Wnioski i upoważnienia do pracy w SD

Jak działa lub dlaczego działa inaczej. Gdzie to sprawdzić i dlaczego to takie proste.

Wnioski i upoważnienia do pracy w SD

Postautor: nieistotny_nick » 15 kwie 2015 8:46

Witam.
Mam zapytanie odnośnie organizacji dotyczącej wszelakich wniosków i upoważnień do systemów dziedzinowych, jak to u was wygląda. Rozumiem, że każdy użytkownik ma nadane uprawnienia na podstawie wniosków, ale czy wygląda to u was jakoś ogólnie czyli na wniosku nadanie "uprawnień użytkownika" dla danych osób i już macie je z głowy, czy może też tworzycie masę wniosków/upoważnień z każdą istotniejszą zmianą w systemie jak np. teraz z "Potwierdzenie, że dokument nie jest materiałem dowodowym"?
Pytam, bo może niepotrzebnie sobie sam robotę robię, dla 15 osób 15 wniosków + 3x15 upoważnień, masa papieru idzie na to i czasu.
Więc, jak to u was rozwiązane jest?
nieistotny_nick
AS
AS

Re: Wnioski i upoważnienia do pracy w SD

Postautor: naitsyrk85 » 15 kwie 2015 9:28

Ja nic takiego nei robię bo nie mam nic takiego zapisane w PBI oraz PZSI
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: nieistotny_nick » 15 kwie 2015 10:56

Czego, ale nie robisz, w ogóle nie masz zapisane nic w PBI/PZSI o wnioskach/upoważnieniach ?
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: naitsyrk85 » 15 kwie 2015 11:21

nieistotny_nick pisze:Czego, ale nie robisz, w ogóle nie masz zapisane nic w PBI/PZSI o wnioskach/upoważnieniach ?

upoważnienia są tylko do przetwarzania danych osobowych, ale nie bawie sie w jakies zmiany w przypadku uprawnień itp, nic takiego nie mam zapisanego w politykach
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: TheSaint » 15 kwie 2015 11:28

dokładnie PBI traktuje o ogólnym upoważnieniu do przetwarzania danych osobowych. Do czego ma user dostęp w SD to już bardziej zależy od potrzeby chwili i organizacji pracy - u mnie w każdym razie papierów na to nie tworzymy
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 15 kwie 2015 11:57

Aha ale lepiej późno niż wcale dowiedzieć się, że robiłem sobie dodatkowej, niepotrzebnej roboty :) bo w samej PBI nie ma właściwie nic o takim szczegółowym rozdrabnianiu się.
Czyli podsumowując składa ktoś (kierownik działu) u was wniosek o udostępnienie systemu, a następnie wystawia się upoważnienie - Kto na podstawie Czego (wniosku) zgodnie z Ustawą ..., z jakiego Działu i do Czego uzyskuje dostęp np. Pomost Std i tyle, czy jakieś dopiski typu 'prawa użytkownika' ?

Edit: Teraz jak tak przeglądam upoważnienia wystawiane w ostatnich latach to widzę, że proces się pogłębiał, tzn. na początku było Kto, jakis dział i do jakiego systemu ma uprawnienia, później bardziej szczegółowo czyli z rozdzieleniem na moduły np. Piecza - podgląd, Pomoc społeczna - prawa użytkownika, aż do szło do tego, że co ważniejsze funkcjonalności systemu zacząłem przydzielać na wniosek.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: TheSaint » 15 kwie 2015 12:24

nieistotny_nick pisze:Czyli podsumowując składa ktoś (kierownik działu) u was wniosek o udostępnienie systemu

Podsumowując - jak przychodzi nowy pracownik, robię mu kompa (dodaję do domeny, poczta itp) i dodaję jako usera do pomostu nadając mu standardowe uprawnienia pracownik socjalny i dział świadczeń - bo kierownik działu pojęcia nie ma do czego mu dostęp potrzebny - bo od tego ma mnie :-D
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: naitsyrk85 » 15 kwie 2015 12:40

TheSaint pisze:dokładnie PBI traktuje o ogólnym upoważnieniu do przetwarzania danych osobowych. Do czego ma user dostęp w SD to już bardziej zależy od potrzeby chwili i organizacji pracy - u mnie w każdym razie papierów na to nie tworzymy

Podobne jak u Pawłą nikt wniosków nei składa bo i po co sobie dodawać pracy, oczywiście nikt Ci tego nie zabroni. Sprawdź sobie jeszcze co macie w regulaminie ośrodka zapisane
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Wróć do Jak to zrobić ?