Zbior centralny zgodność

Kwartalne przyjemności i kłopoty

Re: Zbior centralny zgodność

Postautor: Łukasz W » 11 sty 2012 13:48

Tak. Jeśli masz wprowadzone wszystko w pomost tak jak należy to powinno Ci się ładnie policzyć, refundacja nie ma tutaj nic do tego jak pisałem wcześniej. Ja nie wprowadzałem w tym roku 13stek i dlatego mam zgodność na poziomie 99%.

PS. I proszę nie podnosić więcej czcionki na forum :oj:
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: anka25 » 11 sty 2012 13:52

Tomku jeśli masz jeszcze do mnie chwilę cierpliwości to proszę podpowiedz jak prawidłowo rozliczać usługi opiekuńcze?? Czy brać od księgowej kwoty wynagrodzeń opiekunek i to rozliczać. Bo rozumiem, ze kwoty odpłatności przez podopiecznych jeśli są określone w decyzji to pomost automatycznie sam pomniejsza wykonanie??
anka25
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Łukasz W » 11 sty 2012 13:55

Nie jestem Tomek ale odpowiem co do wynagrodzeń opiekunek, Bierzesz kwoty wynagrodzeń od księgowej wraz z pochodnymi. Czyli to co wlicza w RB.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: anka25 » 11 sty 2012 14:00

ok !
anka25
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Łukasz W » 11 sty 2012 14:02

Napisz co realizujesz w pomoście to Ci podpowiemy co jeszcze nie masz "wliczonego"
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: anka25 » 11 sty 2012 14:06

Realizuje zasiłki celowe, okresowe , stałe ? Dożywianie dzieci zgodnie z fakturami, składkę zdrowotną od zasiłków stałych, DPSy- i usługi, doposażenie stołówek?? Nie wiem może coś źle wprowadzam??
anka25
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Tomek » 11 sty 2012 14:32

Usługi zdecydowanie rozliczasz zgodnie z fakturami.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: Łukasz W » 11 sty 2012 14:51

Tomek pisze:Usługi zdecydowanie rozliczasz zgodnie z fakturami.

Jeśli zlecono to firmie zewnętrznej. Jak płacicie im wynagrodzenie (umowa o pracę, umowa zlecenie)to tak jak pisałem wyżej
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Tomek » 11 sty 2012 14:53

Tak Łukasz też ma rację, ale końcem końców do Pomostu rejestrujesz to jako rozliczenie niefinansowe.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: maragret1111 » 11 sty 2012 15:10

Tak my zatrudniamy opiekunki ?
maragret1111

Postautor: Łukasz W » 11 sty 2012 15:54

maragret1111 pisze:Tak my zatrudniamy opiekunki ?

To pytanie??? Czy twierdzenie :)
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: TheSaint » 11 sty 2012 19:47

anka25 pisze:Niestety nie kumam jak niby ma być te 100% skoro sprawozdania wg objaśnien mpips( jedynie niektóre rzeczy sa korygowane o wykonanie) są z decyzji a rb-28 z wykonania???

MPiPS - 03 a zbiory centralne to 2 różne rzeczy. Sprawozdanie teoretycznie ma być wykonane z planów (z czym niestety nie chcą zgadzać sie WPS-y) a zbiór centralny jest tylko i wyłącznie z realizacji. W mojej jednostce analizowaliśmy zbiór centralny pod kątem zgodności z RB 28 - różnica rzędu 9-10 tys. złotych przy kwocie 1,5 mln - czyli niecały 1%. Różnica wynika z rozliczania DPS-ów (mamy przypadek w którym odpłatność gminy wynosi 0 zł, natomiast to my przekazujemy odpłatność osoby zobowiązanej o ona tą kwotę zwraca nam)
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 12 sty 2012 11:21

Zakładając że masz wszystko sumiennie wprowadzone w Pomoście, to powinnaś uzyskać 100% wpisując jako kwotę ręczną kwotę nieuwzględniającą tego czego sobie MPiPS nie życzy czyli zwrotów i refunacji.
a można wiedzieć gdzie jest to właśnie tak prost napisane że nie uwzględniającą zwrotów i refundacji?
Musimy w tym oknie wpisać kwoty zrealizowanych świadczeń wyliczone na podstawie sprawozdań budżetowych Rb (suma zrealizowanych zasiłków oraz składek zdrowotnych i emerytalnych z nimi związanych, również wypłaconych tylko częściowo). Nie wlicza się tu zwrotów świadczeń oraz kosztów Ośrodka związanych z wynagrodzeniami pracowników.
rozumiem że tu w pomocy pomostu mamy wzmiankę o nie wliczaniu zwrotów.a gdzie jest o refundacjach?

no ale ok

moja recepta na kwote wpisywaną po stronie ręcznej w obliczaniu zgodności procentowej jest taka :

biorę kwotę końcową z księgowego RB28-s
dodaję zwroty (to co mi ośrodki oddały dodaję bo księgowa w rb wyszła w takich przypadkach na zero a ja mam tego nie uwzględniać)
odejmuję refundację (bo księgowa ma dodane jako wydatek a ja mam tego nie uwzględniać)
i uzyskuje kwotę do wpisania po stronie ręcznej

W takim przypadku jak wydałem decyzję i mam osobę w sprawozdaniu natomiast inny ośrodek mi za tą osobę oddał kasę. To mi to pomost dolicza do mojego ZBC już wtedy gdy potwierdziłem decyzję bez względu na to czy potem mi oddali czy nie. z kolei oni jako że refundują nam no to muszą odjąć i wprowadzając refundację do pomostu tak naprawdę z tego wprowadzenia nic nie wchodzi ani do sprawozdań ani do ich ZBC

poprawcie mnie jeśli gdzieś źle to rozumuję.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Tomek » 12 sty 2012 11:34

wprost napisane jest w dokumencie MPiPS opisującym strukturę zbioru centralnego, oto odpowiedni fragment:

Liczba Świadczeń Miesiąc 1,2,3
Wartość Świadczeń Miesiąc 1,2,3
Liczba zrealizowanych świadczeń określonego rodzaju (patrz dana elementarna: Sprawozd KOD Rodzaju Świadczenia) w kolejnym miesiącu kwartału dla wskazanego świadczeniobiorcy (patrz dana elementarna: Identyfikator Świadczeniobiorcy). Interpretacja wartości tego pola jest zgodna ze sposobem naliczania liczby świadczeń stosowaną w sprawozdaniu MPiPS-03.Wartość zrealizowanych świadczeń określonego rodzaju (patrz dana elementarna: Sprawozd KOD Rodzaju Świadczenia) w kolejnym miesiącu kwartału dla wskazanego świadczeniobiorcy (patrz dana elementarna: Identyfikator Świadczeniobiorcy). Wartość tego pola odpowiada wartości w pełni zrealizowanych świadczeń wykazanych w polu ‘Liczba Świadczeń Miesiąc 1,2,3’ i nie zawiera wartości realizacji częściowych świadczenia.
Refundacje, spłaty i zwroty nie powinny być w żadnym przypadku odliczane od wartości zrealizowanych świadczeń ponieważ stanowią one dochód gminy.
W przypadku rewaloryzacji lub decyzji zmieniającej wysokość świadczenia realizacja wyrównania nie zwiększa liczby zrealizowanych świadczeń, natomiast wartość wyrównania powinna zostać doliczona do następnej pełnej realizacji świadczenia. Wyrównanie wypłacone po zakończeniu realizacji świadczenia zostanie wykazane w zbiorze centralnym z liczbą zrealizowanych świadczeń równą 0 i wartością równą wypłaconemu wyrównaniu.
Tomek

Postautor: PawełR » 12 sty 2012 11:45

no dobra strasznie to zagmatwane
a tak od strony praktycznej czy to co napisałem jest ok?
czy tak się powinno to najszybciej robić ?
że biorę kwotę końcową z księgowego RB28-s

dodaję zwroty

(to co mi ośrodki oddały dodaję bo księgowa w rb wyszła w takich przypadkach na zero bo najpierw miała wydatek na plus a potem jej oddali więc zaksięgowała zwrot więc wyszło jej na zero - a ja mam tego zwrotu nie uwzględniać więc w stosunku do tego zera muszę dodać kwotę zwrotu)

odejmuję refundację
(bo księgowa ma dodane jako wydatek bo wypłaciła kasę a ja mam tego nie uwzględniać)

i uzyskuje kwotę do wpisania po stronie ręcznej?

bo ja tak rozumiem kwestię że MPiPS nie życzy sobie zwrotów i refunacji po stronie ręcznej
Ostatnio zmieniony 12 sty 2012 11:56 przez PawełR, łącznie zmieniany 2 razy
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawozdania i zbiory centralne