ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej

Wszystko o świadczeniach z pomocy społecznej, co, kiedy i od kiedy

Re: ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej

Postautor: Karolina » 28 wrz 2011 12:48

Od siebie proponuję rozmowę ze skarbnikami powiatów :-D
Pozdrawiam również.
Karolina
Ekspert
Ekspert

Postautor: anian76 » 11 paź 2011 12:06

W nawiązaniu do naszej dyskusji - wczoraj prowadziłam bardzo owocną rozmowę z naszym kolegą Azbestem :x i to on właśnie znalazł następujący przepis:
Art. 238. W przypadku gdy dziecko zostało umieszczone w pieczy zastępczej przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy przepisów art. 92 ust. 11, art. 176 pkt 5 oraz art. 191 ust. 8, 9 i 12 nie stosuje się.

Przyznaję się bez bicia, że przegapiłam ten przepis. Teraz już nie powinno być żadnych wątpliwości.
anian76
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: Karolina » 12 paź 2011 9:34

Faktycznie.

To może teraz z innej beczki: a co myślicie o zbieżności art. 47 ust. 5 i art. 128 i dalszych dot. oceny sytuacji dziecka i rodziny? Dublowanie papierów? :idea:
Karolina
Ekspert
Ekspert

Postautor: Azbest » 29 gru 2011 11:17

Napiszcie pliiiiiissss, jak u Was rozwiązano sprawę zatrudnienia koordynatora/ów

U nikogo nic się nie robi??????? Czy czeski film, każdy sobie..... !
Azbest
Ekspert
Ekspert

Postautor: Karolina » 03 sty 2012 10:04

U mnie podobno ma być stażysta z PUP'u. Średnio to widzę za kasę ze stażu :-?
Karolina
Ekspert
Ekspert

Postautor: Azbest » 04 sty 2012 9:17

Karolina pisze:U mnie podobno ma być stażysta z PUP'u. Średnio to widzę za kasę ze stażu :-?

.... że jaaaaaaak????
To do tego wymogi, że niejeden dyrektor takich preferencji nie ma, a daje się stażystę???!!!
A co po pół roku? Drugi stażysta? :lol: :rotfl: :lol:
No a przede wszystkim to niezgodne z zapisem w ustawie. To ma być umowa o pracę albo cywilno-prawna.
Azbest
Ekspert
Ekspert

Postautor: Karolina » 04 sty 2012 14:52

No stażystę wystarczy po licencjacie na odpowiednim kierunku przecież :D a staż może trwać do roku czasu, później nowy rok budżetowy i potem będzie się szefostwo dalej martwić, a co- myślenie a la Scarlett O'Hara rządzi :eek:
A co do umowy- chyba o czymś zapomniano, przyznam się, że ja też, zaraz tj. jutro (bo dziś już nie ma Dyrektor) przekażę :-D
Karolina
Ekspert
Ekspert

Postautor: Karolina » 05 sty 2012 13:18

Dobra, pokićkałam coś z tym stażystą, podobnoż art. 79 ust. 2 został wzięty pod uwagę, ale że ma być przy zatrudnieniu jakiś udział PUP'u to wiem na pewno, szczegółów niestety nie podam, bo nie znam :D
Karolina
Ekspert
Ekspert

Postautor: anian76 » 13 sty 2012 13:15

.............
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012 13:47 przez anian76, łącznie zmieniany 1 raz
anian76
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: Karolina » 13 sty 2012 13:30

Mam pytanie, jak rozumiecie wprowadzoną 15.12.11 r. zmianę ustawy a dokładnie art. 226 ust. 5, np. w takim przypadku babcie jest rodziną zastępczą dla zdrowej 5-letniej wnuczki: wg starych przepisów dostawała 988,20 zł (dziecko nie ma dochodu), czy jeśli chciałaby ona tj. rodzina zastępcza funkcjonować jednak na nowych zasadach, to przyznalibyście jej świadczenie w kwocie 660,00 zł, czy 988,20? Bo w końcu nowelizacja wywaliła fragment mówiący o tym, że wysokość świadczeń "nie może być niższa od wynagrodzenia, dodatków i świadczeń otrzymywanych dotychczas". :idea:
Karolina
Ekspert
Ekspert

Poprzednia

Wróć do Merytoryka