Macierz i wirtualizacja

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Re: Macierz i wirtualizacja

Postautor: formatus » 09 mar 2015 13:18

VMware vSphere 5 Essentials Plus wystarczy aż nadto. Licencja nie ogranicza ilości rdzeni na procesorze i ilości ramu (wbudowany bezpłatny backup z możliwością odzyskiwania pojedynczych plików). Za to możliwy jest zakup wyłącznie 1 licencji na organizację. Jeśli potrzebujesz więcej niż 3 hosty celuj w wersję standard. Należy jeszcze pamiętać, żeby doliczyć koszt supportu który jest obowiązkowy.

Marcin_lulb pisze:
Seamoor pisze:I mam pytanie jak jest z licencjonowaniem vmware i jakie to koszty.

VMware Essential Kit Plus + wsparcie na 3 lata jakieś 27 tys. brutto

Skąd ty masz takie ceny ??? Na dzień dzisiejszy koszt to 22,6 tyś brutto.
formatus
Amator
Amator

Postautor: Seamoor » 09 mar 2015 13:53

Ja uderzam ;] jednak w przyszłym roku albo w tym jak coś pod koniec roku zostanie $$$. Na start wezmę jeden serwer dwuprocesorowy min.6rdzeni 12 wątków i 64GB Ram. ;)
Seamoor
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: Cichy » 09 mar 2015 13:58

formatus pisze:wbudowany bezpłatny backup z możliwością odzyskiwania pojedynczych plików
rozwiń proszę
Cichy
Omnibus
Omnibus

Postautor: Marcin_lulb » 09 mar 2015 15:08

formatus pisze:Skąd ty masz takie ceny ??? Na dzień dzisiejszy koszt to 22,6 tyś brutto.

Jak dzwoniłem po firmach aby dowiedzieć się ceny to takie mi podano. Wszystko tłumaczono wysokim kursem dolara, a niestety cennika od dystrybutora nie mam.

Cichy pisze:
formatus pisze:wbudowany bezpłatny backup z możliwością odzyskiwania pojedynczych plików
rozwiń proszę

Podejrzewam że chodzi o "maszynę" VMware vSphere Data Protection. Pytanie tylko czy to jest bezpłatne, jeżeli trzeba mieć Essential Plusa bo na zwykłym Essentialu to jest niedostępne.

taka ciekawostka do poczytania :)
Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
Marcin_lulb
Specjalista
Specjalista

Postautor: formatus » 09 mar 2015 16:17

Dyskusja dotyczyła wersji vSphare Essential Plus dlatego użyłem sformułowania darmowy.

Cichy pisze:
rozwiń proszę

Tak jak napisał Marcin, chodzi o template maszyny z VMware vSphere Data Protection, która jest okrojoną wersją AVAMARA od EMC. Standardowo oferuje możliwość tworzenia kopii maszyn wirtualnyh z wykorzystaniem mechanizmu deduplikacji oraz odzyskania pojedynczego pliku z kopii bez konieczności dekompresji całego obrazu. Od wersji 6.0 dostępne będą wszystkie opcje bez dodatkowej opłaty. Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
formatus
Amator
Amator

Postautor: KrzysiekC » 23 mar 2015 9:49

Ja mam u siebie VM Ware Essential 5 Plus na trzech fizycznych hostach i tworzy udany związek z NetWorkerem od EMC :).
KrzysiekC
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: akoc » 23 mar 2015 12:04

template maszyny z VMware vSphere Data Protection
Czy udało się komuś toto uruchomić? Nie mogę przejść konfiguracji sieci, mam komunikat:
IP/DNS could not be resolved. Please check the hostname, domain and DNS values for forward and reverse lookop validation.
To już jest po utworzeniu maszyny z template i wejściu w usługę konfiguracji przez Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!.
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: Cichy » 23 mar 2015 13:37

Komunikat od Senetica

"Drodzy Klienci
Pragniemy poinformować, że od 1 kwietnia VMware zmienia warunki współpracy z partnerami, co spowoduje wzrost cen oferowanych
rozwiązań o ok. 10 procent. Wprowadzony cennik obejmie
wszystkie nowe licencje.

Poniżej przykładowe zestawienie cen produktów przed i po wprowadzeniu planowanych zmian:

VMware vSphere 6 Essentials Kit for 3 hosts (Max 2 processors per host) wraz z Basic Support/Subscription VMware vSphere 6 Essentials Plus Kit for 1 year:
Obecna cena netto - 457,06 €
Nowa cena netto - 503,95 €

VMware vSphere 6 Essentials Plus Kit for 3 hosts (Max 2 processors per host) wraz z Basic Support/Subscription VMware vSphere 6 Essentials Plus Kit for 1 year:
Obecna cena netto - 3421,44 €
Nowa cena netto - 3758,06 € "
Cichy
Omnibus
Omnibus

Postautor: Marcin_lulb » 23 mar 2015 16:20

akoc pisze:
template maszyny z VMware vSphere Data Protection
Czy udało się komuś toto uruchomić? Nie mogę przejść konfiguracji sieci, mam komunikat:
IP/DNS could not be resolved. Please check the hostname, domain and DNS values for forward and reverse lookop validation.
To już jest po utworzeniu maszyny z template i wejściu w usługę konfiguracji przez Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!.

Na serwerze DNS musisz mieć strefę wyszukiwania wstecznego zrobioną. Ja dodatkowo w DNS-ie ręcznie dodałem wpis odnośnie maszyny vSphere Data Protection.
Marcin_lulb
Specjalista
Specjalista

Postautor: akoc » 24 mar 2015 11:35

Na serwerze DNS musisz mieć strefę wyszukiwania wstecznego zrobioną. Ja dodatkowo w DNS-ie ręcznie dodałem wpis odnośnie maszyny vSphere Data Protection.
Tak robiłem, ale chyba coś pokręciłem. Teraz działa, dzięki...
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: marbak » 28 lut 2019 14:35

A tymczasem: Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
marbak
Specjalista
Specjalista

Poprzednia

Wróć do Sprzęt i osprzęt