Wynagrodzenie dla opiekuna prawnego

Wynagrodzenie dla opiekuna prawnego

Postautor: mbial » 19 maja 2017 12:21

Próbuję zrobić w Pomoście decyzje na wynagrodzenie dla opiekuna prawnego. Można to zrobić bezproblemowo, gdy opiekun jest członkiem rodziny osoby ubezwłasnowolnionej. Ale jak zrobić taką decyzję, gdy jest to osoba niespokrewniona z rodziną?
Czy dla opiekuna zakładamy rodzinę? Co z wywiadem?
mbial
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Wynagrodzenie dla opiekuna prawnego

Postautor: TheSaint » 19 maja 2017 12:44

mbial pisze:Czy dla opiekuna zakładamy rodzinę?
tak
mbial pisze:Co z wywiadem?
jakim wywiadem?
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: mbial » 22 maja 2017 8:37

Można po założeniu rodziny dla opiekuna prawnego z wniosku utworzyć decyzje na wynagrodzenie dla opiekuna nie podpinając żadnego wywiadu. Pytanie czy przy zbiorach centralnych nie wyjdzie błąd braku wywiadu?
W podręczniku użytkownika na przykładowej decyzji jest podpięty wywiad na podstawie którego jest robiona decyzja. Stąd moje wątpliwości.
Wywiadu u opiekuna oczywiście nie mamy.
Moje pytanie - jak kwestę wynagrodzenia dla opiekuna prawnego przeprowadzić w Pomoście.
mbial
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: TheSaint » 22 maja 2017 8:51

nie wyjdzie błąd. Ja dodaję jako świadczenia bezdecyzjne. Rejestruję tylko wniosek i na podstawie tego wniosku robię świadczenie
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: mbial » 22 maja 2017 9:22

Dziękuję za informację
mbial
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Mojra » 07 cze 2017 13:00

Wynagrodzenie za sprawowanie opieki jest wypłacane na podstawie postanowienia sądu a nie decyzji mops. Ja zawsze robię to właśnie w świadczeniach bezdecyzyjnych i warto sprawdzić kiedy dziecko kończy 18 lat i do tego momentu przyznac świadczenia.... w razie czego zawsze mozna przyznać je ponownie a przeoczenie daty końca wiąże się z kłopotami :)
Mojra
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: TheSaint » 07 cze 2017 15:18

tylko że u mnie wszystkie wynagrodzenia są za osoby pełnoletnie więc nie wiem co ma do tego wiek 18 lat
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Mojra » 09 kwie 2018 8:32

Wynagrodzenie dla opiekuna prawnego wypłaca się na podstawie postanowienia sądu więc jest to świadczenie bezdecyzyjne tak samo jak wypłata wynagrodzenia dla kuratora.
Mojra
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Łukasz W » 09 kwie 2018 9:23

Mojra pisze:Wynagrodzenie dla opiekuna prawnego wypłaca się na podstawie postanowienia sądu więc jest to świadczenie bezdecyzyjne tak samo jak wypłata wynagrodzenia dla kuratora.

Ale księgowość i tak wie lepiej :) Uwierz, przerabiałem to.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Mojra » 09 kwie 2018 9:27

My pierwszemu opiekunowi daliśmy decyzję ... i to nam skomplikowało sytuację na długo. U mnie księgowość się nie czepia , ma listę z systemu z podziałem na opiekunów i kuratorów.
Mojra
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Funky Koval » 12 kwie 2018 9:05

A za kuratorów skąd macie pieniądze? Ze środków własnych płacicie? Urzędy Wojewódzkie dają tylko na opiekunów (w każdym razie w Małopolsce tak jest)
Funky Koval
Doctor
Doctor

Postautor: Mojra » 06 lip 2018 10:39

Za kuratorów płacimy z własnych a na opiekunów nam dają. Najgorsze zamieszanie jest jak ktoś zrezygnuje i wtedy muszę zrobić decyzję o zwrot.... Nienawidzę tego
Mojra
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: pszczuka » 08 lip 2018 16:28

TheSaint pisze:tylko że u mnie wszystkie wynagrodzenia są za osoby pełnoletnie więc nie wiem co ma do tego wiek 18 lat

To zależy. Bo jesli to jest to piekun prawny np. dziecka to jest jego opiekunem do czasu osiągnięcia przez to dziecko 18-tki (takie rzeczy porzewaznie w domach dziecka się praktykuje). U mnie większość opiekunów własnie takma. A jeżeli mamy opiekuna osoby ubezwłasnowolnionej dorosłej, no to jest nim do odwołania.
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: k7mon » 17 paź 2019 13:31

Mam pytanie w sprawie wynagrodzenia dla opiekuna prawnego.
A mianowicie Pan nie zgłosił mi że nie jest już opiekunem prawnym, dowiedzieliśmy się o tym i zaprzestaliśmy wypłaty informując go o tym oraz o tym, że zostanie wszczęte odrębne postępowanie co do zwrotu nienależnie pobranych świadczeń (kilka tysięcy złotych).
Czy możecie mi przybliżyć jak postępujcie w takiej sytuacji, jak przebiega postępowanie i wydanie moim zdaniem decyzji stwierdzającej nienależnie pobrane świadczenie ? Czy należy przeprowadzić wywiad i ustalić sytuację dochodową ? odstąpić, rozłożyć na raty??
Notabene jak taką decyzję ewentualnie wydać przez system POMOST skoro przyznanie nie następuje przez decyzję?
k7mon
Nowicjusz
Nowicjusz

Wróć do Jak to jest?