Płatnik 10

Problemy, porady, ciekawostki, polecane

Re: Płatnik 10

Postautor: Łukasz W » 27 cze 2019 13:31

slivkam pisze:W RCA "stare" nazwisko

Stare nowe?? :)
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: michal » 27 cze 2019 14:34

"aktualizuj dane identyfikacyjne ubezpieczonych" będzie nazwisko takie jak w kartotece
michal
Konsultant
Konsultant

Postautor: Łukasz W » 27 cze 2019 15:33

Ok ale w Kadrach i Płacach też musiałam zmienić wiec w RCA już jest nowe, dlatego nie rozumiem tego "stare".
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: slivkam » 27 cze 2019 17:16

Łukasz W pisze:Ok ale w Kadrach i Płacach też musiałam zmienić wiec w RCA już jest nowe, dlatego nie rozumiem tego "stare".

Może być problem, o ile pamietam musiałem w Płatniku zmieniać na to przed zmiana.
slivkam
Omnibus
Omnibus

Postautor: arybski » 28 cze 2019 8:13

Łukasz W pisze:dlatego nie rozumiem tego "stare"

Przy wysyłce ZIUA po weryfikacji mamy informację:
Zmiana danych identyfikacyjnych ubezpieczonego zostanie uwidoczniona w kartotece ubezpieczonego po potwierdzeniu zmiany w Rejestrze Urzędowym PESEL. Do tego czasu należy się posługiwać dotychczasowymi danymi identyfikacyjnymi ubezpieczonego.
arybski
Omnibus
Omnibus

Postautor: michal » 28 cze 2019 9:35

drukujecie raport o wysyłce i potwierdzeniu?
michal
Konsultant
Konsultant

Postautor: Łukasz W » 01 lip 2019 11:18

Po aktualizacji danych płatnika w kartotekach mam już nowe nazwiska, z programu płacowego też poszły z nowymi wiec sądzę, że jest ok i ZIUA jest zbędne w tym momencie.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: akoc » 23 lip 2019 8:25

Panie od płatnika dostały z ZUSu do bazy bezrobotnych dane (korekty) i bezrobotnych (51-69) i pracowników (1-31), ZUS twierdzi, że to my coś tego. Możliwe to (nie wydaje mi się)...?
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: Łukasz W » 23 lip 2019 8:59

A można tak po polsku?? :)
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: MarcinD » 23 lip 2019 9:26

Chodzi o to, że ten tutaj w PUPie jest ok a Panie z ZUSu mówią, że tam jest ok a tu nie i nie wiadomo czy tak jest ok czy nie. Ja myślę, że może tak być.
MarcinD
AS
AS

Postautor: akoc » 23 lip 2019 9:43

akoc pisze:Panie od płatnika dostały z ZUSu do bazy bezrobotnych dane (korekty) i bezrobotnych (51-69) i pracowników (1-31), ZUS twierdzi, że to my coś tego. Możliwe to (nie wydaje mi się)...?

Bardziej po polsku: panie zamówiły w ZUS dane bezrobotnych za (np.) 2011 r., pobierają je do bazy bezrobotnych i po pobraniu stwierdzają, że pobrały/utworzyły się kartoteki bezrobotnych ORAZ pracowników. Nie obsługuję płatnika, ale nie widzę możliwości, żeby to panie mogły coś źle zaznaczyć przy pobieraniu...
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: slivkam » 24 lip 2019 8:16

Parametr Zakres danych pobieranych podczas aktualizacji kartotek ubezpieczonych "pełen zakres"?
slivkam
Omnibus
Omnibus

Postautor: akoc » 24 lip 2019 11:46

slivkam pisze:Parametr Zakres danych pobieranych podczas aktualizacji kartotek ubezpieczonych "pełen zakres"?

Tak, to było to, a ponieważ kartotek nie da się usuwać, to mamy do wyboru odtworzyć bazę sprzed tego błędu (wtedy się upewnimy, czy "pełen zakres" był zawsze, czy ktoś przestawił) lub utworzyć nową (nowego płatnika = nowy kontekst z zakresem "świadczeniobiorcy")...
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: Łukasz W » 24 lip 2019 11:58

Ale o co chodzi?? Macie po prostu replikę udostępniona przez ZUS, po co odtwarzać bazę?? Przecież u Was nic to nie zmienia. Robicie korektę z czego chcecie i to wszystko.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Grzechu » 24 lip 2019 12:16

Łukasz W pisze:Przecież u Was nic to nie zmienia. Robicie korektę z czego chcecie i to wszystko.

Łukasz, zmienia...
Osoby zajmujące się sprawami ZUS osób zarejestrowanych niekoniecznie muszą mieć dostęp do danych o pracownikach.
I oczywiście odwrotnie.

U nas przykładowo nie mają.
Grzechu
AS
AS

PoprzedniaNastępna

Wróć do Oprogramowanie "inne"