Płatnik 10

Problemy, porady, ciekawostki, polecane

Re: Płatnik 10

Postautor: inspektor Barnaby » 01 lut 2019 15:05

Często mamy taki przypadek. Zazwyczaj po kilku dniach kartoteka sama sie potwierdzi. Spróbuj w poniedziałek. Na pewno nie jest to wina nowej wersji Płatnika.
inspektor Barnaby
Profesor
Profesor

Postautor: wzzz » 06 lut 2019 11:41

Ktoś może słyszał kiedy będzie dostępna aktualizacja do najnowszej wersji Płatnika.
wzzz
Instruktor
Instruktor

Postautor: RomanB » 06 lut 2019 11:43

wzzz pisze:Ktoś może słyszał kiedy będzie dostępna aktualizacja do najnowszej wersji Płatnika.

Przecież dopiero co wypuścili nową wersję Wojtku :D - 10.02.002
RomanB
Mentor
Mentor

Postautor: wzzz » 06 lut 2019 11:59

RomanB pisze:Przecież dopiero co wypuścili nową wersję Wojtku :D - 10.02.002

Przecież ma tyle błędów że np nie można wysłać deklaracji pracowniczej ;)
wzzz
Instruktor
Instruktor

Postautor: MarcinD » 06 lut 2019 12:04

Ale to Płatnik ma te błędy?
Bo u mnie działa we wszystkich jednostkach :)
MarcinD
AS
AS

Postautor: wzzz » 06 lut 2019 12:09

MarcinD pisze:Ale to Płatnik ma te błędy?

Tak płatnik.
wzzz
Instruktor
Instruktor

Postautor: slivkam » 06 lut 2019 12:17

wzzz pisze:
MarcinD pisze:Ale to Płatnik ma te błędy?

Tak płatnik.

A co mu nie pasi w deklaracjach?
slivkam
Omnibus
Omnibus

Postautor: wzzz » 06 lut 2019 14:12

slivkam pisze:A co mu nie pasi w deklaracjach?

błąd:
Kwota przychodu wypłaconego w danym miesiącu, ale należnego za inny rok kalendarzowy, który stanowił podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (dokument ZUS RPA, blok III.B.02/04/06) nie może być wyższa niż podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i ubezpieczenia rentowe (dokument ZUS RCA, blok III.B.04)

a w moim przypadku i nie jest wyższa tylko równa.
wzzz
Instruktor
Instruktor

Postautor: kiltna » 08 lut 2019 9:39

A ja mam pytanie z innej beczki. Staram się pomóc koleżance, która wymieniła laptopa. Został jej w ręku tylko dysk ze starego kompa. W nim gdzieś (w programData) jest baza danych z płatnika v 10.01.001. Pobrałem i zainstalowałem wersję 02 i podpiąłem bazę. Program ją przyjął, przetworzył do nowej wersji ale... program jest pusty. Przekopuję stary dysk w poszukiwaniu bazy ale wygląda to tak jakby była tylko ta jedna, o której przed chwilą pisałem. Dziwne jest to, że data ostatniej modyfikacji to 15.03.2018, a wtedy program był instalowany, czyli teoretycznie program ją wczytuje dobrze, bo po prostu to pusta baza.
Ok, przechodzę do konkretów. Czy płatnik robi kopię bazy również na serwery ZUS'u? Chodzi mi o procedurę, którą muszę podjąć w momencie kiedy nie uda mi się odszukać tej bazy na dysku. Jest szansa na jakiś backup z zusu?
kiltna
Amator
Amator

Postautor: AKucharczyk » 08 lut 2019 9:41

kiltna pisze:A ja mam pytanie z innej beczki. Staram się pomóc koleżance, która wymieniła laptopa. Został jej w ręku tylko dysk ze starego kompa. W nim gdzieś (w programData) jest baza danych z płatnika v 10.01.001. Pobrałem i zainstalowałem wersję 02 i podpiąłem bazę. Program ją przyjął, przetworzył do nowej wersji ale... program jest pusty. Przekopuję stary dysk w poszukiwaniu bazy ale wygląda to tak jakby była tylko ta jedna, o której przed chwilą pisałem. Dziwne jest to, że data ostatniej modyfikacji to 15.03.2018, a wtedy program był instalowany, czyli teoretycznie program ją wczytuje dobrze, bo po prostu to pusta baza.
Ok, przechodzę do konkretów. Czy płatnik robi kopię bazy również na serwery ZUS'u? Chodzi mi o procedurę, którą muszę podjąć w momencie kiedy nie uda mi się odszukać tej bazy na dysku. Jest szansa na jakiś backup z zusu?

Niestety nie. A sprawdzałeś zawartość bazy poza Płatnikiem? Przed instalka wersji 02 ja bym najpierw przebadał ta bazę , jeśli zawartość ok to bym instalował 01 i uruchomił a potem dopiero po weryfikacji zawartości instalował 02. Teraz to po ptokach ale w sumie powinieneś mieć kopię bazy która robiła się w trakcie instalacji 02. Sprawdź co ona zawiera może najpierw... (nie z poziomu Płacznika). Jest jeszcze ewentualność, że baza "produkcyjna" była zupełnie gdzie indziej a w Program Data miałeś jakąś wzorcową czy coś i tak naprawdę faktycznie była pusta.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2019 9:50 przez AKucharczyk, łącznie zmieniany 1 raz
AKucharczyk
Mentor
Mentor

Postautor: slivkam » 08 lut 2019 9:49

Czy dla wysłanych kompletów rozliczeniowych za styczeń macie w -->Informacje z ZUS-->komplety rozliczeniowe-> komplety z identyfikatorem styczniowym?
slivkam
Omnibus
Omnibus

Postautor: kiltna » 08 lut 2019 10:00

AKucharczyk pisze:Niestety nie. A sprawdzałeś zawartość bazy poza Płatnikiem? Przed instalka wersji 02 ja bym najpierw przebadał ta bazę , jeśli zawartość ok to bym instalował 01 i uruchomił a potem dopiero po weryfikacji zawartości instalował 02. Teraz to po ptokach ale w sumie powinieneś mieć kopię bazy która robiła się w trakcie instalacji 02. Sprawdź co ona zawiera może najpierw... (nie z poziomu Płacznika). Jest jeszcze ewentualność, że baza "produkcyjna" była zupełnie gdzie indziej a w Program Data miałeś jakąś wzorcową czy coś i tak naprawdę faktycznie była pusta

Robiłem tak jak piszesz, tzn. ona 02 zainstalowała sama i dopiero potem mnie "wezwała", bo nie potrafiła wskazać bazy. Ogólnie przed całą operacją zrobiłem kopie bazy v01 (więc "surówkę" mam :) ). I tak jak piszesz sprawdziłem ją program do czytania bazy access'a i tam nic nie ma. Nic, szukam po dysku.
Ale gdyby mi się nie udało, to co jej mogę doradzić? Musi wszystko od nowa uzupełniać i nie będzie miała kopii dokumentów?
Aaaa jeszcze jedno, czy płatnik ma w swoich bebechach (jakimś configu) nakierowanie na właściwą bazę danych?
kiltna
Amator
Amator

Postautor: sylwester » 08 lut 2019 10:36

Poszukaj w rejestrze, "Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\Asseco Poland SA\Płatnik", klucz: baza, tak jest przynajmniej w przypadku korzystania z bazy SQL, ale czy tak jest z Accesową, nie wiem
sylwester
Amator
Amator

Postautor: AKucharczyk » 08 lut 2019 11:00

sylwester pisze:Poszukaj w rejestrze, "Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\Asseco Poland SA\Płatnik", klucz: baza, tak jest przynajmniej w przypadku korzystania z bazy SQL, ale czy tak jest z Accesową, nie wiem

Tylko, że to nic nie da, bo wpis w rejestrze będzie wskazywał na bazę po instalacji 02 i wskazaniu pliku skopiowanego z dysku starego lapka. Żeby zweryfikować wpis wskazujący na ostatnio używaną bazę musiałby się dostać do rejestru na starym dysku z poprzedniego laptopa.
AKucharczyk
Mentor
Mentor

Postautor: kiltna » 08 lut 2019 11:54

Ok, sprawa załatwiona. Jednak co ultrasearch, to ultrasearch :) Okazało się, że baza faktycznie była pusta, a właściwa była zakopana zupełnie gdzie indziej w prawie 10 katalogach... takie uroki tego zawodu :D
Bardzo dziękuję za pomoc.
kiltna
Amator
Amator

PoprzedniaNastępna

Wróć do Oprogramowanie "inne"