nie widzi składek zdrowotnych

Jak działa lub dlaczego działa inaczej. Gdzie to sprawdzić i dlaczego to takie proste.

nie widzi składek zdrowotnych

Postautor: beaszcz » 13 kwie 2012 7:59

Witam!
Nie wiem co zrobić! Na listach wypłat składek zdrowotnych nie widzi kilku pozycji a te osoby w harmonogramie mają wszystko ok. Mają w danym miesiącu status zmieniona to może dlatego?
beaszcz

Re: nie widzi składek zdrowotnych

Postautor: PawełR » 13 kwie 2012 8:19

jak się zmienia decyzję na zasiłek stały w którym jest składka zdrowotna to ta zmieniona składka będzie widoczna - powinna wskoczyć na kolejną listę składek Generowaną po tej zmianie w kolejnym miesiącu. Spróbuj ewentualnie poprzez przycisk dodawania pozycji do listy składek.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: beaszcz » 13 kwie 2012 9:04

decyzja zasiłku stałego i składek zdrowotnych jest zmieniona od marca 2012 w całości, na listach wypłat składek zus nie widzi składek za styczeń i luty 2012 z poprzedniej decyzji a harmonogram jest zrobiony poprawnie a zasiłek stały był na listach wypłat i w tych miesiącach został zrealizowany, więc co jest nie tak?
beaszcz

Postautor: PawełR » 13 kwie 2012 9:25

to może usuń tą decyzję zmieniającą jak jeszcze możesz i zrób listy składek za styczeń i luty i potem zatwierdź dopiero zmieniającą . Robiąc na czas te listy składek na bieżąco może nie byłoby tego problemu albo wyszedłby wcześniej.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: beaszcz » 13 kwie 2012 10:08

No właśnie, a teraz wzięłam się za podsumowanie kwartału i dopiero to wyszło. Nie zawsze jest czas na robienie wszystkiego odrazu. niestety nie da się usunąć tej decyzji bo były już wypłaty zasiłku stałego. chyba że można tak zrobić że cofnę pozatwierdzane listy wypłat zasiłków stałych, wyrzucę z list te osoby, cofnę decyzję, zrobię listy składek i póżniej już wszystko przywrócę do tej samej pozycji. ale nie wiem czy nie za bardzo namieszam??? Czy tak wogóle można robić?
beaszcz

Postautor: TheSaint » 13 kwie 2012 10:09

teoretycznie system powinien zapytać czy chcesz mieć możliwość wypłacenia świadczeń z decyzji zmienianej - kiedyś tak było
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 13 kwie 2012 10:17

chyba że można tak zrobić że cofnę pozatwierdzane listy wypłat zasiłków stałych, wyrzucę z list te osoby, cofnę decyzję, zrobię listy składek i póżniej już wszystko przywrócę do tej samej pozycji. ale nie wiem czy nie za bardzo namieszam??? Czy tak

powinno to sie udać tylko trzeba uważać na daty i zrobić to wszystko w tym 1 kwartale od początku do końca Może nawet przestawić sobie datę systemową w komputerze. No i trzeba pamiętać o odbudowie ZBC po tym wszystkim. Pozatym po cofnięciu potwierdzenia chyba trzeba jeszcze cofnąć zatwierdzenie listy żeby można było coś z niej wyrzucać . No i po zrobieniu listy składek dobrze odrazu je potwierdzić na gotowo i dopiero wtedy zrobić zmianę decyzji i całą resztę.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: beaszcz » 13 kwie 2012 11:02

A kiedy się robi odbudowę zbioru centralnego? raz na kwartał czy co ile? Czy ten zbiór to się gdzieś wysyła np. do sac tak jak sprawozdanie? Dopiero raczkuje w tym temacie bo zwolnili nam osobę która się tym wszystkim zajmowała :cry:
beaszcz

Postautor: PawełR » 13 kwie 2012 11:05

zbc robi się co kwartał Razem z terminami wysyłania sprawozdań przychodzą też terminy wysyłek zbiorów centralnych. Zbiór zawiera wszystkie realizację zatwierdzone i potwierdzone w danym kwartale. Najpierw po wszystkich realizacjach robi się obudowę a przed wysłaniem oblicza się jeszcze zgodność procentową wartości obliczanych w systemie z tymi które dla porównania wklepuje się tam ręcznie. ZBC wysyła się poprzez SAC tak samo jak sprawozdania.
Więc jeśli ruszasz coś co było zatwierdzone to dobrze jest też zrobić odbudowę zbioru.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: beaszcz » 13 kwie 2012 11:09

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Zaraz muszę powalczyć z tymi listami na składki. Mam nadzieję że nie namieszam.
beaszcz

Postautor: beaszcz » 13 kwie 2012 11:23

Jak zrobiłam oblicz procent zgodności z księgowym sprawozdaniem w zbiorze centralnym wyszło mi 102%! Czy to możliwe? Temu pracownikowi co robił zawsze wychodziło 98%.
beaszcz

Postautor: PawełR » 13 kwie 2012 12:01

Jak najbardziej możliwe.
dzieje się tak w przypadku gdy kwota wyliczona w pomoście jest wyższa od kwoty wyliczonej po stronie ręcznej.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: beaszcz » 13 kwie 2012 12:04

Ale czy ta kwota w pomoście może być większa od tej w sprawozdaniu czy ja coś za dużo wprowadziłam???
beaszcz

Postautor: PawełR » 13 kwie 2012 12:27

kwoty w sprawozdaniach bym do tego nie mieszał bo są tam zupełnie inne reguły wyliczania. Sprawozdania są liczone z planów decyzji (wyjątkiem jest tu dożywianie gdzie takie kwoty sa korygowane o rzeczywiste rozliczenia i w przypadku częściowych rozliczeń tak jak pisałem wyżej jest to składanka planów i realizacji) natomiast w zbirach mamy wszystko to co zostało rozliczone w danym kwartale. Czyli zmylić może np. sytuacja jak jakieś decyzję i ich plany zostały wykazane w poprzednim kwartale i ujęte zostały w sprawozdaniach bo były wtedy wydane decyzję ale np. rozliczone zostały już w tym kwartale wtedy w sprawozdaniu za ten kwartał tego nie będzie ale będzie policzone w tym zbc. To trochę zagmatwane i bardziej porównywał bym do obliczenia zgodności ręczne RB od księgowej z realizacjami zawartymi w ZBC (czyli w pomoście)
Ostatnio właśnie robiłem takie porównanie.
w pomoście OU (starym) na liście zbiorów wystarczy wejść w przycisk świadczenia i tam w filtrach po kolei wyrzucać sobie wszystkie świadczenia za każdym razem robiąc podsumowanie kwot z 3 miesięcy i to proponuje sprawdzać z wyliczeniem księgowym rb
Dodam że pod tym przyciskiem nie znajdziemy pozostałych kosztów dożywiania i kwot refundacji ( są one zawarte w kwocie pomostowej zgodności procentowej zbc ale pod przyciskiem świadczenia ich nie znajdziemy) dobrze to wiedzieć żeby nie szukać zagubionych kwot.

A jeśli po wklepaniu kwoty ręcznej z RB
(Musimy w tym oknie wpisać kwoty zrealizowanych świadczeń wyliczone na podstawie sprawozdań budżetowych Rb (suma zrealizowanych zasiłków oraz składek zdrowotnych i emerytalnych z nimi związanych, również wypłaconych tylko częściowo). Nie wlicza się tu zwrotów świadczeń oraz kosztów Ośrodka związanych z wynagrodzeniami pracowników.)
zgodność wychodzi ponad 100% to tak jak pisałem po stronie pomostu są zbyt duże realizację albo nie wszystkie zostały ujęte w RB i wtedy taka analiza pod przyciskiem świadczenia powinna pomóc w dochodzeniu.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2012 12:37 przez PawełR, łącznie zmieniany 2 razy
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: anian76 » 13 kwie 2012 12:34

beaszcz pisze:Jak zrobiłam oblicz procent zgodności z księgowym sprawozdaniem w zbiorze centralnym wyszło mi 102%! Czy to możliwe? Temu pracownikowi co robił zawsze wychodziło 98%.

Dopuszczalna granica odchyleń kiedyś była ustalona na 110%. Więc specjalnie bym sobie głowy nie zawracała czy ktoś poprzednio miał więcej czy mniej.
Poza tym zgadzam się z ostatnią wypowiedzią PawłaR. Zwróć uwagę na kwoty z RB z Twoimi realizacjami - to dla Ciebie powinien być wyznacznik zgodności danych.
anian76
Przewodnik
Przewodnik

Następna

Wróć do Jak to zrobić ?