Odnowienie certyfikatu empatii

Odnowienie certyfikatu empatii

Postautor: lukebe » 24 kwie 2018 10:48

Nie potrafię odnowić certyfikatu empatii dla Pomostu, info o błędzie:

2018-04-24 10:46:02,992 Błąd Nie można połączyć się z serwerem CSIZS Emp@tia albo odpowiedź serwera nie jest zrozumiała.
Prosimy sprawdzić połączenie internetowe oraz konfigurację proxy i firewall, zgodnie z wytycznymi instrukcji podłączenia Jednostki Terenowej do CSIZS.
Jeżeli problem nadal będzie występował, prosimy o skontaktowanie się z Centrum Wsparcia Użytkowników CSIZS Emp@tia
Telefon: (32) 323-16-56
Poczta e-mail: hd.empatia@softiq.pl
Fax: (32) 323-13-55
Portal: Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!

Z systemów SR i FA (innych producentów) poszło ok. Test komunikacji w Pomoście przechodzi z powodzeniem.

Zanim zacznę gnębić Softiq - może mieć znaczenie, że Pomost stoi na CentOS'ie?
lukebe
Omnibus
Omnibus

Re: Odnowienie certyfikatu empatii

Postautor: MarcinD » 24 kwie 2018 10:57

Nie, ale może być problem z hasłem.
Mam na CentOSie i pomimo błędnego hasła dostawałem właśnie taki komunikat.
MarcinD
AS
AS

Postautor: TheSaint » 24 kwie 2018 10:58

wczoraj na windzie też był taki komunikat, dzisiaj jeszcze nie sprawdzałem
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: lukebe » 24 kwie 2018 11:08

Hasło na bank jest ok - sprawdziłem. Gdy wpisałem błędne komunikat był inny.
lukebe
Omnibus
Omnibus

Postautor: MarcinD » 24 kwie 2018 11:11

Sprawdź jeszcze daty.
Ja pomimo złych danych autoryzacyjnych miałem ten komunikat, w SR był inny.
MarcinD
AS
AS

Postautor: lukebe » 24 kwie 2018 11:53

Jakie daty? W systemie (na serwerze) jest aktualna. Chyba, że jeszcze daleko do końca ważności certyfikatu i o to chodzi?
lukebe
Omnibus
Omnibus

Postautor: MarcinD » 24 kwie 2018 12:15

Tak, daty systemowe, ale jak są ok, to poczekaj do jutra i ponów próby.
Ważność certyfikatu nie ma znaczenia, kiedyś testowałem dane adminów i spokojnie przedłużałem certyfikat odnowiony 10 minut wcześniej.
MarcinD
AS
AS

Postautor: PawełR » 25 sty 2019 15:50

Witam. Odkopuje temat.
Jeden z PCPRów dostał informacje że musi odnowić certyfikat Pomostu.
W zakładce ustawienia systemowe nie ma wczytanego certyfikatu ani empatii (wyżej) ani systemu dziedzinowego (okno niżej)
Nie wnikam dlaczego go tam nie ma. Może PCPRy nie muszą hmm? ? ? muszą ? ? ?
W każdym razie ich administrator może zalogować się na platforie MZT Empatia ale nie ma tam możliwości odnawiania certyfiatu. Albo jest ale nie wiadomo jak to zrobić?
Macie jakieś doświadczenie z PCPR? Wiecie czy te oba certyfikatu musza być wczytane? (bo moim zdaniem tak, i wtedy tyko przycisk odnów w pomoście)
a może wiecie jak go odnowić bez używania pomostu?
PCPR znalazł się na liście podmiotów którym kończy sie ten certyfikat (dokładnie dziś 25 stycznia) i trzeba to jakoś ogarnąć.
Jak dla mnie to trzeba poprosić amina woj. o udostępnienie certyfikatu empati (tego górnego) a nastepnie o aktualny dziedzinowy który trzeba będzie odnowić przyciskiem odnów za pomocą loginu i hasła admina lokalnego. Ale może się myle.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: TheSaint » 25 sty 2019 16:10

certyfikat empatii jest jeden - możesz wczytać swój.

certyfikat systemu dziedzinowego odnawia się w systemie dziedzinowym.

Podejrzewam, że ktoś stawiał nowy system i zapomniał przenieść certyfikaty. Admin wojewódzki chyba może wygenerować certyfikat systemu dziedzinowego - też trzeba go wczytać, żeby móc go odnowić. Może gdzieś mają pierwotny. Ja mam swój do dzisiaj w dokumentach.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 28 sty 2019 9:09

Podejrzewam, że ktoś stawiał nowy system i zapomniał przenieść certyfikaty.

To dość prawdopodobne
certyfikat empatii jest jeden - możesz wczytać swój.

Właśnie się nad tym zastanawiam, bo od P.Kominiaka u siebie mam zapisany folder z listopada 2013 roku csizs-certyfikaty-prod a w nim 4 pliki : csizs-ws.crt , RootCA.crt , subca_sc.crt , subca_sd.crt
Rozumiem że to certyfikaty. Pytanie czy to tylko systemu Pomost czy może jest tu też ten ogólny - jak rozumiem uniwersalny empatii ?
czy Admin woj. przesyłał to w jednym zapakowanym i zaszyfrowanym pliku?
Poniżej cytat z jednej z instrukcji :
Klikamy „Wczytaj certyfikat systemu Emp@tia” - certyfikat csizs-certyfikaty.jks oraz
wszystkie hasła dostaniemy od Administratora Wojewódzkiego. Po wczytaniu
certyfikatu Rejestrujemy system (podajemy login i hasło administratora lokalnego
MZT!!).

ok już troche mi się wyjaśniło z instrukcji Pomostu:

Aby wczytać certyfikat systemu Emp@tia, wybieramy przycisk Wczytaj certyfikat systemu Emp@tia
i wskazujemy plik certyfikatu, zapisany na dysku, zawierający certyfikat otrzymany od Administratora
Wojewódzkiego. Następnie w oknie "Wprowadzanie hasła do składnicy certyfikatów" podajemy hasło do
składnicy certyfikatu.

Akceptujemy wprowadzone dane. Po poprawnym wczytaniu certyfikatu systemu Emp@tia, jego dane
zostaną wyświetlone w sekcji Certyfikat systemu Emp@tia.

Aby zarejestrować w systemie Emp@tia system dziedzinowy POMOST Std, wybieramy przycisk
Zarejestruj system dziedzinowy. W oknie "Logowanie do systemu Emp@tia" podajemy Identyfikator
i Hasło, jakimi będziemy posługiwać się podczas komunikacji z systemem Emp@tia – musi to być
identyfikator i hasło otrzymane od Administratora Wojewódzkiego, wpisane uprzednio do Modułu
Zarządzania Tożsamością (MZT) systemu Emp@tia, jako nazwa użytkownika i hasło Administratora
lokalnego.

Po wprowadzeniu identyfikatora i hasła dostępny stanie się przycisk Pobierz jednostki użytkownika.
Za jego pomocą możemy pobrać listę jednostek przypisanych do wskazanego Użytkownika

Po pobraniu listy jednostek, przypisanych do Użytkownika, dostępny stanie się przycisk Zarejestruj
system dziedzinowy. Za jego pomocą możemy zarejestrować system dziedzinowy dla wskazanej na
liście jednostki.

Po wybraniu przycisku Zarejestruj system dziedzinowy rozpocznie się proces rejestracji systemu
dziedzinowego w systemie Emp@tia. Jeżeli system zostanie poprawnie zarejestrowany, dane
certyfikatu dla zarejestrowanego sytemu dziedzinowego zostaną wyświetlone w sekcji Certyfikat
systemu dziedzinowego.
Po poprawnym zarejestrowaniu systemu dziedzinowego, pojawi się pytanie czy chcemy wczytać
słowniki z systemu Emp@tia, które są niezbędne do poprawnej komunikacji z systemem Emp@tia.

Czyli z tego wynika że wczytujemy u góry tylko jeden certyfikat przesłany przez admina woj. i jest to certyfikat empatii
I dopiero po zarejestrowaniu Pomostu w MZT otrzymujemy z automatu zwrotny certyfikat systemu dziedzinowego.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Chris26 » 11 kwie 2019 8:03

Mam to samo w jednym z Ośrodków.
Baza Pomostu oraz baza SR/FA/SW (Sygnity) zainstalowana na jednym komputerze z Win 10 Pro. W systemie SR/FA/SW emaptia działa.
Certyfikaty wczytane, logowanie na MZT przechodzi, był telefon do SoftiQ pani powiedziała, że były dzisiaj połączenia na tego użytkownika, test komunikacji w Pomoście przechodzi z powodzeniem.
Ale empatia w Pomost nie działa. Po aktualizacji Pomostu i potwierdzeniu danych jednostki pojawia się błąd: "Dane o kontach bnakowych jednostki organizacyjnej nie zostały zaktualizowane, błąd uwierzytelnienia, nieprawidłowy certyfikat".
Chris26
Specjalista
Specjalista

Wróć do Administracja systemem