Jak pogodzić DM i ST na jednym serwerze

Jak pogodzić DM i ST na jednym serwerze

Postautor: wahe » 11 sty 2016 15:21

Mam dwa serwery (windows). Jeden z SR i POMOST. Na drugi przenoszę ze starego kompa ST (oddzielna baza) i dodatkowo chcę dołączyć DM (przechodzimy z innego programu). Tylko teraz nie wiem.

1. Czy tak ma być ? Czy powoli łączyć to w jedną bazę czyli SR FA ST DM (DM będzie od nowa więc mogę dołączyć do SR).
2. Czy to będzie chodzić ST i DM na oddzielnym serwerze ?
3. Czy można pracować na dwóch jednocześnie (DM i ST) na jednym komputerze ?

Jak u was to funkcjonuje ?
wahe
Amator
Amator

Re: Jak pogodzić DM i ST na jednym serwerze

Postautor: TheSaint » 13 sty 2016 1:33

Najłatwiej dla Ciebie byłoby połączyć DM z którymkolwiek z programów już istniejących. Konfiguracja na jednej maszynie 2 jbossów świadczeń jest dość skomplikowane. Ja się do tego przymierzałem - ale w końcu odpuściłem temat.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: wahe » 19 sty 2016 11:43

Czyli na jednym serwerze pracują SR i POMOST, a na starym Stypendia i Dodatki Mieszkaniowe (wspólna baza). Tak będzie dobrze?
wahe
Amator
Amator

Postautor: TheSaint » 19 sty 2016 12:48

tak
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: naitsyrk85 » 02 mar 2016 21:41

Lub Dm dorzuć do SR, Twój wybór, zobacz gdzie bardziej będzie CI konfiguracja pasować np numeracji itp? Nie wiem czy wszędzie używasz autonumeracje czy nie.
Druga kwestia to kwestia zaświadczeń, jeżeli chciałbyś wystawiać zaświadczenia za jednym razem ze wszystkich systemów wtedy musisz mieć wszystko na jednej instalacji. Podejrzewam, że do końca roku już wszystko będzie w nowej technologi przynajmniej na to liczę

Kolejna sprawa to jaka masz wersję w przypadku ST, bo jezeli pracujesz dalej na starej wersji to jest tam też stara obłsuga szablonów, jeżeli w przypadku ST, masz wersje zaczynająca sei na 2.1... to wtedy jest juz nowy edytor szablonów. Jezeli Dm jest nowe to warto od razu podnieść wersji i w dm robić szablony na nowym edytorze aby nie mieć podwójnej pracy
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Wróć do DM