Kłopoty z komputerem...

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Re: Kłopoty z komputerem...

Postautor: MarcinD » 06 gru 2019 12:19

Ono pasywne to jest tylko w nazwie.
Nie będziesz miał obudowy z dobrym kanałem wentylacyjnym (i nie mówię tu o rękawie z boku obudowy) to procesor zwolni po dobrym rozgrzaniu.
TDP radiatora bez przewiewu 47 W, TDP procesora 73 W :)
MarcinD
AS
AS

Postautor: piti198 » 17 gru 2019 11:46

TheSaint pisze:takie nowe w sklepie ostatnio kupiłem za 30 zł. tylko trzeba jeszcze wiedzieć jaki socket płyty głównej, bo są różne rozstawy bolców mocujących

W jakim sklepie to kupiłeś, bo na początku ja jak chciałem zamówić z allegro, to się derekcja zmarszczyła twierdząc, że w/g niej z allegro zamawia się tylko za pobraniem, a my tak nie możemy. :shock: :-D
I jak zwykle jest problem przeznaczyć kasę na chłodzenie warte 30 zł i mam szukać sklepów po internetach i porównywać ceny.
Nie chce mi się tego podsumowywać, po prostu tak się u mnie pracuje, że jak mam potrzebę coś kupić to mi się rzuca kłody pod nogi.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: TheSaint » 17 gru 2019 11:48

piti198 pisze:W jakim sklepie to kupiłeś,
u mnie w mieście w sklepie komputerowym. Dzwonię - zamawiam i mam
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: piti198 » 17 gru 2019 13:10

U mnie w w okolicy boxowego chłodzenia nie mają. Co to za sklep? Jakąś stronę mają? Daj mi o nim jakieś info.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: TheSaint » 17 gru 2019 13:20

chociażby tu
Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!

nawet lepsze od boxowego

najbliższy salon firmowy
Garwolin Długa - Salon firmowy
ul. Długa 1, 08-400 Garwolin
Otwarte:pon. - pt. 9 - 18; sob. 9 - 14; niedz. nieczynne
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: piti198 » 17 gru 2019 13:27

Czytasz w moich myślach. :-D Znalazłem to i miałem się spytać czy to jest dobre. Ale 3000 rpm, to nie będzie za bardzo wyć jak się rozkręci?
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: piti198 » 07 sty 2020 9:19

Zmieniłem ten wentylator i pod względem głośności jest gorzej i to jest znowu trochę uciążliwe. Wyraźnie go słychać i tak na luzie chodzi między 2400 a 2800 obr/m (w Hwinfo). Chyba, że tak na początku ma chodzić, bo może ma się dotrzeć. Bo inaczej to nie rozumiem i musi być coś innego źle w tym kompie. Tak jakbym miał obstawiać to jeszcze obudowę, bo już stara jest i trochę używana, to może ona też wibruje i tak się ten dźwięk przenosi. Bo w sumie kiedyś rozbierałem kompa z tamtym wentylatorem i bez obudowy to było wyraźnie ciszej. Ale jak znowu zgłoszę kolejny wydatek, to zaraz dyrektorka na mnie dziwnie spojrzy i powie, że nie ma kasy.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: AKucharczyk » 07 sty 2020 15:14

piti198 pisze:Zmieniłem ten wentylator i pod względem głośności jest gorzej i to jest znowu trochę uciążliwe. Wyraźnie go słychać i tak na luzie chodzi między 2400 a 2800 obr/m (w Hwinfo). Chyba, że tak na początku ma chodzić, bo może ma się dotrzeć. .........

Poprawiłeś mi humor ..naprawdę. Jak na razie tekst o dotarciu się jest tekstem dnia. Jakbym słyszał jakiegoś pseudofachowca od mechaniki samochodowej odpowiadającego na pytanie dlaczego silnik po naprawie głośno chodzi..: Tak ma być panie. Nowe części są i muszą się dotrzeć :-D .
AKucharczyk
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: piti198 » 08 sty 2020 8:48

A po co te złośliwe docinki? Jak nie masz nic sensownego do dodania w tym temacie, to po co się udzielasz?
Oczekiwałem pomocy, a nie chamskich uwag.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: MarcinD » 08 sty 2020 8:57

Jakiej pomocy?
Ktoś ma pojechać i zrobić?

Jak toto się nie dotrze, to tak szybko się będzie kręciło. Po dotarciu zwolni, a po zatarciu będzie bezgłośne, ale na to trzeba czasu.
MarcinD
AS
AS

Postautor: AKucharczyk » 08 sty 2020 8:58

piti198 pisze:A po co te złośliwe docinki? Jak nie masz nic sensownego do dodania w tym temacie, to po co się udzielasz?
Oczekiwałem pomocy, a nie chamskich uwag.

Wybacz, ale napisałeś bzdurę totalną o jakimś "docieraniu się " wentylatora i dziwisz się komentarzowi.
W kwestii głośnego wentylatora już tyle napisano w tym wątku, że więcej się nie da. Oczekujesz , że ktoś coś doda sensownego w tym temacie.... ale czego? Wszystko zostało już powiedziane: obsłuc***esz i "obmacujesz" poszczególne podzespoły mogące hałasować (włącznie z obudową), namierzasz "delikwenta" , wymieniasz na sprawny i cieszysz się ciszą. Wszystko na temat.
Wybacz ale to jest tak prosta usterka do zdiagnozowania, że aż dziw bierze, że do dziś się z tym barujesz.
Nikt nie jest w stanie udzielić ci zdalnie pomocy w tej kwestii poza tym co już napisano. Nie widzimy Twojego problematycznego komputera, a tym bardziej nie słyszymy.
Wróżyć fusów nikt tutaj nie potrafi .....chyba.
Więcej dystansu do siebie i samokrytyki życzę.
MarcinD pisze:Jakiej pomocy?

Jak toto się nie dotrze, to tak szybko się będzie kręciło. Po dotarciu zwolni, a po zatarciu będzie bezgłośne, ale na to trzeba czasu.
:piwko:
AKucharczyk
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: piti198 » 08 sty 2020 9:19

MarcinD pisze:Jakiej pomocy?

Taa. I wylądować helikopterem polsatu na dachu starostwa. :-D :rotfl:
Ja piernicze. Chłopie weź się ogarnij i nie pisz bzdur. Czy ja Ci coś każę?
AKucharczyk pisze:Wybacz, ale napisałeś bzdurę totalną o jakimś "docieraniu się " wentylatora i dziwisz się komentarzowi.
W kwestii głośnego wentylatora już tyle napisano w tym wątku, że więcej się nie da. Oczekujesz , że ktoś coś doda sensownego w tym temacie.... ale czego? Wszystko zostało już powiedziane: obsłuc***esz i "obmacujesz" poszczególne podzespoły mogące hałasować (włącznie z obudową), namierzasz "delikwenta" , wymieniasz na sprawny i cieszysz się ciszą. Wszystko na temat.
Wybacz ale to jest tak prosta usterka do zdiagnozowania, że aż dziw bierze, że do dziś się z tym barujesz.
Nikt nie jest w stanie udzielić ci zdalnie pomocy w tej kwestii poza tym co już napisano. Nie widzimy Twojego problematycznego komputera, a tym bardziej nie słyszymy.
Wróżyć fusów nikt tutaj nie potrafi .....chyba.
Więcej dystansu do siebie i samokrytyki życzę.

Zrobiłem co należało i nadal słychać to chłodzenie. Także coś musi być źle. A, że nie jestem taką alfą i omegą za jakich uważają się niektórzy na tym forum, to napisałem posta z prośbą o pomoc. Widocznie to jest za dużo co dla niektórych, jak ja w ogóle śmiałem zwracać się do jaśniepanów.
PS. Przyciąłem trochę obroty tych wentylatorów speedfanem, ale nadal słychać głośną pracę tego chłodzenia.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2020 9:20 przez piti198, łącznie zmieniany 1 raz
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: RomanB » 08 sty 2020 9:20

Proponuje EOT, bo zaczyna się robić jak na Wiejskiej w Stolycy :)
RomanB
Mentor
Mentor

Postautor: AKucharczyk » 08 sty 2020 9:38

piti198 pisze:Zrobiłem co należało i nadal słychać to chłodzenie. Także coś musi być źle. A, że nie jestem taką alfą i omegą za jakich uważają się niektórzy na tym forum, to napisałem posta z prośbą o pomoc. Widocznie to jest za dużo co dla niektórych, jak ja w ogóle śmiałem zwracać się do jaśniepanów.
PS. Przyciąłem trochę obroty tych wentylatorów speedfanem, ale nadal słychać głośną pracę tego chłodzenia.

Nikt z nas nie jest ani alfą ani omegą ani czym tam chcesz....Najzwyczajniej w świecie oczekujesz nadal pomocy w temacie której bez organoleptycznego dostępu do tego komputera udzielić Ci nie jesteśmy w stanie. :shock:
AKucharczyk
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: MarcinD » 08 sty 2020 9:41

piti198 pisze:to napisałem posta z prośbą o pomoc.

Nie pisz. Zawołaj informatyka.

RomanB pisze:Proponuje EOT, bo zaczyna się robić jak na Wiejskiej w Stolycy

Za - 5
Przeciw - 150
Wstrzymało się - 8

Wniosek odrzucony.
Debatujemy dalej.
Kolejny punkt - Czarny monitor po włączeniu zasilania, a chcę biały. Szef mi nie chce kupić, czy mogę samodzielnie z fakturą na gminę?
MarcinD
AS
AS

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprzęt i osprzęt