jak odinstalować program do ST

jak odinstalować program do ST

Postautor: andrzej k » 15 wrz 2015 15:19

Witam. Jak w temacie jak odinstalować program do ST? Ewentualnie jak zainstalować niższą wersje na nowo?
UninstallJBossSwiadczenia nie działa
z góry dzięki za pomoć
andrzej k
Amator
Amator

Re: jak odinstalować program do ST

Postautor: naitsyrk85 » 15 wrz 2015 15:28

Zacznijmy od początku :)
Co masz zainstalowane co chcesz osiągnąć?
Poleceniem o którym mówisz usuwasz serwer jboss który powinien być zainstalowany tylko na serwerze. Chyba że Twój komputer pełni równeiż rolę serwera? bo np macie tylko jedno stanowisko?

Jezeli masz zainstalowaną nową wersje systemu? np wersje powyżej 2.1.1 i chcesz uruchomić moduł ST musisz dodac zmienną środowiskową wskazującą na katalog gdzie jest program SR w starej technologii poniewaz moduł St jeje jeszcze nei przepisany na nową technologię i działa tak jak dotychczasz

Napisz dokładnei o co chodzi to pomożemy
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: andrzej k » 15 wrz 2015 16:42

na tym komputerze jest zainstalowany cały program jest to jedno stanowisko serwer jest uruchamiany tylko i wyłącznie ręcznie (ktoś inny to instalował jest taka ikona uruchom serwer u mnie w świadczeniach serwer uruchamia się automatycznie ) i była to wersja 1.06(chyba ta ostatnia przed tymi dużymi zmianami z połowy sierpnia) pobrałem aktualizacje zainstalowałem ostatni pakiet poprawek do wersji 1.06 i chciałem zainstalować wersję tą nowszą 2.1.1 ale wystąpił jakiś problem z instalacją i pokazało się okno że wystąpił błąd i żeby się skontaktować z sygnity. A ponieważ mogłem ściągnąć i zainstalować wersje 2.1.2 tak zrobiłem z pominięciem wersji 2.1.1. Program udało mi się uruchomić ale okno główne programu jest w starej wersji (pracuje na SR i tak po aktualizacji dużo się zmieniło nie tylko okno główne w ST jestem gościnnie ) nie ma żadnych aktualnych parametrów systemowych nowe kryteria itp. Wydaje mi się że pominięcie tej jednej aktualizacji ma tu znaczenie i chciałbym przywrócić wersje 1.06 i wtedy zainstalować poprawnie wersje 2.1.1 lub usunąć wszystko no może oprócz serwera jeżeli to możliwe i zrobić wszystko od początku.
andrzej k
Amator
Amator

Postautor: andrzej k » 15 wrz 2015 16:45

nie wiem czy nie pomyliłem tych wersji programu bo tych numerów ostatnio się narobiło. generalnie mam ostatnią wersje do której są 2 następne DPP jeszcze nie zainstalowane a chcę przywrócić wersje która była przed tymi dużymi zmianami z połowy sierpnia
andrzej k
Amator
Amator

Postautor: andrzej k » 15 wrz 2015 16:54

piszesz też że ST działa jak dotychczas to znaczy że też wygląda jak stare świadczenia? bo może problemu żadnego nie mam tylko wystarczy jak po instaluje reszte DPP? chociaż wydaje mi się że zmiany kryterium były wraz z poprawką do wersji 1.06 a tego nie ma parametrach systemowych ale pewności nie mam tak to jest jak się pisze z domu
andrzej k
Amator
Amator

Postautor: naitsyrk85 » 15 wrz 2015 21:09

Jezeli masz nowo wersje to sr i fa wyglada jak pomost jezeli macie z sygnity modul st jest wtedy w starej technologi najnowsza wersja nowego systemu to 2.1.2 z dpp003 i wlanie ta wersja wprowadza nowe kryteria w sr, co do starego systemu to tez zostala przygotowana poprawka dpp001 do wersji 2.0.2 jezeli macie wersje 1.0.6 to macie bardzo stara wersje
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: andrzej k » 16 wrz 2015 7:34

dziękuje za pomoc i odpowiedz
czyli jednak może wszystko jest w porządku :D
andrzej k
Amator
Amator

Postautor: naitsyrk85 » 16 wrz 2015 8:09

andrzej k pisze:na tym komputerze jest zainstalowany cały program jest to jedno stanowisko serwer jest uruchamiany tylko i wyłącznie ręcznie (ktoś inny to instalował jest taka ikona uruchom serwer u mnie w świadczeniach serwer uruchamia się automatycznie ) i była to wersja 1.06(chyba ta ostatnia przed tymi dużymi zmianami z połowy sierpnia) pobrałem aktualizacje zainstalowałem ostatni pakiet poprawek do wersji 1.06 i chciałem zainstalować wersję tą nowszą 2.1.1 ale wystąpił jakiś problem z instalacją i pokazało się okno że wystąpił błąd i żeby się skontaktować z sygnity. A ponieważ mogłem ściągnąć i zainstalować wersje 2.1.2 tak zrobiłem z pominięciem wersji 2.1.1. Program udało mi się uruchomić ale okno główne programu jest w starej wersji (pracuje na SR i tak po aktualizacji dużo się zmieniło nie tylko okno główne w ST jestem gościnnie ) nie ma żadnych aktualnych parametrów systemowych nowe kryteria itp. Wydaje mi się że pominięcie tej jednej aktualizacji ma tu znaczenie i chciałbym przywrócić wersje 1.06 i wtedy zainstalować poprawnie wersje 2.1.1 lub usunąć wszystko no może oprócz serwera jeżeli to możliwe i zrobić wszystko od początku.

Teraz zauwazyłem ten wpis :)
Tak okna ST i Dm będą przepisywane w przyszłym roku zatem po zalogowaniu na ten modu wzglda on jak starz program nawet po tzm jak zainstalowana została wersja w nowej technologii Jeżeli wyświetla Ci poprawna wersje programu i nei ma żadnych błędów to znaczy że masz wszystko ok
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Wróć do ST