Płatnik 10

Problemy, porady, ciekawostki, polecane

Re: Płatnik 10

Postautor: wzzz » 08 lut 2019 14:35

Info z cot.zus (odnośnie Płatnika)
Został przygotowany pakiet aktualizacyjny 168. Przewidywany termin wdrożenia pakietu to 08-09.02.2019r.
wzzz
Instruktor
Instruktor

Postautor: AKucharczyk » 08 lut 2019 14:41

wzzz pisze:Info z cot.zus (odnośnie Płatnika)
Został przygotowany pakiet aktualizacyjny 168. Przewidywany termin wdrożenia pakietu to 08-09.02.2019r.

Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
AKucharczyk
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: wzzz » 11 lut 2019 8:56

No i aktualka jest ale błąd krytyczny jak był tak dalej jest:
Termin podany w polu Termin przysyłania deklaracji i raportów nie jest dopuszczalny dla płatnika i dla podanego numeru Identyfikatora.
wzzz
Instruktor
Instruktor

Postautor: kamil.drozd » 14 lut 2019 11:32

Czy po zmianie na wersję 10.02.002 macie tak, że nie zapamiętuje ustawień np. kolumn. Otwieram kartotekę ubezpieczonego zakładka Zgłoszenia do ubezpieczeń i tam mam zgłoszenia nie posortowane, jak zaznaczę np. po dacie zgłoszenia i zamknę kartotekę to przy ponownym otwarciu znowu okresy są w cały świat.
kamil.drozd
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: marbak » 14 lut 2019 12:23

Dołączę się z pytaniem do kolegi wyżej....
Jak ustawić żeby pamiętał warunki na koncie użytkownika, np. wybieramy konkretną datę robimy zapisz warunki i nieaktywny jest przycisk "odczytaj warunki" ?? (Na koncie systemowym z uprawnieniami administratora pamięta i jest ok), uprawnienia do folderu Płatnika nadane... czy gdzieś jeszcze muszę nadać ??
marbak
Specjalista
Specjalista

Postautor: Grzechu » 14 lut 2019 14:19

Płatnik jest tak "mądrze" napisany, że trzyma te ustawienia w... rejestrze.
Trzeba nadać użytkownikowi z ograniczeniami uprawnienia modyfikacji dla:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Asseco Poland SA\Płatnik\10.01.002\Parametry\nazwa_uzytkownika\Filtry
Grzechu
AS
AS

Postautor: marbak » 14 lut 2019 15:31

Grzechu pisze:Płatnik jest tak "mądrze" napisany, że trzyma te ustawienia w... rejestrze.
Trzeba nadać użytkownikowi z ograniczeniami uprawnienia modyfikacji dla:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Asseco Poland SA\Płatnik\10.01.002\Parametry\nazwa_uzytkownika\Filtry

Właśnie nie pamiętałem, gdzie to... Dziękować :piwko:
marbak
Specjalista
Specjalista

Postautor: pupgrojec14060 » 15 lut 2019 10:37

kamil.drozd pisze:Czy po zmianie na wersję 10.02.002 macie tak, że nie zapamiętuje ustawień np. kolumn. Otwieram kartotekę ubezpieczonego zakładka Zgłoszenia do ubezpieczeń i tam mam zgłoszenia nie posortowane, jak zaznaczę np. po dacie zgłoszenia i zamknę kartotekę to przy ponownym otwarciu znowu okresy są w cały świat.

Odpowiedź z COT:
Dzień dobry,
nie ma możliwości zapamiętania sortowania. Jest to dodatkowa kolumna, według której jest ustawione sortowanie po wejściu do kartoteki ubezpieczonego
pupgrojec14060
Amator
Amator

Postautor: akoc » 15 lut 2019 11:24

mmmaly pisze:zgłaszaliście już nowego ubezpieczonego?
wprowadziłem nową kartotekę. zrobiłem zgłoszenie ZUA. brak błędów. podczas wysyłki krytyczny że gość ma niepotwierdzoną kartotekę w ZUS. Oznaczyłem go do weryfikacji. Zrobiłem aktualizację danych i nic cały czas krytyczny.

Poszła kartoteka z nowym okresem ubezpieczenia, wraca z błędem krytycznym bez tego okresu, opiekunka twierdzi, że w ZUSie jest...
Też się potwierdzi po paru dniach (dziasiaj jest termin)?
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: arybski » 15 lut 2019 13:24

Dla potomnych.
Chcemy wysłać zwua ale przy wysyłce mamy błąd krytyczny brak okresu do którego tyczy się wyrejestrowanie. Kartoteka potwierdzona faktycznie brak otwartego okresu. Dokument zza/zua wysłany, ma status przetworzony.
Trzeba anulować potwierdzenie danych w ZUS. Można to zrobić tak:
z menu wybieramy płatnik > otwórz > czy chcesz otworzyć w trybie edycji - tak > menu narzędzia > anuluj potwierdzenie danych w ZUS > potwierdzamy.
Potem trzeba aktualizować komponenty...
Dane powinny być widoczne w kartotece i można wysłać zwua.
arybski
Omnibus
Omnibus

Postautor: akoc » 15 lut 2019 14:13

Dzięki, zadziałało!
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: wzzz » 18 lut 2019 11:28

Wysyłaliście deklarację pracowniczą z nowego Płatnika.
U nas błąd krytyczny w DRA: Termin podany w polu Termin przysyłania deklaracji i raportów nie jest dopuszczalny dla płatnika i dla podanego numeru Identyfikatora.
wzzz
Instruktor
Instruktor

Postautor: inspektor Barnaby » 18 lut 2019 11:37

w ustawieniach programu jaki macie zakres ustawiony. Bo przy aktualizacji mogło się zmienić samo.
inspektor Barnaby
Profesor
Profesor

Postautor: wzzz » 18 lut 2019 12:14

inspektor Barnaby pisze:w ustawieniach programu jaki macie zakres ustawiony. Bo przy aktualizacji mogło się zmienić samo.

Jest 1-39
wzzz
Instruktor
Instruktor

Postautor: Danielw » 08 mar 2019 11:22

Może być pomocne:
Pracownica zgłosiła mi błędy krytyczne przy wysyłce dokumentów mimo ze same dokumenty były poprawne. Aktualne komponenty (aktualizacja z uruchomieniem płatnika). Sam również wymusiłem tą aktualizacje ale dalej wyskakiwał błąd. Coś mnie podkusiło, zalogowałem się jako Administrator, pobrałem komponenty, Następnie koleżanka zalogowała się na swoje konto w płatniku, puściła wysyłkę i tym razem błędów nie zgłaszało.

Zdarzenia miało miejsce wczoraj (07.03.2019) przy metryce komponentów nr 170
Danielw
Konsultant
Konsultant

PoprzedniaNastępna

Wróć do Oprogramowanie "inne"