eksport przelewów do księgowości

Jak działa lub dlaczego działa inaczej. Gdzie to sprawdzić i dlaczego to takie proste.

eksport przelewów do księgowości

Postautor: izap » 19 paź 2011 8:39

Witam
Chciałabym zrobić eksport listy przelewów do księgowości, ale nie bardzo wiem jak to zrobić. Księgowa nie chce ręcznie wklepywać prawie 150 przelewów. Wiem, że taka funkcja jest, ale nigdy z niej nie korzystałam.
izap
Konsultant
Konsultant

Re: eksport przelewów do księgowości

Postautor: TheSaint » 19 paź 2011 9:23

przede wszystkim z księgowościa musi ustalić format przelewu - jest ich sporo.
Następnie konfigurujesz w listach wypłat - ustawienia exportu.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: izap » 19 paź 2011 9:34

Ale czy mogę prosić o poprowadzenie tak, krok po kroczku?
izap
Konsultant
Konsultant

Postautor: TheSaint » 19 paź 2011 9:40

zacznij od ustalenia jaki format przelewu potrzebuje księgowość. Jeśli nie wie - to powinni wiedzieć w banku który was obsługuje. Jak już to ustalisz - to w OU pomost wchodzisz w listy wypłat - ustawienia - ustawienia exportu (tu piszę z pamięci bo nie mam już OU). Tam wybierasz format (czyli np elixir, DefCOM2000 czy jakikolwiek będziesz miała), ustalasz stronę kodową (najczęściej windows 1250), lokalizację gdzie mają się zapisywać pliki (czy na dysku sieciowym, na dyskietce czy gdziekolwiekbądź), ustalacz czy nawa pliku ma być nadawana ręcznie czy automatycznie, oraz co ma zawierać część opisowa przelewu.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: izap » 19 paź 2011 10:08

Śliczne dzięki. Korzystając z okazji zapytam jeszcze o coś - chcę zmienić % dotacji w zasiłkach okresowych 80% -dotacja, 20% - środki własne. Wiem, że na pewno robi sie to w Administratorze, ale gdzie? Nie mogę znaleźć?
izap
Konsultant
Konsultant

Postautor: Tomek » 19 paź 2011 10:16

w roli administratora menu kontrola -> aktualizacja danych archiw -> Zmiana podziału środków.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: pawel » 12 lip 2012 12:18

Odgrzebie temat żeby nie zakładać nowego o tym samym tytule.

Ustawiłem parametry eksportu przelewów, jednak dostaje informacje o tym, że numer konta nie jest 26 znakowy - a jest. Nie ma spacji ani innych znaków, cyferki w ciągu. Ktoś może wie o co chodzi ? jeszcze nie zgłaszałem na HD bo może tutaj otrzymam szybciej odpowiedz ;)

Instruktor

Postautor: Tomek » 12 lip 2012 12:26

Zobacz dokładnie treść komunikatu - czy nie chodzi czasem o adres nadawcy, a nie odbiorcy. Nadawcą jest Twój ośrodek i tam sprawdź konto.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: pawel » 12 lip 2012 12:30

racja - konto osrodka bylo blednie wprowadzone... dzieki wielkie
pawel
Instruktor
Instruktor

Wróć do Jak to zrobić ?