MPIPS-02 Załącznik 1

Finanse i monitoring

MPIPS-02 Załącznik 1

Postautor: purka » 05 kwie 2017 11:02

Witam, czy ktoś z Was ma projekt konkursowy przy budżecie (my mamy RPO) z wkładem własnym z FP? Czy do osób w załączniku 1 należy go uwzględniać czy nie?
purka
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: MPIPS-02 Załącznik 1

Postautor: MrEco » 05 kwie 2017 11:07

A ja mam pytanie, czy osoby poszukujące pracy, które zakończyły staż finansowany z PFRON też mają być wykazywane w załączniku 1?
MrEco
Konsultant
Konsultant

Re: MPIPS-02 Załącznik 1

Postautor: furek » 05 kwie 2017 15:15

A ja mam pytanie, czy osoby poszukujące pracy, które zakończyły staż finansowany z PFRON też mają być wykazywane w załączniku 1?

A no właśnie, u mnie też wyszedł ten problem. Wg. naszej - wstępnej - interpretacji - nie powinny być wykazywane ani w kwotach wydatków, ani w rozpoczętych, zakończonych i zatrudnionych osobach. To są pieniądze PFRON a nie Funduszu Pracy, osoby nie są bezrobotne, tylko poszukujące pracy.
Co ciekawe, Syriusz, licząc załącznik do MRPiPS z automatu, w kolumnach dotyczących liczby osób dopisuje te staże z PFRON, nie wliczając ich jednocześnie do kosztów (przynajmniej tak mi się zdaje).
I pytanie co teraz robić? Zostawiać? Usuwać? Jeśli tak, to czy tylko w sprawozdaniu, czy gdzieś coś modyfikować w zakładkach merytorycznych?
furek
Amator
Amator

Wróć do FK, MF