Przesył danych z innego urzędu

Czyli pomysły na ulepszanie dobrego.

Re: Przesył danych z innego urzędu

Postautor: AnkaSt » 24 lut 2011 15:55

W żadnych wyłączeniach nie poprawiam daty do statystyk. :-?
AnkaSt
Mentor
Mentor

Postautor: Jean » 24 lut 2011 16:00

i wszystko CI sie zgadza?;)
Jean
Omnibus
Omnibus

Postautor: AnkaSt » 25 lut 2011 8:20

Tak.
AnkaSt
Mentor
Mentor

Postautor: AnkaSt » 25 lut 2011 10:19

A tak z ciekawości - w jakich przypadkach zmieniacie daty do statystyk?
AnkaSt
Mentor
Mentor

Postautor: Jean » 25 lut 2011 11:02

kiedyś jak robiłem staty to modyfikowałem daty ST ale teraz robię to szybciej przez zmianę wartości komórek
Jean
Omnibus
Omnibus

Postautor: AnkaSt » 25 lut 2011 11:16

Ale w jakich sytuacjach była potrzeba zmiany dat?
AnkaSt
Mentor
Mentor

Postautor: Pawel_Tarnow » 25 lut 2011 11:59

AnkaSt pisze:Ale w jakich sytuacjach była potrzeba zmiany dat?

Aniu - dwa przykłady. Pierwszy - Zapewne są urzędy rejestrujące nie bezpośrednio w systemie ale na papierowych kartach rejestracyjnych. Jeżeli osoby wprowadzające do systemu te karty nie zdążą wklepać ich przed końcem miesiąca, to nie ma innej możliwości jak wklepanie rejestracji z datą z miesiąca poprzedniego ale wtedy należy również wpisać odpowiednią datę do statystyk z m-ca bieżącego. Drugi - bezrobotny zgłasza w m-cu bieżącym, że podjął pracę w m-cu poprzednim. Zdarzenie podjęcia pracy wpisuje się z datą miesiąca poprzedniego ale z datą do statystyk z m-ca bieżącego.
Pawel_Tarnow
Profesor
Profesor

Postautor: Cichy » 25 lut 2011 12:07

a co z bezrobotnymi, o których ZUS powiadamia nawet po kilku miesiącach że otrzymali rentę lub inne świadczenie wstecznie ?
Cichy
Omnibus
Omnibus

Postautor: Jean » 25 lut 2011 12:11

jak się nie zgadzały stany z poprz miesiąca
Jean
Omnibus
Omnibus

Postautor: Łukasz » 25 lut 2011 12:25

Ale odbiegamy już od tematu tego wątku - może załóżcie nowy pt. "Daty do statystyk" ;)
Tutaj piszmy o przesyłach między urzędami ;)
Dziwi mnie ogólnie że problem ten jest marginalizowany i wypowiada się de facto na jego temat tylko kilka osób.
To ja mam konkretne pytanie - wczytujecie przesyły osób z innych urzędów? Czy może wprowadzacie ręcznie historię z innych urzędów?

Ja zgłosiłem na HD problem z przesyłami i danymi widzianymi w AC - zobaczymy co odpiszą. Wysłałem info również do Ministerstwa. Zapowiada się grubsza sprawa ;)
Łukasz
JOKER
JOKER

Postautor: Jean » 25 lut 2011 13:11

no dobra Łukaszu wracamy do tematu;)
u nas jest ręcznie
Jean
Omnibus
Omnibus

Postautor: AnkaSt » 25 lut 2011 13:25

Ja również wracam już do tematu. :oops:
Przesyłów nie wczytujemy (nikt nam nie przysłał jak dotychczas żadnego, ale pewnie i tak bym nie wczytała :-D ).
Wprowadzamy ręcznie zdarzenia dotyczące rejestracji w obcym urzędzie, gdy osoba ma mieć kontynuację zasiłku, aby Syriusz sam wyliczył datę upływu zasiłku. Ostatecznie te zdarzenia i tak usuwamy.
AnkaSt
Mentor
Mentor

Postautor: Łukasz » 25 lut 2011 13:26

Jean pisze:no dobra Łukaszu wracamy do tematu;)
u nas jest ręcznie

Ale ręcznie wprowadzacie dane do Syriusza? Czy ręcznie wyliczacie wszystkie statusy?
Łukasz
JOKER
JOKER

Postautor: Pawel_Tarnow » 25 lut 2011 13:29

Łukasz pisze:To ja mam konkretne pytanie - wczytujecie przesyły osób z innych urzędów?

Rejestracje z innych urzędów stanowią u mnie 1% wszystkich rejestracji. Dane klepane są ręcznie. Ale chętnie wczytałbym przesył z innego urzędu, przynajmniej operatorzy nie usieliby klepać tych wszystkich zakładów, rodziny itd. A zdarzenia z poprzednich rejestracji byłyby do usunięcia.
Pawel_Tarnow
Profesor
Profesor

Postautor: Jean » 25 lut 2011 13:36

wklepuje rej z poprz urzedu, pozniej dec o wstrzymaniu zasiłku
dla bezprawa dziewczyny wpisuja rej u nas wiec status dlugotrwale wiadomo co ... ;)
Jean
Omnibus
Omnibus

PoprzedniaNastępna

Wróć do Eureka