Dziwna sprawa pingów

Widzi, łączy się, pinguje

Dziwna sprawa pingów

Postautor: nieistotny_nick » 04 gru 2017 8:29

Cześć. W tamtym tygodniu technik Orange wymienił nam modem z leciwego Thomsona SpeedTouch na Zyxela. Od tego czasu widzę, że pingi dziwnie się zachowują, ale nie doszedłem do żadnych wniosków.
Screen: Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
W programie NetTools pingi inaczej zachowują się niż z poziomu wiersza poleceń.
Strony www oczywiście ładują się szybko i bez żadnych problemów, a przynajmniej nie zauważyłem takowych ani nikt nie zgłosił.
Za modemem jest podłączony Fortigate, ale to nie jego wina bo bezpośrednie połączenie do modemu podobnie dziwnie się zachowuje.
nieistotny_nick
AS
AS

Re: Dziwna sprawa pingów

Postautor: MarcinD » 04 gru 2017 8:52

Ten vdslowy kombajnik z voipem? On działa całkiem nieźle.

Dopytaj jak go skonfigurowali, albo co tam sam ustawiłeś.
Spróbuj pinga z mniejszym rozmiarem i/albo podnieś czas odpowiedzi, spróbuj też strzelić pinga z linuksa - powinien przejść tak jak z axenca.
Podejrzewam, że to tylko restrykcje na icmp założone na modemie.
MarcinD
AS
AS

Re: Dziwna sprawa pingów

Postautor: nieistotny_nick » 04 gru 2017 9:07

Chyba to ten sam o którym piszesz: Zyxel VMG8324-B10A i tak ma opcje voipa.
Właściwie tylko podłączył go, a ja jedynie poza zmianą hasła ustawiłem adresację lan, zaporę dzwigłem na medium i wyłączyłem dhcp, poza tym nic tam chyba nie zmieniałem, ale też konto user na wiele nie pomaga.
Nie potrafię natomiast znaleźć możliwości zablokowania logowania z wanu.
W Nettoolsie rozmiaru pingu na tym oknie nie mogę zmienić, ale na zapładce ping zapodaję 32B a to jest minimum i nie przechodzi, czas to aż 1000ms.
Teraz 194.204.159.1 ruszył: Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
Edit: Heh i na screenie zauważyłem, że i właśnie znów zatrzymał się :)
Edit2: obecnie wszystkie pingi lecą, zarówno te z NetTools jak i z cmd, a nic nie zmieniałem.
nieistotny_nick
AS
AS

Wróć do Zagadnienia sieciowe