Nowe wydruki w Dodatkach Mieszkaniowych

Nowe wydruki w Dodatkach Mieszkaniowych

Postautor: nieistotny_nick » 20 wrz 2016 8:40

Cześć. Zauważyłem, że w DM dodano poza standardową 'wydruk decyzji z edycją' także 'wydruk decyzji JTC z edycją' - czyli w nowej technologii.
Z których należy korzystać bo są to dwa różne szablony i czy ja je muszę ręcznie zmieniać bo nie ukrywam liczyłem na przeniesienie tak jak miało to miejsce ze ŚR.

Druga sprawa, że nie wiem co się podziało, ale mam decyzje z kwietnia, a jak się wejdzie do podglądu z edycją to daty są dzisiejsze, na szczęście w metryce są prawidłowe.
nieistotny_nick
AS
AS

Re: Nowe wydruki w Dodatkach Mieszkaniowych

Postautor: TheSaint » 20 wrz 2016 8:51

nieistotny_nick pisze:a jak się wejdzie do podglądu z edycją to daty są dzisiejsze
sprawdź czy na szablonie nie ma czasem znacznika wstawiającego datę dzisiejszą
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 20 wrz 2016 11:26

Dzisiejszą w sensie, że wpisaną na sztywno 20.09.2016? W szablonie widnieje <aktualna data>
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: MarcinD » 20 wrz 2016 11:29

nieistotny_nick pisze:W szablonie widnieje <aktualna data>

No i to by wyjaśniało skąd nagle się wzięła data dzisiejsza ;)
MarcinD
AS
AS

Postautor: naitsyrk85 » 20 wrz 2016 11:30

MarcinD pisze:
nieistotny_nick pisze:W szablonie widnieje <aktualna data>

No i to by wyjaśniało skąd nagle się wzięła data dzisiejsza ;)

od dłuższego czasu to zastało zmienione w szablonach, z tego co mi wiadomo na życzenie ops, ja u siebie wszędzie zmieniałam znacznik na datę zatwierdzenia
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: nieistotny_nick » 20 wrz 2016 14:37

Czyli kiedyś <aktualna data> działała inaczej, a dziś jej funkcję przejął znacznik <data zatwierdzenia> i to tak dla całego oprogramowania ŚR czy tylko dodatków?
Edit: Mimo tego faktu i tak tego nie rozumiem zbytnio, zawsze była data aktualna ok, przy zatwierdzaniu decyzji ona się ustawiała na wydruku, ale dlaczego teraz mi zmieniło na jednej decyzji i w jakiej sytuacji zmieniło, bo mam inną i wydrukowanie/wyświetlanie jej nie zmienia daty więc dlaczego w tym jednym wybranym przypadku zmieniło?
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: TheSaint » 20 wrz 2016 15:20

aktualna data zawsze działała tak samo - wstawia datę dzisiejszą
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: MarcinD » 20 wrz 2016 17:16

TheSaint pisze:aktualna data zawsze działała tak samo - wstawia datę dzisiejszą

Nieprawda. Jutro wstawi jutrzejszą :)

nieistotny_nick pisze:Edit: Mimo tego faktu i tak tego nie rozumiem zbytnio, zawsze była data aktualna ok, przy zatwierdzaniu decyzji ona się ustawiała na wydruku, ale dlaczego teraz mi zmieniło na jednej decyzji i w jakiej sytuacji zmieniło, bo mam inną i wydrukowanie/wyświetlanie jej nie zmienia daty więc dlaczego w tym jednym wybranym przypadku zmieniło?

Może to jest kwestia nie szablonu a sposobu pamiętania decyzji? Decyzja zatwierdzona teoretycznie (no i logicznie) nie powinna już podlegać żadnej modyfikacji przy wydruku, a u Ciebie wychodzi na to, że jednak podlega. Może nie była zatwierdzona, a może jakoś inaczej została teraz rozpoczęta?
MarcinD
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 21 wrz 2016 7:56

TheSaint pisze:aktualna data zawsze działała tak samo - wstawia datę dzisiejszą

Co znaczy zawsze, skoro wchodzę w celu podglądnięcia decyzji w 'wydruk z edycją' a w decyzjach jest jakaś tam stara data zatwierzenia i tylko w jednej decyzji jest faktycznie aktualna, to chyba nie zawsze.
Nic nie jest modyfikowane w decyzjach, po prostu dzwoni jedna pani do drugiej z DM
- ej Krysia ten Nowak to kiedy tam miał tą decyzję wystawioną?
wchodzi kobiecina do decyzji przez wydruk z edycją (mimo, że nic nie edytuje) w celu podania daty tak jak zawsze, a tu pojawia się jej data dzisiejsza.

Teoretycznie zgodnie ze znacznikiem bo w końcu <aktualna data> ale u nas to tak nie działało (podobno) co widać na całej masie innych decyzji. Wchodzę i wszędzie są stare daty mimo, że znacznik ten sam.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: TheSaint » 21 wrz 2016 8:50

bo wystarczy że wydruk został zapisany w bazie - wtedy będzie data zapisana w decyzji. Sprawdź czy decyzje, które drukują się ze "starą datą" nie maja wydruku gotowego
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 21 wrz 2016 11:30

W starych wydrukach przy użyciu opcji "wydruk z edycją" wydruk zapisywał się w bazie.
W nowych "wydruk JTC z edycją" zapisuje się w wydrukach gotowych co potwierdza fakt i można je zobaczyć w "wydruki gotowe JTC".
TheSaint pisze:Sprawdź czy decyzje, które drukują się ze "starą datą" nie maja wydruku gotowego

Gdzie mogę sprawdzić te wydruki?

Wy używacie starych szablonów czy nowych JTC?
nieistotny_nick
AS
AS

Wróć do DM