Pionowe smugi na wydruku

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Re: Pionowe smugi na wydruku

Postautor: AKucharczyk » 07 mar 2019 11:51

piti198 pisze:
TheSaint pisze:
piti198 pisze:Przebiegu nie znam, ale pewnie jest dość duży.
a sprawdzić sam nie potrafisz?

53600 stron. Nawet nic nie trzeba było drukować, bo drukarka wyświetla te dane w menu.
przemo88 pisze:a jak się nie da to nowa

Marzenie ściętej głowy, bo u nas przecież nie ma na nic kasy.

To nie twój problem. Stwierdzasz , że bez naprawy przez serwis usunięcie usterki jest niemożliwe i tyle. Niech się pracodawca martwi jak zapewnić pracownikowi narzędzie do pracy a to , że nie ma kasy ciebie kompletnie nie powinno interesować, bo to nie twoje zmartwienie. Nie musisz się znać na naprawie urządzeń drukujących a nawet jeśli się znasz to nie musisz tego robić. Wybacz, ale w każdej normalnie funkcjonującej instytucji czy firmie informatyk może spróbować usunąć usterkę jeśli mieści się to w zakresie jego umiejętności i posiadanych narzędzi o ile ma odrobinę zacięcia i wolnego czasu, ale robić tego nie musi. Od tego jest kto inny. W każdym bądź razie ja tak to widzę. Zdarzało mi się parokrotnie usuwać różnego rodzaju usterki w drukarkach (czasami składając 1 z dwóch), ale wszystko w granicach rozsądku. Jeśli takie grzebanie wymagałoby poświecenia całego dnia czy dwóch (bo w międzyczasie sa inne rzeczy do zrobienia) to najzwyczajniej w świecie informuję zainteresowanych , że naprawa wykracza poza moje kompetencje (czytaj: nie chce mi się z tym babrać, bo nikt mi za to nie płaci) i drukarka "idzie" do serwisu a użytkownik dostaje zamienny sprzęt (o ile go posiadam) lub drukuje na drukarce sieciowej.
AKucharczyk
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: piti198 » 07 mar 2019 12:01

To jest mnie przydzielona drukarka, jak nie da się tego zrobić to nie będę mógł drukować. U nas jest sytuacja gdzie instytucja i dyrektorka jest nienormalna, to ani nowego ani zastępczego sprzętu nie dostanę, tylko zostanę z niczym.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2019 12:10 przez piti198, łącznie zmieniany 2 razy
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: przemo88 » 07 mar 2019 12:09

A jaki to problem. To nie drukuje bo nie mam na czym. Temat jasny i klarowny :) Nawet pisma odręcznie mogę pisać, a co mi tam, płacą i tak za 40/7
przemo88
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: piti198 » 07 mar 2019 12:10

Po rozmowie wyszło, że mam znaleźć serwis, czyli w dalszym ciągu będzie na siłę reanimacja trupa.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: TheSaint » 07 mar 2019 12:15

53 tys. przebiegu to prawie nówka sztuka. moje kopiarki mają od 250 do 900 tys przebiegu i drukują jak nowe
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: przemo88 » 07 mar 2019 12:22

u mnie toshiby około 250tys- jak nowe, ale serwis co roku, kyocery padają po około 70 tys (zdarty teflon na wałku, dociskający papier do pieca lub moduł wyjścia) - nie polecam ogólnie 2035dn i fs1035.
przemo88
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: MarcinD » 07 mar 2019 12:34

TheSaint pisze:53 tys. przebiegu to prawie nówka sztuka.

Taa, drukarka może i nóweczka, ale eksploatacyjnie pewnie średnio, bo bęben ma na czarnym 42000 stron, a na kolorze 10500 stron. Nawet nie pytam czy były wymiany robione :)
Ogólnie to droga w użytkowaniu ta drukarka.
MarcinD
AS
AS

Postautor: PawełR » 07 mar 2019 12:40

Naszego Sharpa na nowego wymieniliśmy jak było coś około 450 000
Kyocera ECOSYS M3040dn ma 78 000 i nadal trzyma się dobrze. (podobno na ceramice do 300tys ma dać rade ,uciesze się jak dobije do 200 000 bez wymiany bębna - która zapewne będzie nie opłacalna)
mam też nówkę ECOSYS M3145dn tam nie całe 3 000 dopiero
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: przemo88 » 07 mar 2019 12:42

u mnie w wymienionych kyocerach bęben co 50 tys.
przemo88
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: PawełR » 07 mar 2019 12:45

2035dn gwarancja :
Gwarancja 1-rok gwarancji (w zalęzności od kraju) jako standard. KYOCERA udziela 3-letniej gwarancji lub 100,000 stron (co nastąpi wcześnij) na kluczowe podzespoły : bęben i moduł developera, przy zachowaniu zaleceń dotyczących obsługi i konserwacji zgodnie z instrukcją obsługi.

Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: jakub.zarebski » 07 mar 2019 12:46

tak ale tam chyba serwis musi być co pół roku robiony żeby była gwarancja....
jakub.zarebski
Omnibus
Omnibus

Postautor: PawełR » 07 mar 2019 12:51

M3145dn
Gwarancja 2-letnia gwarancja w standardzie. KYOCERA udziela gwarancji na bęben na 3 lata lub 300 000 stron (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej) pod warunkiem, że urządzenie jest użytkowane i serwisowane zgodnie z instrukcją serwisową.

tyle teorii zobaczymy jak wyjdzie w praniu
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: TheSaint » 07 mar 2019 12:51

MarcinD pisze:Ogólnie to droga w użytkowaniu ta drukarka
to już inna para kaloszy, (czarny bęben na 42 tys. - ponad 1000 zł. :shock: )

Tak jest jak się kupuje tanio - bez zapoznania się z późniejszymi kosztami eksploatacji.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 07 mar 2019 12:52

tak ale tam chyba serwis musi być co pół roku robiony żeby była gwarancja....
tak ale nie kosztuje nie wiadomo jak dużo. I tak sie opłaca bo sprzęt tani w eksploatacji. A czyszczony i serwisowany być musi - zaniedbasz to nie doczekasz takiej wydajności.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: przemo88 » 07 mar 2019 12:54

dokładnie, serwis kosztuje około 8 dyszek za sztukę x10 przez 3 lata po 2 razy = 4800 :) bęben (maintanence kit czy jakoś tak około 570 PLN brutto, a drukujemy około 14 tys kartek rocznie , na jednej więcej, na innej mniej.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2019 12:54 przez przemo88, łącznie zmieniany 1 raz
przemo88
Profesjonalista
Profesjonalista

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprzęt i osprzęt