Huragan

Wszystko o świadczeniach z pomocy społecznej, co, kiedy i od kiedy

Huragan

Postautor: slivkam » 03 paź 2011 9:32

Trafił do mnie w ostatnim dniu terminu składania wniosków wniosek o zasiłek z tytułu huraganu, straty w w budynku magazynowym. Straty 80000 odszkodowanie 12300
Czy ktoś mi wytłumaczy co to jest intensywaność pomocy brutto - "intensywność pomocy –stosunek wartości pomocy brutto do kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą publiczną?
slivkam
Omnibus
Omnibus

Re: Huragan

Postautor: anian76 » 04 paź 2011 13:21

Zadzwoń do Wydziału Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego tam powinieneś uzyskać informację na ten temat.
Do nas wpływały wnioski o pomoc w związku z przymrozkami zimowymi i deszczami nawalnymi w uprawach rolnych. W celu ustalenia wskaźnika intensywności pomocy brutto zadzwoniłam właśnie do Wydziału Rolnictwa i tam uzyskałam info, iż w prawie całym województwie w każdej gminie ten wskaźnik wynosi 90%. Z protokołu odczytałam kwotę obniżenia dochodu i pomnożyłam ją przez ten wskaźnik. I teraz: o ile ktoś nie dostał odszkodowania to sprawa jest prosta: Jeśli ten iloczyn jest wyższy od 2500 zł - zasiłek celowy do wypłaty 2500 zł. Przykład: kwota obniżenia dochodu 5811 zł x90% (wskaźnik dla mojej gminy) = 5220,00 zł, brak ubezpieczenia pomniejszenie o 50% (5220x50%=2610,00 zł), zasiłek do wypłaty 2500 zł.
Jeśli iloczyn jest mniejszy od kwoty 2500 zł odejmuje się wynik i w taki sposób obliczamy kwotę do wypłaty. Przykład: kwota obniżenia dochodu 5260 zł x 90%= 4734,00 zł, brak ubezpieczenia więc pomniejszenie o 50% (4734,00 zł x 50% = 2367,00 zł), zasiłek do wypłaty 2367,00 zł.
Gorzej się dzieje w przypadku wypłaty odszkodowania, bo wtedy należy to odszkodowanie ująć w powyższych obliczeniach, zgodnie z § 6 pkt. 2 Rozporządzenia.
Myślę sobie, że podobnie sprawy się mogą mieć w przypadku szkód w budynkach.
anian76
Przewodnik
Przewodnik

Wróć do Merytoryka