Przeładowanie bazy

Jak w prosty sposób rozwiązać problem pozornie nierozwiązywalny w programie

Re: Przeładowanie bazy

Postautor: TheSaint » 18 cze 2019 7:40

zdaje się, że niektóre rzeczy to dopiero przyszłość
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 18 cze 2019 7:55

W dzienniku zdarzeń, o ile dobrze policzyłem cyfry, mam 1,5 miliona wpisów, a zliczało się to dobre 3 minuty.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: Łukasz W » 19 cze 2019 10:34

Dobrze by było je jakoś archiwizować
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: naitsyrk85 » 19 cze 2019 11:07

Łukasz W pisze:Dobrze by było je jakoś archiwizować

Tez takie było moje zdanie, a nie czyścic i usuwać....ale system nie daje takiej możliowści...
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: MarcinD » 19 cze 2019 11:11

Skoro system je usuwa, to może nie ma sensu ich archiwizować? Tak czy siak błędem jest pchanie wszystkiego do jednej bazy, no ale to już zadanie dla twórców.
MarcinD
AS
AS

Postautor: naitsyrk85 » 19 cze 2019 11:23

MarcinD pisze:Skoro system je usuwa, to może nie ma sensu ich archiwizować? Tak czy siak błędem jest pchanie wszystkiego do jednej bazy, no ale to już zadanie dla twórców.

System sam ich nie usuwa, to były wymuszone procedury po to żeby zmniejszyć rozmiary baz, na wypadek jakis kontroli chyba jednak warto to mieć uważam ,ze powinien byc jakiś archiwizatori program do przeglądania.

Co do baz pisałem wielokrotnie że cała komunikacja powinna byc w wydzielonej odrębnej bazie danych
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Łukasz W » 19 cze 2019 11:36

MarcinD pisze:Tak czy siak błędem jest pchanie wszystkiego do jednej bazy, no ale to już zadanie dla twórców.

To jest dobry tok myślenia ponieważ:

naitsyrk85 pisze:ze powinien byc jakiś archiwizatori program do przeglądania.

Jak mi wyjdzie kwiatek sprzed 3-4 miesięcy to wolałbym na szybko zobaczyć kto co robił.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: naitsyrk85 » 19 cze 2019 12:02

Wielokrotnie tutaj otym na forum pisaliśmy, ale jedno zgłoszenietakiego tematu w Sygnity nic nei da...
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Łukasz W » 19 cze 2019 12:24

Nie sądzę aby to był priorytet. Patrząc z perspektywy czasu to co chwila zmieniające się prawo nie pozwala im na takie eksperymenty
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: naitsyrk85 » 19 cze 2019 12:34

Łukasz W pisze:Nie sądzę aby to był priorytet. Patrząc z perspektywy czasu to co chwila zmieniające się prawo nie pozwala im na takie eksperymenty

Drogi kolego, to chyba w gestii "zarządu" Sygnity powinno być takie rozbudowanie zespołu, aby podołali również w zmianach zgłaszanych przez użytkowników.
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: MarcinD » 19 cze 2019 12:40

Ale co to za zmiany? Utworzenie bazy to jakieś niebotyczne zadanie?
MarcinD
AS
AS

Postautor: TheSaint » 19 cze 2019 12:44

po pierwsze - nikt nikomu nie karze usuwać dziennkia zdarzeń. Po drugie - zarchiwizować go możesz sobie sam - (eksport do SCV)

Po drugie - tak szczerze - kiedy szukałeś zdarzenia starszego niż kilka/kilkanaście dni?
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Łukasz W » 19 cze 2019 12:49

naitsyrk85 pisze:Drogi kolego, to chyba w gestii "zarządu" Sygnity powinno być takie rozbudowanie zespołu, aby podołali również w zmianach zgłaszanych przez użytkowników.

Akurat mam przyjemność/nieprzyjemność pracować z niektórymi ludźmi z różnych zarządów (akurat nie Sygnity) i liczy się dla niektórych tylko jedno :)

TheSaint pisze:Po drugie - tak szczerze - kiedy szukałeś zdarzenia starszego niż kilka/kilkanaście dni?

Tak sprzed dwóch miesięcy ponieważ "ktoś" uchylił decyzję osobie o takim samym nazwisku i podobnym imieniu i nikt nie chciał się przyznać do winy. A nie wyobrażam sobie stawiać systemu z archiwum bazy gdy góra chce te dane na już.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: naitsyrk85 » 19 cze 2019 13:08

Zobaczcie np. jak w pomost dziennik zdarzeń jest rozwiazany, można sobie zapisać do pliku... i co można można....nie wiem zawsze wiele funkcji w SR porównuje z POMOST std....
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: TheSaint » 19 cze 2019 15:16

naitsyrk85 pisze:nie wiem zawsze wiele funkcji w SR porównuje z POMOST std....
ale w SR też można
TheSaint
GURU
GURU

PoprzedniaNastępna

Wróć do Administracja