Lista wypłat - brak źródła finansowania

Jak w prosty sposób rozwiązać problem pozornie nierozwiązywalny w programie

Lista wypłat - brak źródła finansowania

Postautor: Holdek » 08 sie 2019 13:21

Witam,

mam następujący problem:

zmieniłem katalog exportu listy wypłat w parametrach przelewów na nowy katalog na komputerze księgowej (poprzednio był katalog na innym komputerze pośredniczącym).
Księgowa importując plik do programu bankowego (Bank Spółdzielczy) nie widzi źródła finansowania (konta). Przed zmianą katalogu nie było tego problemu.
Czy ktoś wie gdzie można to ustawić? W programie bankowym jest wprawdzie później możliwość wprowadzenia tego źródła ale jest to jednak kłopotliwe.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2019 13:57 przez Holdek, łącznie zmieniany 1 raz
Holdek
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Lista wypłat - brak żródła finansowania

Postautor: PawełR » 08 sie 2019 13:41

zmieniłem katalog exportu listy wypłat w parametrach przelewów na nowy katalog na komputerze księgowej

chodzi Ci o zmianę katalogu gdzie mają być zapisywane pliki przelewów na oknie "Parametr elektronicznego eksportu przelewów bankowych" ?
Jeśli tak to zmiana samego miejsca zapisu nie powinna zmieniać nic innego. Może przy okazji coś innego zostało ruszone? Np. format przesyłu?
nie widzi źródła finansowania (konta)
i rozumiem że nie widzi w banku Waszego konta (bo źródła finansowania w rozumieniu środki własne czy dotacja to co innego)
Tak jak napisałem wyżej zobacz czy macie prawidłowy formaty przelewy. Pod przyciskiem specyfikacja zobacz czy masz tam konto nadawcy.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Re: Lista wypłat - brak żródła finansowania

Postautor: Holdek » 08 sie 2019 13:52

Nie zmieniałem formatu przesyłki - było i jest ELIXIR . W specyfikacji jest konto nadawcy.
Tak jak pisałem wcześniej zmieniłem tylko katalog.
Też mi się wydaje, że to nie powinno nic zmienić a jednak teraz to konto się nie pojawia.
Holdek
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Lista wypłat - brak źródła finansowania

Postautor: karson » 08 sie 2019 14:30

piszesz ze ssytem bankowy nie widzi konta nadawny
a czy w pliku jaki sie wyeksporowal jest to konto dla danej pozycji przelewu?

dla mnie to raczej wyglada na problem przy imporcie juz w systemie bankowym
tym bardziej ze zmiana katalogu do zapisu pliku nie powinna nic namieszac
karson
Omnibus
Omnibus

Postautor: PawełR » 08 sie 2019 15:05

zobacz w notatniku i porównaj czy masz takie same pliki jak kiedyś
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Holdek » 09 sie 2019 10:12

Witam,

problem dzisiaj się rozwiązał.

Po imporcie do programu bankowego różnymi metodami, najpierw do nowej paczki gdzie był brak konta, następnie do istniejącej paczki gdzie konto się pojawiło.
Po imporcie kolejnego przelewu do nowej paczki wszystko wróciło do stanu poprzedniego. Coś widocznie było nie tak w programie bankowym.

Dziękuję za przekazane sugestie.
Holdek
Nowicjusz
Nowicjusz

Wróć do Administracja