SAC

Kwartalne przyjemności i kłopoty

Re: SAC

Postautor: TheSaint » 16 lut 2012 9:06

pierwszy raz widzę taki komunikat. Zgłoś na helpdesk - może coś poradzą.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: formatus » 16 lut 2012 9:13

Ja taki komunikat już miałem. Helpdesk skapitulował po 1h i poprosił o przeinstalowanie aplikacji, ale to nic nie daje.( wygląda, że problem jest związany z plikami systemowymi i przynajmniej u mnie dotyczył tylko W7). Na szczęście miałem kopię całego katalogu.
formatus
Amator
Amator

Postautor: Pawcio » 16 lut 2012 9:26

Też właśnie siedzę na win7 mam kopię z początku roku ale po przywróceniu katalogu mam to samo.
Pawcio
Konsultant
Konsultant

Postautor: PawełR » 16 lut 2012 10:39

nie jestem pewny i nie chce wprowadzać w błąd ale SAC chyba opiera się na środowisku Java proponuje iść może tym tropem i może tam szukać problemów.
a jeśli chodzi o przeinstalowanie to można wgrać najnowszą wersję a potem poustawiać wszystkie dane na nowo i ewentualnie pobrać sobie ZBC i sprawozdania z serwera jeśli chcemy je widzieć w SAC. Może to będzie lepsze nić podmiana katalogu w którym ewidentnie coś tam się namieszało.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Pawcio » 16 lut 2012 12:37

Właśnie przeinstalowałem gSac i problem pozostał.
Dziwna sprawa, nawet zmieniłem katalog instalacyjny.
Pawcio
Konsultant
Konsultant

Postautor: PawełR » 16 lut 2012 13:40

Właśnie przeinstalowałem gSac i problem pozostał.
tzn. nie odpalił się nawet w trybie of line? rozumiem że nie był podmieniony katalog na ten co przedtem i sac jest zupełnie nowy bez starych danych? czy może dopiero po po przywróceniu katalogu z kopii wraca to samo? a przed przywróceniem działa ok?
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Pawcio » 16 lut 2012 14:26

Właśnie tak. Odinstalowałem gSac i zainstalowałem ponownie. nie uruchamia się w trybie off line. Pokazuje sie okno aktualizacja, pasek postępu idzie do połowy i potem wyskakuje w/w błąd.
Pawcio
Konsultant
Konsultant

Postautor: PawełR » 16 lut 2012 16:07

zobacz czy nie masz coś z Javą może po jej aktualizacji coś padło Może warto przywrócić poprzednią wersję
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Pawcio » 17 lut 2012 14:08

Dałem się na spokój z instalacją. Znalazłem kopię z przed pół roku odpaliłem i ruszyła bez instalacji.
aktualizacja trochę trwała ale teraz jest ok, tyle że bez instalki. Może nic się nie posypie.
Pawcio
Konsultant
Konsultant

Postautor: slivkam » 17 lut 2012 16:18

Pogrzeb w pliku *.ini w katalogu gdzie jest gSAC
slivkam
Omnibus
Omnibus

Postautor: SlyW » 20 lut 2012 8:48

Pawcio pisze:Obrazek
Witam
u mnie po zmianie adresu pojawił się przy kolejnym uruchomieniu gSac taki błąd.
Teraz nawet nie mogę sprawdzić czy poprawnie wpisałem adres bo nie mogę połączyć się z serwerem.
Można coś z tym zrobić? czy tylko została reinstalka programu.

Sorki za mały obrazek ale mam komunikat, że może mieć max 200 pikseli

Miałem podobny problem w jednym z ośrodków. Użytkownik błędnie wpisał adres serwera. Wpisanie poprawnego adresu nie pomogło. Dopiero odinstalowanie Sac, ściągnięcie nowej instalki i oczywiście restart systemy pomogły.
Nie znalazłem nic co by było błędne w pliku .ini.
Może pomogłoby usunięcie cache javy.
SlyW
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: Pawcio » 20 lut 2012 10:15

Już się nie zagłębiam puki co działa, dodam jeszcze że po instalacji nowej wersji nie dodaje mi się do listy zainstalowanych programów.
Pawcio
Konsultant
Konsultant

Postautor: Kuba » 08 mar 2012 11:11

Dobra po ostatnich aktualizacjach SAC - mam pewien problem z podpisem elektronicznym - na koncie zwykłego użytkownika w domenie pokazuje się błąd uprawnień do katalogu c:/Program Files/JAVA/jre6 z i :c/temp - nadałem uprawienia do tych folderów, ale wtedy przy próbie naciśnięcia Podpisz wyskakuje błąd w stylu "Sprawdź poprawność podłączenia urządzenia". Ktoś ma jakiś pomysł?
Kuba
Omnibus
Omnibus

Poprzednia

Wróć do Sprawozdania i zbiory centralne