roczna informacja ZUS RUMA

Wszystko o świadczeniach z pomocy społecznej, co, kiedy i od kiedy

roczna informacja ZUS RUMA

Postautor: Paw75 » 24 sty 2013 12:19

Czy Sygnity planuje raport, który pozwoli wydrukować taką informację z pomostu(identycznie jak w urzędach pracy w Syriuszu)?
Paw75
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: roczna informacja ZUS RUMA

Postautor: Tomek » 24 sty 2013 14:22

Nie bardzo jesteśmy powołani do czegoś takiego - to właściwie jest działka Płatnika - z Pomostu jest eksport do Płatnika.
Tomek

Postautor: Paw75 » 24 sty 2013 14:51

analogicznie jak w Urzędach Pracy i tam te powiadomienia są wykonywane z Syriusza nie z Płatnika - do płatnika trzeba dokupić osobny program dlatego się wole dopytać ( coś widzę że Sygnity bardziej lubi urzędy pracy niż ośrodki pomocy :-D ).
Paw75
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Tomek » 24 sty 2013 14:57

Nie chodzi o to. Funkcjonalność Pomostu jest dokładnie opisana w Opisie Systemu dla Pomocy Społecznej, przygotowanym przez MPiPS, a na każdą zmianę funkcjonalną, musimy mieć ich zgodę. Najpierw powinieneś zgłosić zgłoszenie na serwis i opisać dokładnie o co Ci chodzi - dla jakich świadczeń, jaki dokument - najlepiej dołączyć wzór itd. Potem będziemy musieli poprosić o zgodę na takie rozszerzenie funkcjonalności - ponad opis systemu dla pomocy społecznej - i jak uzyskamy zgodę, to w kolejnej wersji aktualizacyjnej może się to pojawić.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: Paw75 » 24 sty 2013 15:16

Ok rozumiem - czyli nie mieliście jeszcze żadnej informacji od innych ośrodków o takim obowiązku. Zakładając ten wątek miałem nadzieje, że nasz informacje są błędne i nic takiego nie będziemy musieli robić, co zastanie potwierdzone przez Sygnity i inne Ośrodki.
Paw75
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Łukasz W » 24 sty 2013 15:41

Wybacz ale jak się to ma do rzeczywistej zapłaconej składki?? Nikt tego nie powinien nawet uwzględniać. Wydruk z Pomostu a faktycznie opłacona składka (m. in. potwierdzenie z Płatnika) to zupełnie inna bajka.

Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Tomek » 24 sty 2013 15:57

Jeszcze jeden Ośrodek zasygnalizował mi przez GaduGadu, że coś takiego dostał, ale jeszcze nie zgłosił nam zgłoszenia, więc pewnie sami analizują czym to sie je i dlaczego.
Tomek

Postautor: Paw75 » 24 sty 2013 16:06

Dlaczego inna bajka - PUP drukuje z Syriusza i jest ok a z pomostu nie - i taki cytat z podanego artykułu?
"Informacja ta nie musi być sporządzona koniecznie na formularzu ZUS RMUA. Informacje o ubezpieczeniach, składkach i świadczeniach można sporządzać w innej formie, np. na tzw. pasku wypłaty. Obowiązkowo musi ona jednak zawierać te same dane, określone przepisami, które wykazuje się w raporcie ZUS RMUA. Najważniejsze, by informacja ta była sporządzona i dostarczona na piśmie. Jeśli ubezpieczony wyrazi na to zgodę, płatnik może przekazywać mu taki dokument w formie elektronicznej, podpisany bezpiecznym podpisem elektronicznym."

Dzięki za link dowiedziałem się, o chociaż o innym dostawcy (straszna rozbieżność jedni chcą 1700zł inni tylko 50 zł)?
I zastanawia mnie ten sposób w formie paska wypłat - może pokombinuje z raportami w pomoście i uda się coś takiego stworzyć
Paw75
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Łukasz W » 24 sty 2013 16:10

Paw75 pisze:Dlaczego inna bajka - PUP drukuje z Syriusza i jest ok a z pomostu nie

Ja poczekam na dalsze informację, zajmując się ZUSami jestem po prostu uczulony na tą instytucję. Tam nic poza Płatnik (chodzi o wysyłkę dokumentu) nie przejdzie. Nie mówię tutaj o formularzach ZUS.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: TheSaint » 24 sty 2013 16:14

a to nie prościej by było - żeby z Płatnika drukować takie rzeczy - to ten program powinien mieć taką funkcję
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Tomek » 24 sty 2013 16:16

Z tego co słyszałem, chodzi podobno o nowelizację przepisów, dopuszczającą żeby przekazywać te dane raz na rok, za cały rok, a nie miesięcznie. I podobno wszystko rozbija się o to że Płatnik tego ... nie umożliwia - umożliwia tylko miesięcznie. Ale nie jestem ekspertem w tych sprawach, tylko przekazuję co słyszałem.
Tomek

Postautor: PawełR » 27 lut 2013 10:10

dokładnie o to chodzi. Tak słyszałem od koleżanki która zajmuję się Płatnikiem.
Tak naprawdę to potrzebujemy tylko do dokumentacji podpis że każdy odebrał takie roczne zestawienie np. na jednej dużej liście podpisów :-D
a można z Pomostu wyciągnąć raportem wszystkie osoby ubezpieczone ? którym Pomost naliczał składki w 2012r?

a czy ktoś może korzystał z czegoś takiego w celu tego rocznego wydruku? > Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Łukasz W » 27 lut 2013 11:31

PawełR pisze:Tak naprawdę to potrzebujemy tylko do dokumentacji podpis że każdy odebrał takie roczne zestawienie np. na jednej dużej liście podpisów :-D

Poczekaj jak się znajdzie jedna roszczeniowa osoba która się powoła na art. 41 ustawy o ubezpieczeniu społecznym
Łukasz W
GURU
GURU

Wróć do Merytoryka