lista wypłat dom pomocy

Jak działa lub dlaczego działa inaczej. Gdzie to sprawdzić i dlaczego to takie proste.

lista wypłat dom pomocy

Postautor: michasia » 02 kwie 2010 11:09

Mam taki problem czy można ustawić pozycję wcześniej zatwierdzoną na liscie wypłat dps z niepobranej na pobraną?
michasia

Re: lista wypłat dom pomocy

Postautor: TheSaint » 02 kwie 2010 11:23

a nie prościej zrobić nową liste?
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: michasia » 02 kwie 2010 11:26

właśnie chyba nie bo to jest za luty lista
michasia

Postautor: TheSaint » 02 kwie 2010 11:37

Spróbuj: Administracja - kontrola - aktualizacja danych archiw. - wycofanie zatwierdzonych realizacji - Cofanie pozycji listy wypłat DPS
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: michasia » 02 kwie 2010 11:40

robię w sposób jaki poleciłeś ale jak już jestem na tej pozycji to mam nie aktywne cofnięcie pozycji
michasia

Postautor: TheSaint » 02 kwie 2010 11:56

tak myślałem - bo ona jest niepobrana - więc w zasadzie nie ma co cofać. Najprostsze rozwiązanie to wygenerować nowa listę wypłat i wypłacić to świadczenie
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 14 paź 2016 11:16

Mam podobny problem, jest lista dla instytucji na DPS prawie 100 pozycji, dwie pozycje zostały ustawione jako 'niepobrana' bo osoby nieżyją. Przy generowaniu przelewu bankowego zaciąga całą listę włącznie z tymi dwoma osobami, jak zrobić by export nie zawierał tych dwóch pozycji?
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: karson » 14 paź 2016 11:31

nieistotny_nick pisze:am podobny problem, jest lista dla instytucji na DPS prawie 100 pozycji, dwie pozycje zostały ustawione jako 'niepobrana' bo osoby nieżyją. Przy generowaniu przelewu bankowego zaciąga całą listę włącznie z tymi dwoma osobami, jak zrobić by export nie zawierał tych dwóch pozycji?

trochę nie ta kolejność
potwierdzanie listy nastepuje po zapłaceniu jej = plus ewentualne zwroty jako niepobrane można ustawić

a jeśli ktoś che zrobić przelew ale nie ujmować jakiś pozycji to trzeba cofnac zatwierdzenie listy i usunąć pozycje niechciane - daje to ten sam efekt co ustawienie np. przy zwrocie kasy pozycji na niepobrana - czyli się ustawia status - do wyplaty co umozliwia wydniae decyzji wygaszającej w tym przypadku
karson
Omnibus
Omnibus

Postautor: nieistotny_nick » 14 paź 2016 11:49

Faktycznie inaczej to rozumiałem. A czy zedytowanie pliku tekstowego w tym przypadku pli i usunięcie tych dwóch pozycji jest dopuszczalne, czy nie za bardzo bo nie będzie to zgodne z faktycznym stanem w systemie?
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: karson » 14 paź 2016 11:54

system jak system
u nas ksiegowosc sprawdza zgodność eletronicznej paczki przelewow z wydrukiem listy - no chyba ze nie drukujecie list...
u nas by nie przeszlo wykasowanie dwóch przelewow z paczki :>
karson
Omnibus
Omnibus

Postautor: nieistotny_nick » 14 paź 2016 12:01

Tak też są drukowane listy dla księgowości.
Zastanawia mnie jeszcze jedno, bo panie twierdzą, że do tej pory, zawsze robiły na liście jako niepobrane i plik do banku generował się bez tych pozycji, prawda to czy nie?
Edit: Oczywiście widzę, że nie spojrzałem na dział w którym piszę, mnie chodzi o Świadczenia Rodzinne.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 18 paź 2016 14:44

nieistotny_nick pisze:Mam podobny problem, jest lista dla instytucji na DPS prawie 100 pozycji, dwie pozycje zostały ustawione jako 'niepobrana' bo osoby nieżyją. Przy generowaniu przelewu bankowego zaciąga całą listę włącznie z tymi dwoma osobami, jak zrobić by export nie zawierał tych dwóch pozycji?

Okazuje się, że rozwiązanie jest dużo prostsze, otóż w parametrach przelewu bankowego wystarczy odznaczyć opcję "czy pomijać pozycje niepobrane" :D
nieistotny_nick
AS
AS

Wróć do Jak to zrobić ?