany okres
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Judyta » 12 lis 2019 12:22

ale w analizie zrealizowanych świadczeń nie będzie wykazu imiennego , a takiego nie potrafię zrobić.............
Judyta
Konsultant
Konsultant

Postautor: mszark » 12 lis 2019 13:32

analiza zrealizowanych świadczeń - raport ze szczegółami świadczeń i będziesz miała imienny.
mszark
Doctor
Doctor

Postautor: Judyta » 13 lis 2019 13:40

mam jeszcze pytanie do wczorajszego tematu. Zrobiłam raport ze szczegółami świadczeń, w raporcie część świadczeń wyszła mi z zadań własnych , jednak w sprawozdaniu mam wszystko z dotacji, nie wiem jak to wytłumaczyć....
Judyta
Konsultant
Konsultant

Postautor: Przemek » 15 lis 2019 12:39

PawełR pisze:Ja co roku robie rejestr zasiłków stałych

I pewnie nikt z niego nie korzysta bo szybciej jest poszukać w bazie? ale jest.
Przemek
Doctor
Doctor

Postautor: PawełR » 15 lis 2019 15:09

I pewnie nikt z niego nie korzysta bo szybciej jest poszukać w bazie? ale jest.

korzysta osoba której nie chce się obsługiwać pomost
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Łukasz W » 19 lis 2019 9:54

A może wystarczy filtr decyzji, ustawić zasiłek stały, status przyznanie, data zatwierdzenia od do i potem zrobić wydruk z listy.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 19 lis 2019 11:47

A może wystarczy filtr decyzji, ustawić zasiłek stały, status przyznanie, data zatwierdzenia od do

Problem polega na tym że takie decyzje mają różne daty zatwierdzenia więc ciężko o od do.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: walek » 20 lis 2019 11:12

PawełR pisze:
A może wystarczy filtr decyzji, ustawić zasiłek stały, status przyznanie, data zatwierdzenia od do

Problem polega na tym że takie decyzje mają różne daty zatwierdzenia więc ciężko o od do.

Judyta pisze:ale w analizie zrealizowanych świadczeń nie będzie wykazu imiennego , a takiego nie potrafię zrobić.............

Więc raport ze świadczeń zrealizowanych ze szczegółami świadczeń w danym okresie powinien zaspokoić Twoje potrzeby ;)
walek
Nowicjusz
Nowicjusz

Wróć do Jak to jest?