Poczta

Co jest dobrze a co źle ....

Poczta

Postautor: Pawel_Tarnow » 10 maja 2010 8:29

Na początek, uważam, że należałoby coś zrobić z odbiorem poczty e-mail. Po pierwsze, umożliwienie wyczyszczenia niechcianych e-mali ze skrzynki poczta niechciana. Po drugie, przydałby się jakiś inny mechanizm odbioru poczty. Chodzi głownie o to, aby operator-kancelista, sam uruchamiał odpowiednim klawiszem odbiór poczty.
Pawel_Tarnow
Profesor
Profesor

Re: A co to jest ?

Postautor: Amos » 10 maja 2010 8:44

Paweł - na spam znalazłem dobre rozwiązanie - skrzynka, pod którą jest podpięty edok przyjmuje jedynie pocztę przekazaną z innej zdefiniowanej w filtrze skrzynki, a ewentualny spam przekierowuje na inne konto.
Amos
AS
AS

Postautor: Łukasz » 10 maja 2010 8:53

Pawel_Tarnow pisze:Na początek, uważam, że należałoby coś zrobić z odbiorem poczty e-mail. Po pierwsze, umożliwienie wyczyszczenia niechcianych e-mali ze skrzynki poczta niechciana.

No nie za bardzo - bo wtedy można by się pozbywać ważnych maili bez śladu - a to jest niedopuszczalne - poza tym po usunięciu załączników poczta ta nie "waży" za dużo ;)

Pawel_Tarnow pisze:Po drugie, przydałby się jakiś inny mechanizm odbioru poczty. Chodzi głownie o to, aby operator-kancelista, sam uruchamiał odpowiednim klawiszem odbiór poczty.

Bardzo dobry pomysł - u nas pocztę mają ustawioną 2 osoby i dosyć często pobierają te same wiadomości obie ;) Przycisk jak najbardziej ok - wtedy jedna odbiera cały czas a druga w czasie zastępowania poprzez przycisk ;)
Ostatnio zmieniony 10 maja 2010 8:55 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz
Łukasz
JOKER
JOKER

Postautor: Łukasz » 10 maja 2010 8:54

Amos pisze:Paweł - na spam znalazłem dobre rozwiązanie - skrzynka, pod którą jest podpięty edok przyjmuje jedynie pocztę przekazaną z innej zdefiniowanej w filtrze skrzynki, a ewentualny spam przekierowuje na inne konto.

tylko potem chyba masz problem, żeby odpowiedzieć na tego maila - bo w adresie nadawcy nie będzie maila z którego przyszła wiadomość ;)
Łukasz
JOKER
JOKER

Re: Poczta

Postautor: Amos » 10 maja 2010 8:57

U nas edok działa na zasadzie rejestracji pism przychodzących, więc problemu nie ma :)
Amos
AS
AS

Postautor: Łukasz » 10 maja 2010 9:08

Amos pisze:U nas edok działa na zasadzie rejestracji pism przychodzących, więc problemu nie ma :)

no właśnie ;) u nas w pełnej funkcjonalności więc problem jest ;)
Łukasz
JOKER
JOKER

Postautor: Pawel_Tarnow » 10 maja 2010 9:43

Amos pisze:Paweł - na spam znalazłem dobre rozwiązanie - skrzynka, pod którą jest podpięty edok przyjmuje jedynie pocztę przekazaną z innej zdefiniowanej w filtrze skrzynki, a ewentualny spam przekierowuje na inne konto.

Wiem, że są różne sposoby na wstępne przefiltrowanie poczty z praca.gov.pl. Ja np. jak byłem odpowiedzialny za odbiór poczty zamontowałem sobie skrzynkę bogiego. I tam usuwałem ten cały szmelc. Próbowałem tych zasad nauczyć dziewczyny w kancelarii, ale chyba nie jestem dobrym nauczycielem, bo po rocznym okresie od przejęcia przez nie odbioru poczty w skrzynce poczta niechciana jest ponad 3 tys. maili.
Łukasz pisze:No nie za bardzo - bo wtedy można by się pozbywać ważnych maili bez śladu

Być może z tego ostatniego miesiąca (półrocza) nie należałoby usuwać, ale jakieś starocie ... uważam że taka możliwość powinna istnieć.
Pawel_Tarnow
Profesor
Profesor

Postautor: Boguska » 10 maja 2010 13:27

Mi dla poczty elektronicznej brakuje takich opcji jak:
- Kopia
- Ukryta kopia
- Odpowiedź do
oraz "Żądaj potwierdzenia doręczenia".
Boguska
Mentor