Instalacja Pomost Centos 7

Instalacja Pomost Centos 7

Postautor: paweln » 23 maja 2019 13:02

Witam,
czy macie jakieś doświadczenia z Pomostem na nowym Centosie? Z repozytorium można zainstalować wersję Firebirda superclassic 2.5.8. Niestety w tej wersji nie działa i HD zaleca wersję 2.5.7. Próbowałem pobrać z oficjalnej strony i zainstalować Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!. Po instalacji za pomocą skryptu ./install.sh pliki instalują się ale usługi w systemie nie widać. Nie bardzo wiem co źle robię. Może używacie Pomostu na starszej wersji Centosa?
paweln
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Instalacja Pomost Centos 7

Postautor: MarcinD » 23 maja 2019 13:23

CentOs7 ma systemd a nie initd, masz doświadczenie z nowym demonem?
Ogólnie, to pod CentOs7 Soft działa, ale trochę męczy instalacja. Osobiście polecam linię 6.x, tam działa wszystko i instalacja jest standardowa.
MarcinD
AS
AS

Postautor: paweln » 23 maja 2019 13:52

Nie mam za dużo doświadczenia ale DM postawiłem na Centos 7 i poszło w miarę gładko. Nie chciałbym wracać już do Centosa 6, chyba że będę zmuszony ;)
paweln
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: MarcinD » 23 maja 2019 14:03

systemctl -a | grep firebird nic nie pokazuje?
MarcinD
AS
AS

Postautor: paweln » 23 maja 2019 14:57

Niestety nie.
paweln
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: tadek » 23 maja 2019 15:53

Może spróbuj ręcznie zainstalować FB2.5.7, paczki do CentOS7 są do znalezienia - firebird-2.5.7.27050.0-1.el7.x86_64.rpm
tadek
Amator
Amator

Postautor: paweln » 23 maja 2019 20:21

Udało mi się znaleźć Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
Teraz w konsoli wyrzuciło mi komunikat że brakuje mi firebird-arch = firebird-2.5.7.27050.0-1.el7. Gdzie znaleźć taka paczkę?
paweln
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: MarcinD » 23 maja 2019 20:38

Ja instalowałem z rpma dostepnego na Firebirdsql.org. problemy z libn i potem niezgodności, ale ostatecznie poszło, jednak naprawdę polecam skorzystanie z co6.9, bo już niedługo zaczniemy zabawy z openjdk i pewnie coś innego przy okazji i zawsze to lepiej mieć coś, co działa normalnie a nie nowinki. CO6 wcale nie jest czymś przestarzałym i pewnie jeszcze długo pociągnie.
MarcinD
AS
AS

Postautor: paweln » 24 maja 2019 7:03

Ok dziękuję za podzielenie się uwagami.
paweln
Nowicjusz
Nowicjusz

Wróć do Administracja systemem