Jak pobieracie dane do spr. z realizacji sw ?

Jak pobieracie dane do spr. z realizacji sw ?

Postautor: PawełR » 16 wrz 2019 11:40

Witam
W jaki sposób pobieracie dane do sprawozdania z realizacji świadczeń SW w okresie....

wiersze:

2. Liczba wydanych informacji/ decyzji o przyznanie sw w okresie od 1 lipca do ......np. 13 września
(na podstawie wniosków złożonych od 1 lipca 2019) -czyli jak rozumiem chodzi tylko o nowy okres zasiłkowy
oraz
3. Liczba dzieci którym przyznano uprawnienie do sw
(na podstawie wniosków złożonych od 1 lipca 2019 zarówno dzieci które miały przyznane do września , a teraz przyznano od października oraz zupełnie nowe dzieci które dostały uprawnienie od lipca lub sierpnia)

NA tych danych najbardziej nam zależy.
Dodam że wszystkie plany są z data wypłaty planowaną na 1 dzień każdego miesiąca bez względu na okres zasiłkowy.

---

8. Liczba wypłaconych świadczeń sw należnych za lipiec , wypłaconych w okresie 1-13 września na podstawie wniosków od 1 lipca

9. Liczba wypłaconych świadczeń sw należnych za sierpień , wypłaconych w okresie 1-13 września na podstawie wniosków od 1 lipca

10. Liczba wypłaconych świadczeń sw należnych za wrzesień , wypłaconych w okresie 1-13 września na podstawie wniosków od 1 lipca

---
do tego wiersze 14,15 i 16 mówiące o wydatkach tych wypłaconych świadczeń należnych tak jak wyżej osobno za lipiec, sierpień i wrzesień

Za wszystkie sugestie raportów z góry dziękuje.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Re: Jak pobieracie dane do spr. z realizacji sw ?

Postautor: PawełR » 16 wrz 2019 11:52

Czy dla wiersza 2. wystarczy odfiltrować listę wszystkich decyzji wg. tego co w załączniku niżej?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: karson » 16 wrz 2019 12:03

wczytaj raport z zalcznika w Obsługa sprawozdan -> Raporty różne - świadczenia i wypłaty

tam we warunkach zapytania tego raportu można poustawiać pod pytania (o kwoty) z tego sprawozdania i policzy sie ładnie

a co do liczby dzieci to chyba najlepiej - Raporty różne za okres - sprawozdawczość SW
karson
Omnibus
Omnibus

Postautor: PawełR » 16 wrz 2019 12:15

a co do liczby dzieci to chyba najlepiej - Raporty różne za okres - sprawozdawczość SW
tylko że tym sposobem liczy i nowe i stare a pytają o nowy okres zasiłkowy
Ja zrobiłem to tak jak na zrzucie.
W wyniku analizy trzeba przemnożyć wnioski razy ilość dzieci i podsumować dzieci.
Do końca nie wiem czy to poprawne.

Dzięki za raport. :x
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: TheSaint » 16 wrz 2019 12:38

a nie łatwiej kwotę raportu podzielić przez 500?
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 16 wrz 2019 12:55

a nie łatwiej kwotę raportu podzielić przez 500?
w raporcie są już kwoty i świadczenia i nie trzeba nic dzielić. I nie każde świadczenie = 500zł
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: yarhma » 27 wrz 2019 13:29

Wniosek nie jest równy jego realizacji chyba. To raz.
A dwa co z wierszem 3.1? PO RAZ PIERWSZY?
yarhma
Specjalista
Specjalista

Postautor: PawełR » 27 wrz 2019 15:05

Wniosek nie jest równy jego realizacji chyba. To raz.
oczywiscie a do czego konkretnie pijesz?
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: yarhma » 30 wrz 2019 12:07

dostałem taką odpowiedź z Sygnity:\ na pytanie dotyczące wiersza 3.1 czyli liczbę dzieci które po raz pierwszy załapały się na 500+

Proszę wykonać raport: Obsługa sprawozdań > Raporty > Raporty różne - świadczenia i wypłaty > Wypłaty i potrącenia, gdzie do raportu zostaną wybrane kolumny: Okres zasiłkowy = 2019, rodzaj świadczenia = świadczenie wychowawcze, Rok, za który wypłata = 2019, Miesiąc, za który wypłata = lipiec.
Jeżeli wykonają Państwo taki raport to będą tylko wskazane decyzje, w których jest plan wypłat utworzony dla dzieci, które nie pobierały świadczenia w okresie zasiłkowym 2018/2019, a dla których został złożony wniosek na nowy okres zasiłkowy i została wydana decyzja.

Proszę wskazać w warunkach zapytania w kolumnie:
Miesiąc, za który wypłata = lipiec lub = sierpień lub = wrzesień Następnie zapisać dane do arkusza kalkulacyjnego i usunąć duplikaty

Zrobiłem to i nijak to się ma do pytania :) dostałem po prostu liczbę decyzji które mają zaplanowaną wypłątę na lipiec/sieprien/wrzesien z nowych wniosków. Ktoś coś ma już w tym kierunku zrobione?
yarhma
Specjalista
Specjalista

Postautor: karson » 30 wrz 2019 12:22

ja bym poszedl po linii najmniejszego oporu
i zrobil do pkt 3.1 różnice między przyznanymi w lipcu a w czerwcu
statystycznie miało by to niewielki błąd pewnie

a tak serio to chyba na tą chwile brak takiego raportu w systemie
karson
Omnibus
Omnibus

Postautor: PawełR » 30 wrz 2019 12:54

ja bym poszedl po linii najmniejszego oporu
i zrobil do pkt 3.1 różnice między przyznanymi w lipcu a w czerwcu
statystycznie miało by to niewielki błąd pewnie

ja tak właśnie zrobiłem i wysyłam
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: TheSaint » 30 wrz 2019 13:51

yarhma pisze:dostałem po prostu liczbę decyzji które mają zaplanowaną wypłątę na lipiec/sieprien/wrzesien z nowych wniosków
a która z tych decyzji przyznaje więcej niż jedno świadczenie?
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: yarhma » 30 wrz 2019 14:05

Jednak to działa. Przecież decyzje wydane na nowy okres zasiłkowy i wypłacone za lipiec muszą być na nowe dziecko. Stare dziecko ma wypłatę dopiero od października nawet jak jest na nowej decyzji.
yarhma
Specjalista
Specjalista

Postautor: yarhma » 30 wrz 2019 14:07

@TheSaint. Nie przyznajecie jednej decyzji na wiecej niż jedno dziecko? Serio?
yarhma
Specjalista
Specjalista

Postautor: TheSaint » 30 wrz 2019 14:23

yarhma pisze:Jednak to działa. Przecież decyzje wydane na nowy okres zasiłkowy i wypłacone za lipiec muszą być na nowe dziecko. Stare dziecko ma wypłatę dopiero od października nawet jak jest na nowej decyzji.
to miałem na myśli
TheSaint
GURU
GURU

Następna

Wróć do Sprawozdania i zbiory centralne