ZBC z SR - twarde walidacje

ZBC z SR - twarde walidacje

Postautor: MOPS_Nsk » 18 paź 2016 16:01

. Błąd struktury: cvc-minLength-valid: Value '' with length = '0' is not facet-valid with respect to minLength '1' for type 'Kod_15_Typ'.
Ilość wystąpień: 1
Rodzaj walidacji: twarda
2. Błąd struktury: cvc-type.3.1.3: The value '' of element 'KOD_RODZAJU_SZKOLY' is not valid.
Ilość wystąpień: 1
Rodzaj walidacji: twarda

Jakieś pomysły ?
MOPS_Nsk
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: ZBC z SR - twarde walidacje

Postautor: grzybek » 18 paź 2016 17:34

przekod z hd
grzybek
Ekspert
Ekspert

Postautor: pasmog » 20 paź 2016 8:17

Mam dokładnie to samo - wiadomo co to jest?
pasmog
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: mopskorsze » 20 paź 2016 8:53

Błąd powodują wnioski, dla których nie podano rodzaju szkoły a uzupełniono siedzibę szkoły. Samemu ciężko wyłapać. Trzeba zgłosić się do HD, to dostaniesz gotowy program.

Przekodowanie loguje do pliku Szkoly.txt dane usuwane (Lista dzieci, dla których nie podano rodzaju szkoły a uzupełniono siedzibę szkoły).

Przekodowanie czyści siedzibe szkoły na dziecku - należy sprawdzić w pliku Szkoly.txt i uzupełnić dane (rodzaj szkoły i siedzibę) na osobie od strony modyfikacji wniosku przez administrację.
(/Administracja/->Pakiet narzędziowy->Modyfikacja danych wniosku)

Pojawi się także w pliku Szkoly.txt lista osob, dla ktorych nie podano rodzaju szkoly - z którą nie trzeba nic robić - przekod sam poprawi.

Po wykonaniu powyższych czynności należy ponownie odbudować zbiór.
mopskorsze
Ekspert
Ekspert

Postautor: pasmog » 20 paź 2016 10:34

W pliku txt są dwie listy dzieci - sprawdziłem obie ale w szkołach nie widzę że coś trzeba poprawić - o co chodzi? Co trzeba poprawić?
pasmog
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: mopskorsze » 20 paź 2016 10:53

Bo przekod w obydwu przypadkach wyczyścił pola z siedzibą szkoły. Wg. HD trzeba poprawić tylko tą pierwszą listę tj. na nowo wpisać rodzaj i siedzibę szkoły. Ale z tego co zauważyłem, bez poprawiania ZC też przejdzie przez CAS (sprawdziłem w czasie jak dziewczyny uzupełniały szkoły).
mopskorsze
Ekspert
Ekspert

Wróć do Sprawozdania i zbiory centralne