Oferta przeprowadzenia zdalnej usługi weryfikacji parametrów

Jak w prosty sposób rozwiązać problem pozornie nierozwiązywalny w programie

Oferta przeprowadzenia zdalnej usługi weryfikacji parametrów

Postautor: nieistotny_nick » 24 maja 2019 7:38

Dostaliście coś takiego, co o tym sądzicie bo dla mnie ok, ale przegięcie z ceną.
W ramach oferowanej usługi zostanie przeprowadzony(-a):
Wersja podstawowa
◼ przegląd i weryfikacja parametrów technicznych serwera bazodanowego pod kątem spełniania zalecanych
wymagań sprzętowo-systemowych,
◼ przegląd ustawień i parametrów pracy serwera aplikacyjnego JBoss oraz silnika bazy danych Firebird,
◼ konfiguracja procesu automatycznego wykonania kopii zapasowej wraz z dodaniem do harmonogramu zadań
w godzinach ustalonych z Administratorem,
◼ konfiguracja procesu tzw. przeładowania bazy danych, która istotnie przyczynia się do poprawy wydajności
bazy danych,
◼ weryfikacja zawartości bazy danych pod kątem usunięcia z niej niewymaganych danych, np.: archiwalne dane
dziennika zdarzeń Emp@tia.
◼ weryfikacja bazy danych pod kątem wykrycia błędów w jej strukturze i tym samym zapobiegnięcie propagacji
błędów na większe obszary danych.
Wersja rozszerzona
◼ zakres wariantu podstawowego,
◼ jednodniowy monitoring działania serwera w czasie pracy Użytkowników Ośrodka w celu ewentualnego
wykrycia parametrów ulegających wysyceniu i tym samym ograniczających wydajność serwera,
◼ konfiguracja automatycznego powiadamiania mailowego o zdarzeniach na serwerze typu:
prawidłowe/nieprawidłowe wykonanie kopii bezpieczeństwa, operacji przeładowania bazy danych, braku
miejsca na dysku (wymagane jest aby serwer bazodanowy miał techniczną możliwość wysyłania wiadomości
email).
nieistotny_nick
AS
AS

Re: Oferta przeprowadzenia zdalnej usługi weryfikacji parametrów

Postautor: MarcinD » 24 maja 2019 7:46

Za ile to?
MarcinD
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 24 maja 2019 8:04

2-3 tys dla ośrodków do 50ciu licencji z czego sumuje się ilość SW + DS, w moim przypadku 20+20.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: MarcinD » 24 maja 2019 9:54

Też już dostałem.
Taka oferta brzmi znacznie lepiej niż opłata za wyczyszczenie bazy, co powinno być możliwe dla admina/usera!!!, a nie dodatkowo płatne.
U mnie działa to wszystko poza właśnie oczyszczeniem bazy, ale żeby płacić jak za zboże? Raczej nie warto.
MarcinD
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 24 maja 2019 11:30

Jak u Was wygląda procedura zamawiania czegoś takiego, teoretycznie mogą być inne firmy świadczące taką usługę i u mnie wiąże się to z tym, że muszę szacować cenę u dwóch innych firm.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: Łukasz W » 27 maja 2019 13:57

nieistotny_nick pisze:Jak u Was wygląda procedura zamawiania czegoś takiego, teoretycznie mogą być inne firmy świadczące taką usługę i u mnie wiąże się to z tym, że muszę szacować cenę u dwóch innych firm.

A wystaw to na stronę :) Nie wiem czy się znajdzie x takich firm :) Ale co racja to racja, cena dla mojej księgowości zaporowa...
Łukasz W
GURU
GURU

Wróć do Administracja