POMOST PIECZA ZASTĘPCZA a 500+

Re: POMOST PIECZA ZASTĘPCZA a 500+

Postautor: bo_solo » 10 mar 2016 14:42

Ok :D
bo_solo
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Tomek » 10 mar 2016 14:44

Ale możesz zobaczyć w słowniku "KOD Rodzaju Wnioskowanej Pomocy" ze pojawił się taki element i ma datę od 01.04.2016.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: bo_solo » 10 mar 2016 14:50

Rzeczywiście jest.
bo_solo
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Tomek » 10 mar 2016 14:57

Także od 1 kwietnia będziecie gotowi do przyjęcia wniosków.
Tomek

Postautor: bogdanm » 24 mar 2016 15:50

W pieczy zastępczej sprawdzałem w słownikach i nie mam tego wniosku na dodatek wychowawczy wer P-1 04-3-6-0.
bogdanm
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Roland » 08 kwie 2016 14:53

Jak zmienić źródła finansowania dla dodatku wychowawczego? Ma to jakieś znaczenie? Środki jakby nie było są finansowane z dotacji celowej z budżetu Państwa.
harmonogram.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Roland
Amator
Amator

Postautor: mama Samiego » 13 kwie 2016 13:52

Witam forumowiczów po dłuższej przerwie. :D Po macierzyńskim nie bardzo jestem w temacie
Mam pytanie odnośnie dodatku wychowawczego na dzieci umieszczone w POW typu rodzinnego.
Czy jeśli mam to 500 zl przyznać jako dodatek do zryczałtowanej kwoty na utrzymanie dziecka to powinniśmy powprowadzać te POW-y jako rodziny i do nich wprowadzić te dzieci?
Czy jakoś inaczej to wydać?
mama Samiego
Ekspert
Ekspert

Postautor: Tomek » 13 kwie 2016 14:00

Kiedy opracowaliśmy to rozwiązanie w Pomoście, w ustawie nie było tego zapisu. Planujemy do końca przyszłego tygodnia udostępnić aktualizację oprogramowania, wraz z opisem jak do tego podejść.
Tomek

Postautor: mama Samiego » 13 kwie 2016 14:05

Dzięki, to spokojnie czekamy :)
mama Samiego
Ekspert
Ekspert

Postautor: Tomek » 15 kwie 2016 13:04

Tak będzie wyglądać zmiana w aplikacji „piecza zastępcza”
z uwzględnieniem dodatku do zryczałtowanej kwoty w wysokości 500 zł dla dzieci umieszczonych w placówce opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego

Dodanie obsługi przyznawania i wypłaty dodatku do zryczałtowanej kwoty w wysokości 500 zł na każde dziecko umieszczone w placówce opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego:

a. wnioskodawcą wniosku o dodatek dla dziecka umieszczonego w placówce jest dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego, w tym celu należy dodać dyrektora placówki do listy osób, następnie utworzyć rodzinę reprezentującą go, wskazując dyrektora jako głowę rodziny. Tak zarejestrowaną rodzinę można wyróżnić zaznaczając przełącznik „reprezentuje dyrektora placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego” znajdujący się na zakładce „Inne” na formatce rodziny;

b. w celu rejestracji wniosku o dodatek do zryczałtowanej kwoty, wybieramy „dodatek do zryczałtowanej kwoty” jako „Wnioskowana pomoc” na oknie „Wniosek”, możemy również wnioskować o ten dodatek łącznie z innymi rodzajami pomocy, za pomocą ikony „lupy” po prawej stronie „Wnioskowanej pomocy”;

c. podczas tworzenia decyzji, należy wybrać rodzaj świadczenia „dodatek do zryczałtowanej kwoty” (4S5023). Jako świadczeniobiorcę tego świadczenia wskazujemy dziecko umieszczone w placówce opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego, wybierając je z listy osób. W polu „Realizator” wskazujemy placówkę opiekuńczo-wychowawczą typu rodzinnego, w której umieszczone jest dziecko;

d. ten sam rodzaj świadczenia można wybrać podczas generowania list wypłat dot. dodatku do zryczałtowanej kwoty;

e. wysokość dodatku do zryczałtowanej kwoty (500 zł) jest wprowadzona jako parametr systemowy o nazwie „Dodatek 4”.
Tomek

Postautor: Tomek » 22 kwie 2016 17:12

Na serwerze automatycznych aktualizacji pojawiła się aktualizacja DPP002 do wersji 3-6.0.

Pakiet umożliwia przyznanie dodatku do zryczałtowanej kwoty w placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego, o którym mowa w art. 115 ust. 2a ustawy o WRiSPZ.
Tomek

Postautor: awypiorkiewicz » 25 kwie 2016 15:14

Witam
mam pytanie dotyczące tworzenia rodziny, gdzie głową będzie dyrektor placówki. Czy to oznacza, że dzieci, na które świadczenie przysługuje muszą być zarejestrowane w tej rodzinie jako dzieci umieszczone, a co za tym idzie wspólnie gospodarować z dyrektorem pow typu rodzinnego czy w tym przypadku świadczeniobiorcę można wybrać z listy osób nie należących do jednej rodziny?
awypiorkiewicz

Postautor: Tomek » 25 kwie 2016 16:34

Nie. Wystarczy że w tej rodzinie będzie sam dyrektor. Dzieci - tak jak napisaliśmy powyżej (w punkcie c) można wybierać z listy osób, nie muszą należeć do rodziny dyrektora, specjalnie tak zrobiliśmy.
Tomek

Postautor: awypiorkiewicz » 26 kwie 2016 7:22

Super. Takiego rozwiązania się obawiałem. Dobrze, że niesłusznie :)
awypiorkiewicz

Postautor: Margaret » 19 maja 2016 9:36

Proszę o pomoc - czy mogę w POMOŚCIE wprowadzić kilka decyzji z 1 wniosku o 500+? Wprowadziłam wniosek i 1 decyzję i gdy chce z tego samego wniosku zrobić kolejną decyzję to w wyborze świadczenia nie mam możliwości wyboru dodatku wychowawczego gdyż nie ma go na liście.
Margaret

Poprzednia

Wróć do Wsparcie Rodziny i Piecza zastępcza