Rozporządzenie w sprawie metryki

Wszystko o świadczeniach z pomocy społecznej, co, kiedy i od kiedy

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: karson » 15 mar 2012 10:36

lukebe pisze:
karson pisze:celowy z posilku i talony zalatwia art 39
obiady art 48

Jednak się będę upierał, że nie, ponieważ rozporządzenie dotyczy ustawy dot. Programu Wieloletniego, a tej nie ma wyłączonej w rozporządzeniu Boniego.


trzeba wiec zadac pytanie MPiPSowi - bo to oni zglaszali ustawy do wykluczenia - dlaczego pomineli wiele rzeczy...
karson
Omnibus
Omnibus

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: lukebe » 15 mar 2012 10:42

Przełamało stronę - edytowałem swojego poprzedniego posta - przeczytaj... lipa, lipa i jeszcze raz lipa.
lukebe
Omnibus
Omnibus

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: TheSaint » 15 mar 2012 12:00

karson pisze:chyba nikt juz tego nie uzywa jesli jest Porgam Posiłek
- dobrze że dodałeś chyba - u mnie maja się nieźle :-D
TheSaint
GURU
GURU

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: karson » 19 mar 2012 9:18

TheSaint pisze:dobrze że dodałeś chyba - u mnie maja się nieźle


realizujecie to rownolegle z programem posilek? bogata gmina :)
karson
Omnibus
Omnibus

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: TheSaint » 19 mar 2012 11:04

są przypadki do których nie da się zastosować PW (brak zwiększenia kryterium). Dla świadczeń z ustawy mamy uchwałe RM i możemy dać w zasadzie wszędzie.
TheSaint
GURU
GURU

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: Tomek » 27 mar 2012 11:53

przesyłam wyjaśnienie "prawnicze" problemu dożywiania:

"Program dożywiania funkcjonujący w oparciu o ustawę z dnia 29 grudnia 2005 r. o ustanowieniu programu wieloletniego „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” jest w rzeczywistości wsparciem finansowym gmin w wypełnianiu ich zadań z zakresu pomocy społecznej, co jest zapisane w art. 2 ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego (cytat):
„Celem programu jest: 1) wsparcie gmin w wypełnianiu zadań własnych o charakterze obowiązkowym w zakresie dożywiania dzieci oraz zapewnienia posiłku osobom jego pozbawionym…”,
a odnośnie stosowania postępowania administracyjnego, które mogłoby być objęte metryką, to art. 7 tej ustawy wyjaśnia, że (cytat):
„Do udzielania pomocy w zakresie dożywiania, z wyłączeniem pomocy określonej w art. 6a, mają zastosowanie odpowiednio przepisy ustawy o pomocy społecznej dotyczące udzielania świadczeń z pomocy społecznej.”.
A ustawa o pomocy społecznej, zwłaszcza w zakresie udzielania świadczeń takich, jak posiłek (art. 48) jest wyłączona z obowiązku prowadzenia metryki sprawy. Wspomniany w powyższym cytacie art. 6a, wyłączony z zastosowania ustawy o pomocy społecznej nie wymaga postępowania administracyjnego.
Nie ma więc przesłanek do objęcia metryką spraw związanych z udzieleniem świadczenia w postaci posiłku dofinansowanego z programu wieloletniego."

pozdrawiam
Tomek

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: lukebe » 27 mar 2012 12:10

Można wiedzieć skąd to wyjaśnienie? Bo chciałoby się poskakać pod sufit ale wiesz jak jest - dobrze jeszcze znać źródło opinii - bo "na forum Sygnity Tomek napisał" to mimo całego szacunku - troszku słabe jest ;)
Najlepiej jakby jakaś ministerialna interpretacja była ;)
lukebe
Omnibus
Omnibus

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: TheSaint » 27 mar 2012 12:29

dość mądre to
TheSaint
GURU
GURU

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: Tomek » 27 mar 2012 12:53

nasi Analitycy stworzyli powyższy tekst
pozdrawiam
Tomek

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: anian76 » 27 mar 2012 13:56

Dobra robota :-o Ja się w pełni z taką wykładnią zgadzam.
anian76
Przewodnik
Przewodnik

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: Grzegorz » 11 kwie 2012 19:54

A co z pieczą? ona nie jest wg ups i metryka musi być.
Grzegorz
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: PawełR » 12 kwie 2012 8:16

To co tak naprawdę musi być objęte metrykami w OPS? (biorąc pod uwagę Pomost, SR, DM, Fundusz Alim. ?)
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: anian76 » 13 kwie 2012 11:42

Wyjęte póki co z metryki są wszystkie świadczenia z pomocy społecznej. Inne zadania realizowane przez ops muszą mieć metrykę, czyli na pewno SR, FA, dodatki mieszkaniowe, pewnie też stypendia.
anian76
Przewodnik
Przewodnik

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: nieistotny_nick » 17 kwie 2012 12:05

A co z pieczą zastępczą, również przyłączam się do pytania.
nieistotny_nick
AS
AS

Re: Rozporządzenie w sprawie metryki

Postautor: anian76 » 20 kwie 2012 13:00

Zgodnie z Rozporządzeniem wyłączeniu ze stosowania metryki podlegają:
1. pomoc materialna z ustawy o systemie oświaty (poz. 23 z Załącznika Nr 1 Rozporządzenia)
2. świadczenia z pomocy społecznej (poz. 81 z tegoż Załącznika).
Wynika z tego, iż cała reszta zadań realizowanych przez ops, w szczególności SR, FA, DM oraz zadania z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej musi posiadać w każdej sprawie metrykę sprawy.
W załączeniu plik z Rozporządzeniem w sprawie rodzaju spraw, w których obowiązek prowadzenia sprawy jest wyłączony.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
anian76
Przewodnik
Przewodnik

PoprzedniaNastępna

Wróć do Merytoryka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość