Płatnik 10

Problemy, porady, ciekawostki, polecane

Re: Płatnik 10

Postautor: pluti » 18 maja 2015 10:18

slivkam pisze:Mam taki skrypt do robienia kopii bazy danych
sqlcmd -S "SERWERXP\PLATNIK" -U "sa" -P "password" -Q "BACKUP DATABASE PLATNIK2015 TO DISK = 'D:\ARCHIWUM_PLATNIK\PLATNIK2015_BACKUP.DAT' WITH NAME = 'PLATNIK2015_BACKUP', FORMAT"
zwraca mi bład że serwer nie dostępny i nie robi kopii póki nieuruchomię i nie zamknę płatnika, co robię nie tak?

ja mam plik backup.sql a w nim
Kod: Zaznacz cały
USE master
GO
BACKUP DATABASE [platnikks] TO  DISK = N'D:\Backup\platnikks.bak' WITH NOFORMAT, NOINIT,  NAME = N'platnikks-Full Database Backup', SKIP, NOREWIND, NOUNLOAD,  STATS = 10
GO
BACKUP DATABASE [platnikps] TO  DISK = N'D:\Backup\platnikps.bak' WITH NOFORMAT, NOINIT,  NAME = N'platnikps-Full Database Backup', SKIP, NOREWIND, NOUNLOAD,  STATS = 10
GO
BACKUP DATABASE [archiwumplatnik] TO  DISK = N'D:\Backup\archiwumplatnik.bak' WITH NOFORMAT, NOINIT,  NAME = N'archiwumplatnik-Full Database Backup', SKIP, NOREWIND, NOUNLOAD,  STATS = 10
GO

a odpalam w skrypcie poleceniem "sqlcmd -i backup.sql" w rzecz jasna na serwerze z MSSQL jako zaplanowane zadanie z uprawnieniami admina domeny
może dodaj USE Platnik2015 GO
pluti
AS
AS

Postautor: Skalpel24 » 25 maja 2015 13:10

jak tam wygląda praca na 10-tce mozna juz migrowac?
Skalpel24
Ekspert
Ekspert

Postautor: nelmis » 28 maja 2015 12:43

Miru pisze:czy ktoś miał sytuację, że na jednej stacji (tak na tą chwilę mam) jest problem z Aktualizacją komponentów ...
a dokładnie Komponenty i słowniki programu : Błąd kopiowania ?

Podbijam posta, od wczoraj dzieje się to u nas
nelmis
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: michal » 28 maja 2015 12:47

u mnie to samo
michal
Konsultant
Konsultant

Postautor: akoc » 28 maja 2015 13:10

Dni serwisowe (26-27 V Wrocław, 28-29 V Warszawa)...
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: nelmis » 28 maja 2015 13:21

to chociaż na Wrocław powinno pójść, a tu nie idzie...
nelmis
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: pgemza » 28 maja 2015 13:46

Przed chwilą miałem
Błąd połączenia z usługą. Wyjątek wewn.: Żądanie nie powiodło się. Odpowiedź jest pusta.
Ale teraz poleciało.
pgemza
Omnibus
Omnibus

Postautor: Miru » 28 maja 2015 14:01

nelmis pisze:
Miru pisze:czy ktoś miał sytuację, że na jednej stacji (tak na tą chwilę mam) jest problem z Aktualizacją komponentów ...
a dokładnie Komponenty i słowniki programu : Błąd kopiowania ?

Podbijam posta, od wczoraj dzieje się to u nas

a ja tak już parę razy miałem, nie ma się co stresować odczekać chwilunię i znowu, no ewentualnie uprzedzić koleżanki żeby na przyszłość próbowały wysyłać od rana :-)
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015 7:33 przez Miru, łącznie zmieniany 1 raz
Miru
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: inspektor Barnaby » 28 maja 2015 14:44

przed chwilą wysłałem . z oporami ale poszło.
inspektor Barnaby
Profesor
Profesor

Postautor: slavc79 » 09 cze 2015 8:50

Czy Wam też od wczoraj długo weryfikuje zestawy?
slavc79
Amator
Amator

Postautor: pawel » 09 cze 2015 14:59

Czy ktoś ma pomysł w jaki sposób można zapamiętać kolejność kolumn np. w zestawach wprowadzonych? Po przeniesieniu nazwiska i imienia z samego końca na początek po ponownym otwarciu kolejność wraca do stanu pierwotnego...
pawel
Instruktor
Instruktor

Postautor: Grzechu » 09 cze 2015 15:12

Dla Asseco takie rzeczy są "za trudne" do zrealizowania...
Przecież oni do tej pory nie wpadli na to, aby użytkowników i uprawnienia zapisywać w bazie, zamiast na lokalnej maszynie.

EDIT:
Ale może jest jakiś promyczek nadziei ;)

W rejestrze w kluczu HKCU/Software/Asseco.../Płatnik/wersja/ jest grupa podkluczy Grid o cyfrowych lub literalnych nazwach - są to, jak podejrzewam, odpowiedniki poszczególnych okien z rekordami widocznymi jako listy.
Tam z kolei są podklucze Band i Columns.
W poszczególnych podkluczach klucza Columns w poszczególnych wartościach zapisana jest m.in. kolejność kolumn.
Należy zmienić jednocześnie ColIndex i Index tak, aby miały taką samą wartość.

Sprawdzałem na takim "testowym" Płatniku - działa ;)

Indeksy startują od zera.
Nie wiem, czy ważna jest ciągłość numeracji i jej zakres... Ani co się stanie przy identycznych wartościach dla dwóch lub więcej kolumn - nie chciałem ryzykować, że zapomnę pierwotny układ.
Wszystko to jest oczywiście zupełnie nieintuicyjne - poczynając od nic nie mówiących w większości nazw kluczy w Grid (więc identyfikacja poszczególnych okien to strzelanie na ślepo) po nic nie mówiące w większości nazwy kolumn (w tym jaka to kolumna można zorientować się po porównaniu ich kolejności na ekranie i opisującym ją indeksie w rejestrze).
Ponieważ bawimy się rejestrem na lokalnej maszynie, to oczywiście na innych maszynach tak wprowadzone zmiany nie będą widoczne.

Testować proszę na własną odpowiedzialność!!!
Grzechu
AS
AS

Postautor: slavc79 » 18 sie 2015 8:18

Proszę o pomoc.

Osoba w trakcie rejestracji zmienia adres, co wiąże się z utworzeniem ZZA lub ZUA w trybie zmiany.

Po wysłaniu tego dokumentu Płatnikiem, system zusowski odrzuca go wykazując błąd przetwarzania i informując w opisie, że "Jest więcej niż jedno pasujące zgłoszenie".

Efekt jest taki, że adres pozostaje niezmieniony.

Ktoś...? Coś...?
slavc79
Amator
Amator

Postautor: Grzechu » 18 sie 2015 8:51

Ta osoba nie ma przypadkiem otwartych więcej niż jeden okresów zgłoszenia?

Sprawdź: Rejestr ubezpieczonych -> [kartoteka ubezpieczonego] -> [przeglądaj] -> Zgłoszenia do ubezpieczeń
(chociaż pewnie na to już patrzyłeś...)
Grzechu
AS
AS

Postautor: slivkam » 31 sie 2015 13:04

Jak przenieść bazę płatnika w sql z jednego komputera na drugi?
slivkam
Omnibus
Omnibus

PoprzedniaNastępna

Wróć do Oprogramowanie "inne"