Zbior centralny zgodność

Kwartalne przyjemności i kłopoty

Zbior centralny zgodność

Postautor: anka25 » 11 sty 2012 12:58

ZASTANAWIAM SIĘ JAK JEST MOŻLIWA ZGODNOŚĆ100% W ZBC SKORO WPISUJEMY KWOTĘ Z RB-28 ZAWIERAJĄCĄ ZWROTY I REFUNDACJE, KTÓRYCH NIE MA W ZBIORACH CENTRALNYCH??????? MOJA ZGODNOŚĆ ZAZWYCZAJ WYNOSI 96 % I NIE WIEM JAJ JESZCZE MOGĘ JĄ ZWIĘKSZYĆ???
anka25
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Zbior centralny zgodność

Postautor: Łukasz W » 11 sty 2012 13:03

Refundację nie zawierają sprawozdania, uwzględniasz także 13stki dla opiekunek ??
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: anka25 » 11 sty 2012 13:10

Wg objaśnień mpips w sprawozdaniach kwoty świadczen wykazuje ta gmina, która wydała decyzję i wypłaciła świadczenie, a więc jak my refundujemy to już tego nie wykazujemy . A księgowa ma to w swoim rb-28 bo wiadomo kaskę wydała. Usługi natomiast są liczone wg decyzji i nie są korygowane faktycznymi wydatkami ośrodka na ten cel? Więc nie wiem czy mam brac z rB-28 wynagrodzenia opiekunek to już chyba zupełnie żadna zgodność nie wyjdzie?? Więc sama się zastanawiam co wpisać z tego RB-28??
anka25
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: karson » 11 sty 2012 13:10

ja wpisuje w miejsce kwot z rb28-s kwoty z ksiegowosci ale pomniejszone o refundacje i bez ujetych zwrotow

powinni cos z tym zrobic - bo tak jak piszesz zgodnosci niegdy nie bedzie 100% jesli porownac do czystego rb28-s
karson
Omnibus
Omnibus

Postautor: Tomek » 11 sty 2012 13:13

Zakładając że masz wszystko sumiennie wprowadzone w Pomoście, to powinnaś uzyskać 100% wpisując jako kwotę ręczną kwotę nieuwzględniającą tego czego sobie MPiPS nie życzy czyli zwrotów i refunacji.
Tomek

Postautor: anka25 » 11 sty 2012 13:17

Niestety nie kumam jak niby ma być te 100% skoro sprawozdania wg objaśnien mpips( jedynie niektóre rzeczy sa korygowane o wykonanie) są z decyzji a rb-28 z wykonania???
anka25
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: anka25 » 11 sty 2012 13:20

Z tego co pamiętam to odwieczny temat naszych rozmów z WPSem, który każe nam robić sprawozdania wg objaśnień a my tłumaczymy, że księgową nie podpisze takiego sprawozdania bo wykonanie jest zupełnie inne. WPSy każą nam pisac do ministerstwa żeby to jakoś ujednolicić.
anka25
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Tomek » 11 sty 2012 13:21

Sprawozdania nie mają nic do zgodności.
Zgodność ma znaczenie tylko w zbiorze centralnym - jest to zgodność kwoty wyliczonej przez zbiór i podanej ręcznie przez Ciebie na tym samym oknie zbioru.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: Tomek » 11 sty 2012 13:23

anka25 pisze:WPSy każą nam pisac do ministerstwa żeby to jakoś ujednolicić.

i pisaliście?
bo WPSy tak jak i dostawcy oprogramowania są tylko wykonawcami - zasady liczenia ustala MPiPS
Tomek

Postautor: anka25 » 11 sty 2012 13:25

Tomku przepraszam ale nadal nie rozumiem jak to sprawozdania nie mają nic do zbiorów?? skoro piszesz że to zgodność kwoty wyliczonej przez zbiór i podanej ręcznie a ta podana ręcznie jest z wykonania a w zbiorze z decyzji ???
Przepraszam że cię męczę?? ale poprostu chciałabym robić to dobrze?[code][/code]
anka25
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Tomek » 11 sty 2012 13:29

Zbiór też jest z wykonania, tylko nie uwzględnia zwrotów i z refunacji.
Sprawozdania wg objaśnień są z planów, z małymi wyjątkami (np. posiłki z programu dożywiania).
pozdrawiam
Tomek

Postautor: anka25 » 11 sty 2012 13:34

Z tego co wiem to nikt nie pisał?
anka25
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Tomek » 11 sty 2012 13:36

Ale już rozumiesz? Zbiór jest z wykonania, a nie z planów.
Tomek

Postautor: anka25 » 11 sty 2012 13:40

aha czyli jak wprowadzam realizację np. posiłków, usług itp.tak?? to wszystko zapisuje się w zbiorze.
anka25
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Tomek » 11 sty 2012 13:46

Tak, każde potwierdzenie listy wypłat oraz każde zatwierdzenie rozliczenia niefinansowego powoduje wpis do zbioru centralnego.
Tomek

Następna

Wróć do Sprawozdania i zbiory centralne