Rozbieżności w sprawozdaniu w zasiłkach stałych

Kwartalne przyjemności i kłopoty

Rozbieżności w sprawozdaniu w zasiłkach stałych

Postautor: Hektor » 10 sty 2012 12:32

Witam
Mam taki problem:
zasiłki stałe były potwierdzane listami co miesiąc na listach wypłat. Biorąc w liście wypłat podsumowanie list wypłat ( w aktualnej selekcji) w celu wybrania tylko list z zasiłkami stałymi, po wybraniu podsumowania daje mi końcową sumę taką jaka zgadza się z sumą od księgowej, problem pojawia się w wygenerowanym sprawozdaniu MPIPS-03r , pokazuje mi sumę o 529,00zł większą, nie mam zielonego pojęcia co to za suma i skąd się biorą te pieniądze??
Hektor
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Rozbieżności w sprawozdaniu w zasiłkach stałych

Postautor: Tomek » 10 sty 2012 12:38

Witam po raz pierwszy na forum.
A jak zrobiłeś sprawozdanie - wg objaśnień MPiPS czy z wykonania księgowego?
Tomek

Postautor: Hektor » 10 sty 2012 12:41

Tak pierwszy raz:)
zrobiłem wg objaśnień MPiPS
Hektor
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Hektor » 10 sty 2012 12:58

właśnie zrobiłem jeszcze raz według wykonania księgowego i sumy się idealnie zgadzają :eek: tylko czy przejdzie to przez SAC?
Hektor
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Łukasz W » 10 sty 2012 13:07

Tak przejdzie, będziesz miał tylko pytanie czy potwierdzasz wysłanie sprawozdania z wykonania księgowego.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Ojciec76 » 10 sty 2012 13:17

Nie jestem przekonany, czy przejdzie. MK1/MK2 nie chciało mi puścić w ten sposób
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Tomek » 10 sty 2012 13:25

Wracając do meritum - sprawzodanie wg objaśnień MPIPS jest liczone z planów, a nie z wykonania, dlatego nie zgadza Ci się kwota z listami wypłat.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: Łukasz W » 10 sty 2012 13:26

Ojciec76 pisze:Nie jestem przekonany, czy przejdzie. MK1/MK2 nie chciało mi puścić w ten sposób

Chcesz się założyć??? ;] odkąd taka możliwość weszła w życie zawsze z niej korzystam i NIGDY nie miałem kłopotu z wysłaniem sprawozdania. Co więcej, czekam aż reszta sprawozdań będzie miała taką możliwość. Jeśli jesteś przekonany swoich racji to opisz sposób postępowania jak to zrobiłeś bo naprawdę jestem ciekaw
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Hektor » 10 sty 2012 13:33

Dzięki Panowie za pomoc , bo już myślałem że mam nóż na gardle.
Pozdrawiam
Hektor
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: pluti » 10 sty 2012 15:46

Łukasz W pisze:czekam aż reszta sprawozdań będzie miała taką możliwość
a zgłaszałeś na HD?
pluti
AS
AS

Postautor: Ojciec76 » 10 sty 2012 15:56

Normalna procedura: Generowanie sprawozdania za okres; wybierałem wg faktycznej realizacji, zatwierdzałem i robiłem eksport .xml. PRzy wczytaniu do g-saca pojawił się komunikat,że nie zostanie ono wysłane lub jakiś podobny komunikat. Zrobiłem więc wg objaśnień ministerialnych i sprawozdanie poszło. Zakładać się nie będę, b ostatnio seria niepowodzeń na bet.at.home
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Tomek » 10 sty 2012 15:59

Prawdopodobnie masz wyłączony parametr systemowy który pozwala na wysłanie sprawozdań z wykoniania do SAC. Po włączeniu go będzie tak jak u Łukasza.
Tomek

Postautor: Ojciec76 » 11 sty 2012 9:32

Dzięki, zmienione :)
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: PawełR » 12 sty 2012 9:58

Wracając do meritum - sprawzodanie wg objaśnień MPIPS jest liczone z planów, a nie z wykonania, dlatego nie zgadza Ci się kwota z listami wypłat.
pozdrawiam
a jeśli wszystkie decyzję i ich plany znalazły się na listach wypłat i zostały potwierdzone i wypłacone a szczególne przypadki jak ktoś np. nie odebrał świadczenia zostały potraktowane zakończeniem decyzji z datą od dnia przyznania (czyli nic nie "wisi" w systemie nie wypłacone ani do wypłaty) to powinno się zgadzać kwotowo w tym sprawozdaniu? czy może mimo zakończenia sprawozdanie podlicza jeszcze np. plany za miesiąc w którym zostało to zakończone albo jakoś jeszcze inaczej? w każdym razie zastanawia mnie kiedy sprawozdanie zostanie przekłamane w stosunku do faktycznych realizacji i w jaki sposób. Oczywiście zapewne wszystko wynika ze specyfikacji liczenia tego sprawozdania czyli tak sobie życzy ministerstwo.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Łukasz W » 12 sty 2012 10:09

PawełR pisze:a jeśli wszystkie decyzję i ich plany znalazły się na listach wypłat i zostały potwierdzone i wypłacone a szczególne przypadki jak ktoś np. nie odebrał świadczenia zostały potraktowane zakończeniem decyzji z datą od dnia przyznania (czyli nic nie "wisi" w systemie nie wypłacone ani do wypłaty) to powinno się zgadzać kwotowo w tym sprawozdaniu?

Ja może przedstawię inny przykład:
Styczeń - 200 zł - wypłacone
Luty - 200 zł - wypłacony
w trakcie miesiąca robimy wywiad i okazuje się że zmienił się dochód, robimy decyzję zmieniającą
Luty - +50 zł - wypłacone w marcu
Marzec - 250 zł - wypłacone

W RB mamy 200 + 200 + 50 + 250 = 700 zł
W MPiPS mamy 200 + 200 + 250 = 650 zł
Łukasz W
GURU
GURU

Następna

Wróć do Sprawozdania i zbiory centralne