DPS - prośba o pomoc

Jak działa lub dlaczego działa inaczej. Gdzie to sprawdzić i dlaczego to takie proste.

DPS - prośba o pomoc

Postautor: aleksandra » 28 kwie 2011 9:26

Mam problem z utworzeniem wniosku i decyzji na DPS, ponieważ robie to pierwszy raz zwracam się do użytkowniów z prośbą o pomoc.
Otóż Gmina opłaca ze środków własnych jedną osobę która została umieszczona w DPS-sie, nie wiem jak zrobić taki wniosek i utworzyć decyzję oraz odpłatność? Proszę o pomoc użytkowników forum. Jest to ważne gdyż chcę puścić zbiory centralne za I kwartał, a brakuje mi tej odpłatności by zgodność procentowa była wyższa.
aleksandra

Re: DPS - prośba o pomoc

Postautor: Łukasz W » 28 kwie 2011 9:38

Od początku. Wchodzisz w Sprawy->wnioski-> rejestracja, Klikasz nowy i wypełniasz i klikasz Do rozpatrzenia. Następnie wchodzisz w decyzję->opracowanie z podejmowaniem, klikasz nową, wypierasz skierowującą. W numerze urzędowym podstawy wybierasz wcześniej zarejestrowany i rozpatrzony wniosek i wypełniasz resztę. Tak samo z decyzjami umieszczającymi i odpłatności tylko w numerze urzędowym wybierasz te odpowiednio poprzednie. Później rejestrujesz ją w DPS (Karta pobytu), Robisz plan wypłat i możesz już tworzyć listę.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Tomek » 28 kwie 2011 9:48

i wszystko to co napisał Łukasz robisz w roli Umieszczanie w DPS
Tomek

Postautor: aleksandra » 29 kwie 2011 9:25

Dzieki
aleksandra

Postautor: Ojciec76 » 06 lip 2011 14:51

zarejestrowałem deczyję umieszczającą, wydalem o odpłątności a mimo to, klienta nie widzę w Kartach pobytu i nie moge mu utworzć planu realizacji
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Rafal » 06 lip 2011 15:07

Ojciec76 pisze:zarejestrowałem deczyję umieszczającą, wydalem o odpłątności a mimo to, klienta nie widzę w Kartach pobytu i nie moge mu utworzć planu realizacji

mam bardzo mało osób w DPS-ach ale czy to nie jest tak że "na końcu" dodaje się osobe do określonego DPS-u by ta osoba pojawiła się w kartach pobytu
Rafal
Omnibus
Omnibus

Postautor: Ojciec76 » 06 lip 2011 15:15

ale jak się ją dodaję, bo przeglądam wszystkie menu i nic takiego nie widzę, i w zasadzie nie pamiętam, bym kiedykolwiek coś takiego robił. klawisz F1 podpowiada, że po zatwierdzeniu decyzji umieszczającej klient pojawia sie wKArtach pobytu
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Rafal » 06 lip 2011 15:21

nie jestem tez pewny ale w kartach pobytu w menu operacje jest cos takiego - cofnij przyjęcie, więc musi być też przyjęcie do DPS
Mam również teczke do wprowadzenia DPS ale dzisiaj juz nie zdąże i bym sobie przypomniał jak to było.
Rafal
Omnibus
Omnibus

Postautor: Ojciec76 » 06 lip 2011 15:45

tylko, że u mnie ten koleś nie pojawia się w Kartach pobytu po zatwierdzeniu decyzji umieszczającej, a nawet po zatwierdzeniu decyzji o odpłątnosci. nawet jak uprawomocnie te deczyje to nic nie daje
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Łukasz W » 06 lip 2011 19:28

Co prawda miałem kiedyś mankament w starym pomoście ze znikaniem ludzi w Kartach pobytu ale tylko tych którzy już są w domach pomocy. Może nie masz już wolnego miejsca w DPS ustawionego w programie (teraz strzelam, nie mam pojęcia jak by się program zachował w takiej sytuacji bo nie miałem takiego przypadku).
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Ojciec76 » 07 lip 2011 8:40

mam jszcze całkiem sporo wolnych miejsc w tym DPS-ie
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Rafal » 07 lip 2011 10:31

wprowadzałem własnie osóbkę do DPS, po wprowadzeniu i zatwierdzeniu decyzji w/s odpłatności ta osoba automatycznie pojawiła mi się w kartach pobytu,
kurcze nie wiem co może sie dziac u ciebie.
Rafal
Omnibus
Omnibus

Postautor: Violetta » 20 kwie 2017 13:39

Mam zapytanie:
Ponieważ jest to mój pierwszy przypadek, mam zapytanie cz mogę wprowadzić do POMOS-u rodzinę jako nową, która jest zobowiązana do ponoszenia odpłatności za pobyt ojca w DPS (ale nie mieszka na ternie naszego miasta), gdyż muszę wydać decyzję zobowiązującą do wnoszenia opłaty.
Violetta
Nowicjusz
Nowicjusz

Wróć do Jak to zrobić ?