nie widzi składek zdrowotnych

Jak działa lub dlaczego działa inaczej. Gdzie to sprawdzić i dlaczego to takie proste.

Re: nie widzi składek zdrowotnych

Postautor: beaszcz » 13 kwie 2012 14:04

No i niestety próbowałam zrobić tak jak pisałam żeby cofnąć realizację zasiłków stałych i się nie da. Cofnęłam z poziomu administratora potwierdzenie pozycji z listy wypłat ale usunąć z tej listy osobę żeby poprawić decyzję to już nie można bo wszystkie okna są nieaktywne. Co mogę jeszcze innego zrobić. Pomocy.
beaszcz

Postautor: PawełR » 13 kwie 2012 14:16

tak jak pisałem wcześniej
Pozatym po cofnięciu potwierdzenia chyba trzeba jeszcze cofnąć zatwierdzenie listy żeby można było coś z niej wyrzucać .
nie mam w tej chwili żadnej listy tylko zatwierdzonej żeby zobaczyć jak sie to dalej wycofywało. może się okazać że konieczne będzie anulowanie całej listy co pozwoli na jej ponowne wygenerowanie potem.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2012 14:19 przez PawełR, łącznie zmieniany 1 raz
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: beaszcz » 13 kwie 2012 14:18

A co do zbiorów centralnych to zrobiłam to sprawdzenie poprzez filtry, np. zasiłek stały za I kw. i zgodność z wykonaniem w RB 28 ale w ogóle mi się nie zgadza. I nie wiem gdzie tkwi błąd. Poprzez filtry nie widać nazwisk tylko numer decyzji ale mam ich stosunkowo za mało. Gdzie one się podziały. Dlaczego zbiór ich nie zliczył. Przecież na listach wypłat jest co miesiąc wszystko ok. Chyba że coś nie zakliknęłam. A wogóle to nie ma przycisku świadczenia, tylko okno Zawartość zbioru i jak tam wejdę to mam różne decyzje i jest ich na ogólną kwotę stanowczo za mało. Mam nowy Pomost bo był w marcu wgrywany.
beaszcz

Postautor: beaszcz » 13 kwie 2012 14:22

Ale czy można anulować listę skoro poszły z niej wypłaty, numer już byłby inny pewnie niż na wydruku, który poszedł do kasy do wypłaty.
beaszcz

Postautor: PawełR » 13 kwie 2012 14:25

A wogóle to nie ma przycisku świadczenia, tylko okno Zawartość zbioru i jak tam wejdę to mam różne decyzje i jest ich na ogólną kwotę stanowczo za mało. Mam nowy Pomost bo był w marcu wgrywany
przycisk świadczenia jest w starym dlatego to się zapewne trochę tam różni
ale w starym też od razu nie widać nazwisk i generalnie do nich też nie dochodziłem tylko sprawdzałem kwoty czyli gdzie mam za mało czy za dużo i dopiero analizowałem np. potwierdzone listy wypłat czy inne realizację. Ale jak się bardzo chce to można wejść w tym oknie w raporty i za pomocą własnego raportu wybrać nazwiska i wszystko ładnie wyjdzie.
Gdzie one się podziały. Dlaczego zbiór ich nie zliczył. Przecież na listach wypłat jest co miesiąc wszystko ok.
a na pewno są one potwierdzone i wypłacone z datami od 1 stycznia do 31 marca? Jeśli tak to powinny one tam być. Dodam że w starym pomoście po wybraniu w filtrach zasiłków stałych wylicza się kwota razem ze składką zdrowotną.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: PawełR » 13 kwie 2012 14:27

Ale czy można anulować listę skoro poszły z niej wypłaty, numer już byłby inny pewnie niż na wydruku, który poszedł do kasy do wypłaty.
można
w sumie to sytuacja awaryjna. Myślę że ważniejsze jest rozliczenie tych składek niż pilnowanie numeracji list. Nie musisz przecież potem ponownie nic drukować a nikt tego sprawdzać nie będzie.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: beaszcz » 13 kwie 2012 14:35

Niestety nie ma nawet takiej opcji jak anuluj listę, więc nie mogę wygenerować nowej listy.
beaszcz

Postautor: PawełR » 13 kwie 2012 14:38

hmm dziwne wycofane potwierdzenie całej listy i nie można nic zrobić tylko ponownie potwierdzić???????
w starym pomoście wygląda to tak
rola administratora > kontrola > aktualizacja danych arch. > wycofanie zatwierdzonych realizacji > cofnięcie poz. listy wypłat > wybranie listy wypłat > przycisk cofnij potwierdzenie > przycisk cofnij zatwierdzenie .
z tak cofniętą lista można zrobić wszystko i nie trzeba jej w tym przypadku anulować w całości. Można wyrzucić i dodać co się chce. i ponownie zatwierdzić i potwierdzić
Proponuję podpytać kogoś kto ma Pomost Std
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: beaszcz » 13 kwie 2012 15:02

W nowym pomoście nie znalazłam takiej opcji jak aktualizacja danych arch. i w tym problem
beaszcz

Postautor: TheSaint » 13 kwie 2012 15:26

możę nie masz uprawnień do cofania zatwierdzania list wypłat?
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: beaszcz » 13 kwie 2012 15:30

Skoro mam administratora to raczej mam
beaszcz

Postautor: TheSaint » 13 kwie 2012 15:30

uprawnienia.png
tak to wygląda
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: TheSaint » 13 kwie 2012 15:31

beaszcz pisze:Skoro mam administratora to raczej mam
- niekoniecznie
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Tomek » 13 kwie 2012 15:53

Warto sobie wszystko ustawić tak, aby był "ptaszek" ale na białym polu, a nie na szarym. Szare pole oznacza że uprawnienie jest dziedziczone z roli, a domyślnie rola nie ma wszystkiego właczonego (te bardziej niebezpieczne uprawnienia są domyslnie wyłączone).
pozdrawiam
Tomek

Postautor: beaszcz » 16 kwie 2012 7:51

Mam zakliknięte przy cofaniu zatwierdzenia pozycji, więc co mam zrobić żeby to okno było aktywne???
beaszcz

Poprzednia

Wróć do Jak to zrobić ?