INFO o DPP (Dedykowane Pakiety Poprawek)

Jak w prosty sposób rozwiązać problem pozornie nierozwiązywalny w programie

INFO o DPP (Dedykowane Pakiety Poprawek)

Postautor: TheSaint » 25 sty 2006 1:52

Witam wszystkich użytkowników tej części forum. W związku z tym, iż serwis SR za nic ma prośby użytkowników o publikowanie informacji na temat poprawek do oprogramowania SR, proponuję abyśmy sami stworzyli takie info.

Na pocztek DPP048 - pakiet dla wersji 2.0.3 poprawiający błąd w postaci zawieszenia systemu przy próbie wydruku decyzji "żądanie zwrotu"
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: mars » 25 sty 2006 10:16

jakoś nigdzie nie ma tej poprawki
mars
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Borsuk » 25 sty 2006 15:59

poprawka jest na ftp katalog SR_DPP048
Borsuk
Profesor
Profesor

Bravo !

Postautor: tomm28 » 30 sty 2006 9:34

Witam
dzieki za info o DPP
wielu z nas moze to pomoc i rozwiazac na czas problemy z SR
ja ze swoje strony tez jak tylko bede cos mial opublikuje info

Pozdrawiam
tomm28

Postautor: emems » 01 lut 2006 10:08

dzięki serdeczne już ściągam poprawkę :)

niema to jak w kupie działać :lol:
emems
Amator
Amator

Postautor: eS » 01 lut 2006 10:24

A wiadomo co zmienia ta poprawka?
eS
Konsultant
Konsultant

Postautor: TheSaint » 01 lut 2006 15:15

do bastianek - przeczytaj pierwszy post
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: D.R. » 20 lut 2006 13:34

Jest na ftp poprawka SR_DPP_060, która likwiduje problem doklejania podstaw.
Darek
D.R.
AS
AS

Postautor: TheSaint » 21 lut 2006 9:23

No, widzę że to zaczyna działać. Dzięki za info, napewno popraweczka się przyda
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Nieznajomy » 23 lut 2006 13:32

Moze ktos mi powiedzięc z kąd wziąść "adres" i "dane" potrzebne do zalogowania na FTP ??
Nieznajomy

Postautor: D.R. » 24 lut 2006 12:12

Adres ftp to 213.17.177.211
ale login i hasło to chyba na forum nie bardzo się podaje.
Najlepiej przez helpdesk (0 prefix 81) 749-55-92
Albo napisz e-mail to Ci podam.
Darek
D.R.
AS
AS

Postautor: jack » 24 lut 2006 13:17

Login już ktoś kiedyś na forum podawał
Z tym FTP SR to jest jedna wielka mina, poprawki tam umieszczone moga zawierać wirusy, ponieważ kazdy tam może umiescić cokolwiek. A umieszczanie przez OPSy baz danych to to już kryminał. Niektóre z nich są nawet nie zabezpieczone hasłem, a te które są to jakimiś pakerami, złamanie hasła Winrara zajęło mi kilka chwil. Aż mnie korci żeby zgłosić to do GIODo, moje uwagi zgłoszone na infolini jak widze pozostały bez echa, więc piszę publicznie o ile ktoś tego postu nie zmoderuje.

ja to widze tak:
1. Na potrzeby serwisu CL wdraża PKI
2. Ośrodek szyfruje dane kluczem publicznym i wysyła do serwisu
3. W serwisie odszyfrowują dane kluczem prywatnym i analizują problem
W drugą stronę to już zależy od potrzeb, czy trzeba bazę przesłać czy nie.
Natomiast do poprawek powinny być publikowane sumy kontrolne, a przynajmniej nie udostepniane na ftp, gdzie każdy coś może wgrać czy podmienić.
Nie wiem czy to duże koszty, ale nie widze innego sposobu żeby nie naruszać ustawy o ochronie danych osobowych.
jack
Profesor
Profesor

Postautor: D.R. » 24 lut 2006 13:51

JACK BRAWOOOOO!!
FTP z możliwością modyfikowania to poprostu śmiech.
Moim zdaniem prościej informacje o poprawkach (wszystkich) umieszczać na stronie internetowej i stamtąd pobierać (dostęp do donload'u może być zabezpieczony hasłem).
Co prawda CL żąda zgody na przetwarzanie danych, ale wiadomo, że udostępnianie musi się odbywać za pomocą upoważnień imiennych (wydawane nawet producentowi programu, który do nas przyjedzie serwisować - program może i ich ale dane w bazie już nie) a nie ogólnej zgody. Upoważnienie takie powinno być wpisane do rejestru upoważnień i tak dalej i tak dalej ... Jestem ciekawy w ilu ośrodkach stosuje się takie zasady.
Zastanawia mnie dodatkowo fakt, że jeżeli już ktoś przesłał bazy na ftp to po jakiego groma leżą tam np ponad rok. Serwis powinien ściągnąć i bazę usunąć z ftp'a
Zgadzam się z jack'iem PKI wydaje się jedynym rozumnym i zgodnym z ustawą o ochronie danych osobowych rozwiązaniem.
Mam nadzieję że to forum czytają też pracownicy CL i wezmą sobie jack'a uwagi do serca.
Darek
D.R.
AS
AS

Postautor: TheSaint » 24 lut 2006 14:14

Tak się składa, że działu dotyczącego SR-a to chyba pracownicy CL-a nie czytają.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: eS » 27 lut 2006 16:44

Ale ktoś mógłby tutaj w końcu zajrzeć i pogadać o bezpieczeństwie, bo faktycznie ktoś mógłby sobie ściągnąć taką bazę z innego ośrodka i podejrzeć kto co bierze... bo to przecież nie problem...
eS
Konsultant
Konsultant

Następna

Wróć do Administracja