Płatnik 10

Problemy, porady, ciekawostki, polecane

Re: Płatnik 10

Postautor: AKucharczyk » 23 maja 2019 12:27

Ripha pisze:Witam.
Czy ktoś dzisiaj dostaje komunikat "błąd podczas NUpadater.DajMetryke: Żaden z aktywnych węzłów nie odpowiada.?
EDIT
Widzę że serwer "warszawa" nie działa. Zmiana na "wrocław" pomogła.

Ja już "naumiałem" dziewczyny od Płatnika, że jak nie chce gadać komunikacja to kopiują sobie adres serwera, wklejają w przeglądarce i sprawdzają. Jak się nie otwiera to sprawdzają w przeglądarce drugi serwer i same zmieniają w ustawieniach przekazu na ten który pod przeglądarką "gada", a automatyczne przełączanie nie działa prawidłowo od paru miesięcy....
AKucharczyk
Mentor
Mentor

Postautor: TheSaint » 24 maja 2019 8:21

AKucharczyk pisze:a automatyczne przełączanie nie działa prawidłowo od paru miesięcy....
to że producent nie wie dlaczego jakoś mnie nie dziwi
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: kamil.drozd » 10 cze 2019 9:31

Witam.
Czy pliki RaportPUBDRC_RRRRMMDD_XXXXX.html i Dane_RRRRMMDD_XXXXXX.txt z folderu C:\ProgramData\Asseco Poland SA\Płatnik\Raporty aktualizacji\ można przenieść lub usunąć bez wpływu na działanie Płatnika?
kamil.drozd
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Grzechu » 10 cze 2019 9:51

Tak - to jest tylko wizualizacja tego, co się ściągnęło do bazy Płatnika podczas aktualizacji danych i później już nie jest wykorzystywane.
Ja to usuwam nawet bez archiwizacji.
Grzechu
AS
AS

Postautor: michal » 13 cze 2019 10:13

RCA RZA zweryfikowane brak błędów DRA też. Robię zestaw a tam błędy typu: nieprawidłowy format kwoty w RZA w jednym raporcie błąd krytyczny ? brak identyfikatora lub jest błędny 51052019 jest? itp. mieliście może kiedyś takie cuda?
michal
Konsultant
Konsultant

Postautor: michal » 13 cze 2019 10:27

albo kolejne "Pierwszorazową deklarację ZUS DRA należy przekazać do ZUS wraz z imiennymi raportami składkowymi lub świadczeniowymi"" a w zestawie DRA RCA RZA 51052019
michal
Konsultant
Konsultant

Postautor: Grzechu » 13 cze 2019 10:30

A nie masz przypadkiem wybranego kontekstu dla pracowników zamiast dla bezrobotnych?
Grzechu
AS
AS

Postautor: michal » 13 cze 2019 10:36

zakres świadczeniobiorcy. Po kolejnej weryfikacji zestawu "Identyfikator jest błędnie wypełniony, nie jest wypełniony lub wypełniony jest tylko częściowo. Aby weryfikacja została wykonana prawidłowo pole Identyfikator musi być wypełnione." RZA ? Oczywiście jest 51052019 Zakres 51-69 sprawdzony . Co weryfikacja zestawu to inny błąd krytyczny
michal
Konsultant
Konsultant

Postautor: michal » 13 cze 2019 10:49

a kolejny znowu "nieprawidłowy format kwoty w RZA"
michal
Konsultant
Konsultant

Postautor: Grzechu » 13 cze 2019 11:24

Jeśli jeszcze tego nie robiłeś, to wyrżnij wszystko co wczytałeś dla tej deklaracji w pień i wczytaj jeszcze raz.
Możesz też powywalać wszystkie raporty (prócz jednego) z RCA i RZA i wtedy spróbować zweryfikować - na pewno kwoty w DRA nie będą się zgadzać, ale przynajmniej nie powinien się czepiać błędów w strukturze dokumentów.

Jeśli to by nie pomogło, to na koniec pozostałoby "naoczne" przejrzenie importowanego pliku kdu w jakimś zaawansowanym edytorze tekstowym (np. Notepad++ lub Editpad) w poszukiwaniu jakichś nieregularności.

Ja takiego przypadku jeszcze nie miałem ani nikt mi nie zgłaszał...
Kojarzę tylko ten błąd o niezgodności identyfikatorów, ale on faktycznie był spowodowany wczytaniem dokumentów nie dla tego kontekstu, co należało.
Grzechu
AS
AS

Postautor: michal » 13 cze 2019 11:41

infolinia zaleciła najpierw usunąć zestaw -przejść do dokumentów -usunąć identyfikatory i wprowadzić ręcznie -zrobić zestaw (nic to nie dało dalej były błędy). W związku z tym zalecili optymalizację a jak nie pomoże to anulować potwierdzenie danych w ZUS. Ja zrobiłem optymalizację odłączyłem z zestawu RCA RZA zweryfikowałem. Płatnik krzyczał że w dokumentach są RCA RZA które należy dołączyć do zestawu(znaczy widział że są a to już sukces) dołączyłem zweryfikowałem i wszystko pięknie wysłane. Także tak naprawdę nie wiem skąd te błędy.
michal
Konsultant
Konsultant

Postautor: Łukasz W » 27 cze 2019 8:42

Dawno nie robiłem zmian nazwiska, powiedzcie mi, czy dalej się to robi ZIUA czy już z automatu ZUS sam zmienia??
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: slivkam » 27 cze 2019 8:52

Łukasz W pisze:Dawno nie robiłem zmian nazwiska, powiedzcie mi, czy dalej się to robi ZIUA czy już z automatu ZUS sam zmienia??

ZUS
slivkam
Omnibus
Omnibus

Postautor: Łukasz W » 27 cze 2019 8:58

Czyli reasumując: muszę mieć aby zmienione w RCA i będzie ok??
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: slivkam » 27 cze 2019 13:06

Dzień dobry,
w przypadku zmiany nazwiska ubezpieczonego nie ma potrzeby wysyłania dokumentu ZUS ZIUA, bo dane ubezpieczonego zmienią się w płatniku kiedy zmiana nazwiska nastąpi w Rejestrze Urzędowym Pesel...
W RCA "stare" nazwisko
slivkam
Omnibus
Omnibus

PoprzedniaNastępna

Wróć do Oprogramowanie "inne"