powiadomienia e-mail

Re: powiadomienia e-mail

Postautor: PawełR » 07 sie 2019 7:37

Wjechała kontrola UW/WPS i Pani poprosiła o wydruk powiadomień od 01.07 a jest ich kilkaset

A to nie będzie to samo co wydruk decyzji? Musi być pokazany adres @ ?czy może sama treść?
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Tomek » 07 sie 2019 8:34

Czy jak podczas kontroli pokazaliście im ze jest to w systemie, widać treść, jest info czy zostało wysłane czy nie , jest info do kogo wysłano to nadal kontroler oczekiwał wydruku tego powiadomienia ?
Tomek

Postautor: Tomek » 07 sie 2019 12:54

I napisz proszę jeszcze który to UW taką kontrolę przeprowadził.
Tomek

Postautor: RobertK » 07 sie 2019 16:26

Chcecie aby mnie na stosie spalili ? :-D

reszta na PW Panie Tomku :)
RobertK
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: mmmaly » 09 sie 2019 9:54

zauważyłem ostatnio, że mam kilka powiadomień ze statusem błąd wysyłania. w tej chwili zrobiło się ich ponad 100. część maili wychodzi bez problemu a część nie. szczegóły błędu Nieudana próba wysłania wiadomości
For input string: "". w jakiś logach był też błąd: Mail server connection failed; nested exception is javax.mail.MessagingException: Could not connect to SMTP host: smtp.poczta.onet.pl, port: 465, response: 421.

ponowne wysyłanie nic nie daje. jakieś pomysły?
mmmaly
Specjalista
Specjalista

Postautor: MarcinD » 09 sie 2019 14:52

mmmaly pisze: response: 421

Niedostępność albo odrzut.
Serwer jest dostępny, zatem pozostaje odrzut.
Pewnie wpadliście w limit z powodu zbyt dużej/częstej wysyłki.
MarcinD
AS
AS

Postautor: mmmaly » 12 sie 2019 8:34

ustawiłem alternatywny e-mail i teraz powiadomienia wychodzą.
mmmaly
Specjalista
Specjalista

Postautor: naitsyrk85 » 13 sie 2019 10:32

Ja nie rozumiej jednej rzeczy, dlaczego skoro w systemie jest zaznaczona zgoda na wysyłkę sms, tle pozycji trafia nam na okno zaległych powiadomień? Potrafi mi to ktoś wytłumaczyć?
Wchodzie w ogóle w opcje operacje i zaległe powiadomienia?

Jak dla mnie to troche ten system powiadomień to abstrakcja, przynajmniej w systemei SR

Czy woógle okno zaległych powiadomień u Was również tak muli? U mnie cały systemem chodzi idealnie tylko nei okno zaległych powiadomień
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: naitsyrk85 » 16 sie 2019 10:57

Czy ktoś jest sie w stanei wypowiedzieć, z tym co wpisałem powyżej?
Z góry dziękuję....bo nie jestem w stanie ogarnąć tych powiadomień....

Dodano: Już wiem o co chodzi....mając włączony parametr, żę wiadomości o przyjęciu wniosku ma isc tylko do wniosków elektronicznych, te wnioski które zostały złożone papierowo i tak maja wygenerowane powiadomienia, ale trafiają na okno zaległych powiadomień, gdzie nei można ich odfiltrować ponieważ nie ma tam informacji czy wniosek elektroniczny czy papierowy.
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: MarcinD » 18 sie 2019 21:17

Zatem sam sobie odpowiedziałeś, że to dość niedopracowane rozwiązanie.
MarcinD
AS
AS

Postautor: dales » 20 sie 2019 11:23

Dzisiaj zainstalowałem 2-10.4. Rozwaliło mi szablon w powiadomieniach e-mail dla SW. Nie wiem czy tylko u mnie, lepiej sprawdzić.
dales
Ekspert
Ekspert

Postautor: naitsyrk85 » 20 sie 2019 12:06

dales pisze:Dzisiaj zainstalowałem 2-10.4. Rozwaliło mi szablon w powiadomieniach e-mail dla SW. Nie wiem czy tylko u mnie, lepiej sprawdzić.

Co znaczy rozwaliło?
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: dales » 20 sie 2019 12:39

Tzn znacznik OKRESY_KWOT_SWD_OKRESOWE zgubił wszystkie moje zmiany, które tam zrobiłem. Prawdopodobnie przyjął postać taką typową.
dales
Ekspert
Ekspert

Postautor: madzia1234 » 20 sie 2019 15:15

Mam pytanie trochę z innej beczki. Z jakiej darmowej poczty korzystacie żeby szły emaile o przyznaniu świadczeń dla petentów? U nas gmail się zacinał i informacje nie szły, a jak założyliśmy konto na poczcie o2.pl to blokuje się po kilkunastu wysłanych wiadomościach, bo wykrywa zbyt dużą liczbę wysłanych wiadomości i domyślnie wyskakuje, że ktoś się włamał na pocztę. W ten sposób co kilkanaście wydanych informacji musimy zmieniać hasło na poczcie.
madzia1234
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: TheSaint » 20 sie 2019 16:04

madzia1234 pisze:U nas gmail się zacinał i informacje nie szły,
ja mam na gmailu i nie mam problemów. Na interii z tego co wiem też chodzi.

Może zacinał sie email service a nie gmail? u mnie np zawiesił się 5 sierpnia (byłem na urlopie) i okazało się że do wczoraj nie szły w ogóle powiadomienia. Po restarcie usługi wypchnąłem wczoraj ponad 500 szt.
TheSaint
GURU
GURU

PoprzedniaNastępna

Wróć do SW "500plus"