Błędy w ZBC

Błędy w ZBC

Postautor: slawekk » 30 paź 2018 10:36

Cześć.

Po wykonaniu odbudowy zbiory w raporcie pojawiają mi się dwa błędy, z którymi nie mogę sobie poradzić. Czy jest możliwość przekazaniu zbioru z błędami (raport informuje, że błąd oznacza, że dana nie zostanie przesłana do SAC)?
Jeśli nie ma takiej możliwości, to może ktoś poradzi co zrobić z błędem "Zbiór zawiera świadczenie z decyzji o numerze GOPS.4235.21.2018.KS, przysługujące za miesiąc wrzesień 2018 roku, a ostatni wywiad z rodziną był przeprowadzony 2017/12/22. Ponieważ świadczenie trwa już pół roku od w/w daty wywiadu należy przeprowadzić wywiad aktualizacyjny. Na liście rodzin należy odnaleźć wskazaną rodzinę, wybrać przycisk Teczki i zarejestrować aktualny wywiad." Niby jasna sprawa, ale decyzja została wygaszona w marcu...

Drugi błąd "Do wniosku o numerze 2013-001215 dołączono wywiad przeprowadzony wcześniej niż rok od pierwszego dnia kwartału, za który przesyłamy dane w zbiorze centralnym. Należy odnaleźć wniosek na liście wniosków, wybrać ikonę Przeglądaj i na zakładce Rozpatrzenie dołączyć aktualny wywiad." Jest to wniosek z 2013 roku i nigdy wcześniej nie pojawiał się jako błąd w zbiorze, obecnie nie mogę nic już tam zmienić choćby z racji odległego terminu jego wprowadzenia.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
slawekk
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Błędy w ZBC

Postautor: Ojciec76 » 30 paź 2018 10:46

1. Dodaj wywiad z datą z września 2018, najlepiej początek miesiąca.
2. Sprawdź wniosek i zakładkę ROZPATRZENIE- tam widać jaki wywiad jest podpięty do tego wniosku, wywiad możesz chyba inny wybrać.
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: slawekk » 30 paź 2018 10:49

1. No, ale pomimo tego, że decyzja została wygaszona w marcu?

2. Wniosek ma generalnie status "rozpatrzony inaczej"
slawekk
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Ojciec76 » 30 paź 2018 11:01

Sorki, mnie doczytałem: decyzja wygaszona w marcu 2018,a krzyczy o wywiad za wrzesień 2018?? Może jakieś świadczenie zostało do realizacji- sprawdź harmonogram świadczenia.
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Doris » 30 paź 2018 16:05

2. Wniosek ma generalnie status "rozpatrzony inaczej"- sprawdź w rozpatrzeniu czy data zamknięcia wniosku nie została wprowadzona np. w III kw 2018 roku.
Doris
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: slawekk » 31 paź 2018 14:14

Ok, załatwione.

1. Wprowadzenie wywiadu przed wygaszeniem decyzji pomogło.
2.
Doris pisze:2. Wniosek ma generalnie status "rozpatrzony inaczej"- sprawdź w rozpatrzeniu czy data zamknięcia wniosku nie została wprowadzona np. w III kw 2018 roku.
Dokładnie tak było...

Dzięki za pomoc!
slawekk
Nowicjusz
Nowicjusz

Wróć do Sprawozdawczość