ZUS -renta i praca , jaka procedura z zus

Rozmowy tematyczne związane z pracą w aplikacji SR

Re: ZUS -renta i praca , jaka procedura z zus

Postautor: mopskorsze » 08 lis 2019 12:58

Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź na OK-WUD, odpowiedź w 24h więc jest spoko, szykujemy kolejne wnioski.
mopskorsze
Ekspert
Ekspert

Postautor: slivkam » 08 lis 2019 13:30

mopskorsze pisze:Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź na OK-WUD, odpowiedź w 24h więc jest spoko, szykujemy kolejne wnioski.

Z czasem odpowiedzi bywa różnie.
slivkam
Omnibus
Omnibus

Postautor: mopskorsze » 18 lis 2019 13:48

Dostaliśmy pismo z naszego Inspektoratu ZUS, w sprawie szkoleń z wypełniania OK-WUD. Zapisali w nim, że istnieją 3 metody przekazywania dokumentów w formie elektronicznej.
1. Za pomocą ePUAP
2. Za pomocą PUE
3. Poprzez integrację systemu obsługi w swoim oprogramowaniu i tym kanałem też dostaje odpowiedź. Odesłali pod ten odnośnik:
Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!

Więc może jednak jest szansa na wdrożenie tego w SD?
mopskorsze
Ekspert
Ekspert

Postautor: MOPSTD » 29 lis 2019 15:31

Czy pracownik zajmujący się obsługą SR w OPS może uzyskać pełnomocnictwo do wysyłania wniosków OK-WUD do ZUS?
MOPSTD
Amator
Amator

Postautor: TheSaint » 29 lis 2019 16:08

oczywiście że może - zależy to tylko i wyłącznie od jego szefa + musi posiadać konto na PUE + podpis kwalifikowany lub profil zaufany
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Tomek » 05 gru 2019 14:01

Pomysł jest taki:

kiedy weryfikacja w ZUS przez Emp@tię (czy to pojedyczna, czy grupowa) zwróci ten nieszczęsny komunikat o braku możliwości pozyskania danych i koniecznosci użycia wniosku OK-WUD, to nasze oprogramowanie automatycznie zapisze ten fakt przy osobie i na liście osób będzie można utworzyć plik w formacie csv do wczytania w ZUS z osób oznaczonych w ten sposób.

co myślicie?
Tomek

Postautor: TheSaint » 05 gru 2019 14:07

super pomysł
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: slivkam » 05 gru 2019 14:33

Tomek pisze:Pomysł jest taki:

kiedy weryfikacja w ZUS przez Emp@tię (czy to pojedyczna, czy grupowa) zwróci ten nieszczęsny komunikat o braku możliwości pozyskania danych i koniecznosci użycia wniosku OK-WUD, to nasze oprogramowanie automatycznie zapisze ten fakt przy osobie i na liście osób będzie można utworzyć plik w formacie csv do wczytania w ZUS z osób oznaczonych w ten sposób.

co myślicie?

OK-WUD_szablon_importu_csv?
slivkam
Omnibus
Omnibus

Postautor: Tomek » 05 gru 2019 14:34

lub xml do wyboru
Tomek

Postautor: Łukasz W » 05 gru 2019 15:02

Tomek pisze:co myślicie?

:-o :-o
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: magda » 05 gru 2019 15:39

TheSaint pisze:oczywiście że może - zależy to tylko i wyłącznie od jego szefa + musi posiadać konto na PUE + podpis kwalifikowany lub profil zaufany

Czy wyjaśnicie mi łopatologicznie
aby pobrać OK-WUD to tylko tymi trzema sposobami ? tak? np. poprzez PUE-ZUS (a to pełnomocnictwo PEL ZUS sobie wydrukowałam i co to z nim dalej zrobić? podpowiedzcie plis)

a poprzez system dziedzinowy sygnity SR? czy pomost?
magda
Specjalista
Specjalista

Postautor: Łukasz W » 05 gru 2019 15:44

magda pisze:a to pełnomocnictwo PEL ZUS sobie wydrukowałam i co to z nim dalej zrobić? podpowiedzcie plis

Dostarczyć do Oddziału ZUS wraz z powołaniem Kierownika/dyrektora na stanowisko oraz upoważnieniem dla nas kierownika/dyrektora.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: magda » 05 gru 2019 15:55

Łukasz W pisze:
magda pisze:a to pełnomocnictwo PEL ZUS sobie wydrukowałam i co to z nim dalej zrobić? podpowiedzcie plis

Dostarczyć do Oddziału ZUS wraz z powołaniem Kierownika/dyrektora na stanowisko oraz upoważnieniem dla nas kierownika/dyrektora.

a do ZUS to trzeba dostarczyć osobiście (osoba upoważniona do PUE przez dyrektora) czy można wysłać pocztą? (pytam bo są różne procedury)
magda
Specjalista
Specjalista

Postautor: naitsyrk85 » 05 gru 2019 15:56

Szkoda, że nie ma jakiegoś API, żeby wnioski te mogły iść bezpośrednio z systemu
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Łukasz W » 05 gru 2019 16:05

magda pisze:a do ZUS to trzeba dostarczyć osobiście (osoba upoważniona do PUE przez dyrektora) czy można wysłać pocztą? (pytam bo są różne procedury)

Ja byłem osobiście, pamiętam, że coś jeszcze na miejscu podpisywałem
.
Łukasz W
GURU
GURU

PoprzedniaNastępna

Wróć do SR