Pytanie o raport

Kwartalne przyjemności i kłopoty

Re: Pytanie o raport

Postautor: PawełR » 18 cze 2012 9:48

a jest nadzieja na identyczny raport w Pomoście STd? - nie komunikat w który samemu trzeba wchodzić a właśnie forma raportu wyskakującego po zalogowaniu i znikającego dopiero po aktualizacji wywiadu.
w komunikatach owszem pojawia się parametr : braki wywiadach podczas odbudowy .. ale efekt działania tego jest widoczny dopiero po odbudowie i zdaje się że jest odświeżany dopiero po kolejnej odbudowie i to chyba na zasadzie że dochodzą nowe braki a stare się dublują (na100% nie sprawdziłem ale rzuciło mi sie w oczy kilka takich samych wpisów po kilku odbudowach) ok jest też parametr aktualizacja wywiadu. Niestety brak jest precyzyjnej definicji na ile dni przed końcem ma przypomnienie wskakiwać na listę dlatego w dzień zrobienia aktualizacji już trafia tam wpis o przyszłej z data pół roku na przód i robi sie chaos i jak ktos nie ustawi sobie tego wg. daty to się pogubi. No i najważniejsza sprawa takie powiadomienie nie jest wyskakującym nie zależnie od użytkownika tzn. jak ktoś tam nie wejdzie to go nie zobaczy a jak ktoś tam wejdzie to zawsze może takie wpisy usunąć i więcej się on nie odświeży.

więc jak to mówią najprostsze rozwiązania są najlepsze albo inaczej jak coś działa dobrze to tego nie ulepszaj .
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Tomek » 18 cze 2012 10:17

Paweł bo to jest co innego, powinieneś włączyć nie "braki w wywiadach podczas odbudowy" tylko "aktualizacja wywiadu".
pozdrawiam
Tomek

Postautor: PawełR » 18 cze 2012 10:22

o aktualizacji też napisałem wyżej parę zdań. Raport był o niebo lepszy i konkretniejszy a co najważniejsze można było ustawić czasy przypomnienia a zwykły użytkownik nie miał wpływu na pojawianie się raportu po zalogowaniu. Kolił w oczy co dzień do zrobienia aktualizacji wywiadu.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Tomek » 18 cze 2012 10:26

W dniu przypomnienia wysyłany jest komuikat - pojawia się na pierwszej liście, na dymku i na pasku na głównym oknie aplikacji.
Więc nie jest tak, że wyświetla się pusta lista i trzeba przejść na drugą zakładkę.
Tomek

Postautor: PawełR » 18 cze 2012 10:38

ok w przypadku jak np. ja loguję się na konta pracowników socjalnych i np. zrobię to wcześniej (bo jeszcze niestety robię im decyzję ) Oni w ten sam dzień czy w kolejne dni już takiego przypomnienia nie mają okazji zobaczyć logując się po mnie.
PS: a dymek coś u mnie się nie pojawia mimo że wyskakuje to okno po zalogowaniu z nowymi komunikatami. Dodam że okno z komunikatami pojawia się otwarte na 1 zakładce więc teoretycznie pracownik socjalny patrzy że coś mu wyskoczyło i zamyka to okno bez kliknięcia na kolejną zakładkę gdzie są te przypomnienia.
może się czepiam ale poprostu wcześniejsze rozwiązanie było bez zarzutu. Tu jest z tym gorzej. Zanim pojawił się ten raport w OU radziłem sobie w ten sposób że filtrowałem wg. pracowników raport jaki pojawia się podczas odbudowy ZBC . Więc chciałem wrócić do takiego rozwiązania i w tym Pomoście STd ale niestety wyrzuciliście filtr i jedyne co teraz można to wydruk całego raportu z błędami i rozdanie go każdemu do uzupełnienia.

Może kiedyś powstanie jeszcze taki sam u*****liwy nie wyłączalny raport na bazie komunikatów o aktualizacji wywiadów z możliwością zdefiniowania na ile dni przed i po ma przypominać?
Ostatnio zmieniony 18 cze 2012 10:40 przez PawełR, łącznie zmieniany 1 raz
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Tomek » 18 cze 2012 10:39

napisałem w innym wątku, proszę zgłoś zgłoszenie na HD
Tomek

Poprzednia

Wróć do Sprawozdania i zbiory centralne