DE czy rejestrujecie jako nowy zbiór w GIODO?

Dodatek energetyczny.

DE czy rejestrujecie jako nowy zbiór w GIODO?

Postautor: naitsyrk85 » 07 maja 2014 10:56

Czy rejestrujecie DE jako nowy zbiór w GIODO ?
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Re: DE czy rejestrujecie jako nowy zbiór w GIODO?

Postautor: naitsyrk85 » 19 maja 2014 7:47

34 osoby weszły w temat i nikt nie Wie czy rejestruje zbiór w GIODO czy nie ?
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: pluti » 09 cze 2014 11:29

u nas tego nie realizujemy, alej jako ABI powiem tak:
jaka jest podstawa prawna do zbierania danych?
jeśli taka sama jak do DM i też to realizujecie i macie zbiór zgłoszony to nie zgłaszasz jeśli jednak podstawą jest inna ustawa to trzeba zgłosić

Raz zgłosiłem zbiór SR I FA to GIODO kazał rozdzielić bo nie można łączyć dwóch podstaw prawnych.
pluti
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 09 cze 2014 12:03

Ja mam rozdzielone ŚR, FA i ZA także zgłosiłem DM i DE w osobnych wnioskach. Jestem też z założenia za tym, że jak nie wiadomo czy zgłosić to lepiej zgłosić, mniejsze zło jakby wymaganego zbioru nie zgłosilibyśmy.
Fakt faktem jest jak pisałeś, że GIODO powinno wprost dawać listę zbiorów, których jest wymóg rejestracji.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: PawełR » 10 cze 2014 12:49

jaka jest podstawa prawna do zbierania danych?
Ja wrzuciłem DMi DE w jeden wniosek z podstawami w punkcie 4 :
- ustawa z dnia 21 czerwca 2001 o dodatkach mieszkaniowych
-rozporządzenie rady ministrów z dnia 28 grudnia 2001 w sprawie dodatków mieszkaniowych
-ustawa z dnia 10 kwietnia 1997r. prawo energetyczne
W Świadczeniach Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnym mam 2 osobne wnioski ale po kilka podstaw prawnych w każdym
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: naitsyrk85 » 10 cze 2014 12:52

Paweł,a powiedz masz już zaakceptowany? bo jeżeli tak to po prostu zrobimy aktualizację DM :) jestem ciekawy czy Ci przyjmą czy odrzucą :)
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: PawełR » 10 cze 2014 12:58

nie jeszcze wszystko trzymam do sprawdzenia i wysyłki. Ale jak piszecie że odrzucają wnioski z kilkoma podstawami to może trzeba by rozdzielić DM od DE hmm tylko ciekawe co zrobić np. z funduszem aliment. gdzie mam ustaw z 17 czerwca 1966 o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, ustawe z 7 września 2007 o pomocy osobom uprawnionym do alimentów oraz ustawę z 25 lutego 1964 kodeks rodzinny i opiekuńczy. Zapewne za dużo tego w takim razie co zostawić?
dodam jeszcze SR gdzie mam ustawę z 28 listopada 2003 o świadczeniach rodzinnych oraz ustawę z 4 kwietnia 2014 o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Wróć do DE