Instalacja, backup, konfiguracja

Re: Instalacja, backup, konfiguracja

Postautor: Łukasz W » 08 mar 2011 9:23

jack pisze:Ja czasem korzystam z tego narzędzia do sprawdzenia i ewentualnie usunięcia nieudanych wcześniejszych deinstalacji:
Musisz się zalogować żeby zobaczyć link! ... sicuu2.exe

Link nie działa
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: jack » 08 mar 2011 11:45

Cytat z centrum pomocy MS, z artykułu o deinstalacji Office'a:
Mimo że narzędzie Windows Installer Cleanup umożliwiało rozwiązanie niektórych problemów z instalacją, czasami powodowało uszkodzenie innych składników zainstalowanych na komputerze. Z tego powodu usunięto to narzędzie z Centrum pobierania Microsoft.

Jak ktoś potrzebuje to mogę przesłać.
jack
Profesor
Profesor

Postautor: jack » 08 mar 2011 13:10

pszczuka pisze:set JAVA_OPTS=%JAVA_OPTS% -Xms1536m -Xmx2048m
set JAVA_OPTS=%JAVA_OPTS% -XX:MaxPermSize=128m -ea -Duser.language=pl -Duser.region=PL
Takie mam ustawienie standardowe na serwerze w Javie. Pytanie jest jaki powinien być optymalny parametr dla 35 użytkowników?

Spróbuj MaxPermSize=1024m
Serwer masz 32 czy 64 bitowy? Ile ma pamięci? Jaki system? Co na nim jewszcze działa?
jack
Profesor
Profesor

Postautor: pszczuka » 08 mar 2011 13:28

Mam 64 biotwy Windows 2008 Server Enterprise. Na ten serwer mam przeznaczone 12 GB. Oczywiscie wszystko jest wirtualne na Hyper-V. Ale moge maksymalnie dla pomostu przydzielić 8GB bo są inne usługi.
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: pszczuka » 08 mar 2011 13:31

Sorrki. 9-GB mam przynane na tym serwerze. Po odjęciu innych usług zostaje 7 GB wolnej pamięci.
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: jack » 08 mar 2011 13:43

No to możesz śmiało przydzielić 4GB (zawsze trochę wolnej trzeba zostawić na potrzeby systemu, tak na styk to się nie da), np -Xms2048 i -Xmx4096.
Ewentulanie 6GB, ale to już max, zapewne i tak nie wykorzysta, można gdy wszyscy pracują, zapuścić dodatkowe zadania i sprawdzić na serwerze zajętość procesu java.exe
Pan Grzegorz Hadro odradzał tylko ustawiania jednakowej wartości min i max. Aczkolwiek z tą minimalną wartością to jakoś nie widzę żeby rosło przy starcie powyżej wartości którą ty masz obecnie ustawione. Zastanawiałem się nawet czy widzi większą pamięć. Ponieważ mam mniejsze środowisko, to zapuściłem z różnych końcówek różne dodatkowe zadania jednocześnie z odbudową zbiorów i generacją sprawozdań włącznie. Okazało się wtedy ze na zwiększenie pamięci maksymalnej powyżej 2GB jednak reagował pozytywnie, tzn alokował więcej RAMu.
jack
Profesor
Profesor

Postautor: pszczuka » 09 mar 2011 8:26

Wpisałem te parametry w pliczku run.bat ALe po tym wpisie nie chce sie pomost wystartowac. Nie bardzo wiem czy cos jeszcze trzeba wpisac. Wiec na razie przywrocilem pierwotne ustawienia.
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: SlyW » 09 mar 2011 8:52

Jave max 64 bit czy 32? Na 32 pójdzie max 1024. Większe wartości tylko na 64 bit.
SlyW
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: TheSaint » 09 mar 2011 10:49

wartości pamięci trzeba podnosić stopniowo - bo inaczej dzieje się tak jak u Ciebie - że nie chce wystartować. U mnie baza 700 MB - ustawienia dla serwera 1024 Mb - wystarcza.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: jack » 09 mar 2011 12:10

U mnie startowała od razu, nic nie musiałem stopniowo zwiększać. Java oczywiście x64 i JBoos jako usługa x64.
Może miałem szczęście.
Pszczuka, odbierasz PW? wysłałem wczoraj ale nadal mam status "do wysłania"
jack
Profesor
Profesor

Postautor: Borsuk » 22 mar 2011 22:49

potwierdzam np -Xms2048 i -Xmx4096. dla 25 użytkowników serwer 2008 64 bitowy.

Ps. czy to prawda, że G. Hardo nie pracuje już w Sygnity?
Borsuk
Profesor
Profesor

Postautor: Tomek » 23 mar 2011 9:59

prawda
Tomek

Zmienna FIREBIRD_HOME

Postautor: jack » 06 kwie 2011 7:59

Jaka powinna być dokładnie scieżka FIREBIRD_HOME, tzn. ma wskazywać na katalog "Firebird", "Firebird_2_1" czy "bin"?
Nie wiem dlaczego, ale jest pusta. Niestety nie pamiętam czy ona była od początku, czy pojawiła się z ostatnią aktualizacją?

PS
Fbconfig się o nią upominał, czy coś jeszcze to na razie nie wiem.
jack
Profesor
Profesor

Postautor: TheSaint » 06 kwie 2011 11:41

u mnie jest tak C:\Program Files\Firebird\Firebird_2_1
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Łukasz W » 13 kwie 2011 12:41

Nadchodzi czas migracji i zaczynam i się bawić instalacją. Mam kilka pytań jednak po kolei, czy u was JBoss instalujecie jako usługa?? Jeśli tak to czy podczas ponownego uruchamiania serwer startuje wam a automatu czy uruchamiacie go przez ikonę. U mnie mimo instalacji jako usługa muszę ręcznie uruchamiać. Po tym działa ale "dosowe" okno wisi cały czas
Łukasz W
GURU
GURU

PoprzedniaNastępna

Wróć do Administracja systemem